Шепетівка знову на межі заморозки: Куди зникли гроші і чому безсила влада

Попередні домовленості, яких вдалося досягнути, діятимуть до 20 листопада

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Шепетівка знову на межі заморозки: Куди…

ПрАТ із газопостачання та газифікації "Шепетівкагаз" поінформував містян та жителів району, що станом на сьогодні, питання щодо своєчасного початку опалювального сезону та його сталого проходження не вирішено, передає Depo.Хмельницький.

У 40-тисячному місті вдалося лише тимчасово – по-суті, на тиждень –врегулювати конфлікт, щоб уникнути надзвичайної ситуації. На екстреній нараді, що відбулася 13 листопада, під керівництвом Голови Хмельницької ОДА за участю керівників силових структур Хмельницької області та керівників ПрАТ "Шепетівкагаз", ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" та міського голови міста ухвалили компромісне рішення щодо отримання номінацій від ПАТ НАК "Нафтогаз України" на листопад під особисті гарантії губернатора та керівника Хмельницької обласної прокуратури.

Але дотепер ПАТ НАК "Нафтогаз України" не підтвердив обсяги природного газу (номінацію) на листопад 2018 року для ТОВ "Шепетівка Енергоінвест". "ПрАТ, яке здійснює газопостачання наголошує, що у разі невирішення питання до 20 листопада щодо підтвердження обсягів природного газу (номінації) для ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" ПАТ НАК "Нафтогаз України" не матиме права здійснювати розподіл природного газу для ТОВ "Шепетівка Енергоінвест", - застерігають постачальники блакитного палива.

Відтак, "Шепетівкагаз" буде змушене здійснити пониження тиску природного газу у розподільчій мережі міста до нуля для здійснення механічного від'єднання несанкціонованого споживача, ТОВ "Шепетівка Енергоінвест", від газорозподільної мережі.

За словами міського голови Михайла Полодюка, приватний постачальник тепла почав накопичувати борги ще 2014 року. "З січня 2017 року по серпень 2018 року тільки по нашій компанії за пільги і субсидії з держбюджету і плюс наш місцевий бюджет перерахував більше 60 млн грн. При цьому вона має борг 56 млн грн, - каже мер. - Куди я не звертався, в які правоохоронні структури, ніхто не дає пояснення, куди поділися ці гроші, і чому борг перед НАК "Нафтогазом" не зникає взагалі нікуди."

Як каже міський голова, фактично щодня ТОВ "Шепетівкагаз" наносяться збитки в близько півмільйона гривень. Зазначимо, що торік на початок опалювального сезону загальна сума боргу ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" становила 56,7 млн грн. В липні цьогоріч вона зросла до 59,3 млн грн. Заборгованість за графіком реструктуризації, наданого підприємством НАК "Нафтогаз" становить 23,7 млн грн.

Щоб не допустити повторення зриву опалювального сезону в Шепетівці, в ОДА разом з міськрадою відпрацювали "дорожню карту" виходу з кризової ситуації щодо опалення 40-тисячного міста. "Майновий комплекс теплозабезпечення має повернутися у комунальну власність громади," - наполягає й губернатор Вадим Лозовий.

Передував же рішенню суду лист міськради, який ТОВ повернув без погодження. В ньому Виконавчим комітетом Шепетівської міської ради був запропонований примірник алгоритму дій щодо приймання-передачі цілісного майнового комплексу "Шепетівського підприємства теплових мереж". ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" не погодилося з рішенням сесії міськради щодо приймання-передачі цілісного майнового комплексу тепломереж в комунальну власність у зв'язку із оскарженням вищезгаданого рішення депутатів у Господарському суді Хмельницької області.

До сьогодні майновий комплекс так і не перейшов у комунальну власність, а борг залишається непогашеним. "Ми рішенням сесії розірвали договір консесії ще в листопаді 2017 року, але продовжуємо судитися, щоб повернути майно в комунальну власність і взяти відповідальність на себе," - константує мер.

Разом з тим, цілком можливим є й те, що разом із майном місту перейдуть і борги. "Нам обіцяють зробити реструктуризацію цих боргів на п'ять років, щоб ми могли могли підписати з НАК "Нафтогаз" договори і отримати номінації," - каже міський голова.

Зазначимо, що 14 листопада місто підключило до опалення вже всі житлові багатоповерхівки та запустило ще дві модульні котельні для опалення шкіл. Тим часом, окрім міста проблем слід чекати і в інших населених пунктах, адже ПАТ "Шепетівкагаз" змушене зупинити транспортування газу ще й в десяток сіл району.

Не краща ситуація була в місті й минулорічного опалювального сезону. Централізоване тепло "запрацювало" не надто законним шляхом, причому не без певної театралізованості: на вимогу обурених активістів-містян, теплопостачальники з "Енергоінвесту" зірвали пломби з газопроводів та запустити котельні. А передували тому протести: пару разів люди перекривали дорогу.

"Шепетівка Енергоівест" належала Андрію Карпенку. В 2015-му він "виринав" в інформаційному просторі як лідер такої собі партії "Сила громад", а свого часу на пару з партнерами Володимиром Якубенком і Вадимом Українським Андрій Карпенко, по суті, контролював шість облгазів України, серед яких: "Хмельницькоблгаз", "Житомироблгаз", "Дніпропетровськоблгаз", "Миколаївоблагаз", "Рівнеоблгаз" і "Запоріжжяоблгаз". В середині 2000-х років, активи пана Карпенка за деякими даними купила компанія РосУкрЕнерго Дмитра Фірташа, а сам він "перебрався" робити справи на місцевий рівень.

Андрій Карпенко "прославився" і в компанії "Сміла Енергоінвест" , де й до сьогодні ситуація не краща, ніж в Шепетівці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme