"Стоденка" губернатора: Для кого Лозовий влаштував глянцеве шоу у Хмельницькому

Голова Хмельницької облдержадміністрації зібрав у філармонії цілий форум, аби розповісти про перші свої напрацювання й оприлюднив найближчі перспективи

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
"Стоденка" губернатора: Для кого Лозовий…

Досить помпезно виглядав звіт голови облдержадміністрації Вадима Лозового за стоденний період праці: глянцеві брошурки з цифрами; переповнений зал облфілармонії, здебільшого чиновниками всіх рівнів; слайди на моніторі сцени і приглушене світло в залі. А на фініші - форуму-звіту після кількох питань аудиторії ще й виступи оптимістично-позитивного дуету нардепів.

Та про все по-порядку. Вадиму Лозовому область дісталася після явно слабеньких, особливо в ораторському мистецтві, губернаторів. То ж на фоні постмайданівських очільників ОДА він виглядав досить пристойно: з епіграфом у доповіді, конкретикою в цифрах і природнім зніманням піджака за трибуною.

Чи не одразу "конкретний" губернатор наголосив, що сто днів для нього цілком вистачило, щоб розібратися із ситуацією в області, відтак навіть встигли не лише поставити завдання, а й зробити немало. І пішли далі цифри, підсилені слайдами на екрані.

"Попереду нас чекає складна, але, переконаний, успішна діяльність команди однодумців, - патетично проголосив Вадим Лозовий. - Щоденно ми з вами покликані робити все можливе, щоб повернути довіру людей до влади. Для цього всі громадяни мають бачити позитивні зміни, розвиток наших громад та регіону в цілому."

Губернатор говорив не про все, а виділив лише окремі галузі, в яких, на його думку, вбачав найбільший ККД.

Про армію, військових та волонтерів

"В області для військовослужбовців розпочали масштабне будівництво 13 гуртожитків для 1625 військовослужбовців-контрактників;

Завершена процедура придбання житла для 15 сімей загиблих, субвенція 15,3 млн грн;

Власниками земельних ділянок стали ще 416 бійців, загалом 8874 військових отримали у власність землю;

Виплатили 400 тис. грн допомоги 8 сім'ям військовослужбовців, захоплених у полон, або зниклих безвісти."

Про підтримку і соціальний захист

"Щоб не допустити повторення зриву опалювального сезону в Шепетівці, разом з міськрадою відпрацювали дорожню карту виходу з кризової ситуації щодо опалення 40-тисячного міста. Майновий комплекс теплозабезпечення має повернутися у комунальну власність громади. Обласна адміністрація підставить плече, але міський голова міста Шепетівка, міська рада мають активно включитись у вирішення питання.

Зволікання з вирішенням екологічних проблем області спонукає створити Департамент екології та природних ресурсів. Я вважаю помилкою його ліквідацію. А для ліквідації катастрофічної екологічної ситуації на річці Хомора, затвердили спільний з Житомирської ОДА проект реконструкції очисних споруд вартістю понад 16 млн грн.

Вирішене питання жителів Старокостянтинова щодо виділення їм земельних ділянок із земель державної власності, якими вони користуються понад 30 років. Люди вчасно не встигли узаконити право власності на свої городи, а тому зараз опинилися перед загрозою їх втрати. Для уникнення таких ситуацій ми передаємо в комунальну власність ОТГ землі сільськогосподарського призначення державної власності."

Децентралізація

"Хмельниччина - одна з перших областей, де перспективний план формування громад покриває 100% території. Тільки у поточному році схвалено реалізацію 183 проектів ОТГ, спрямованих на капітальні ремонти та реконструкцію закладів освіти, охорони здоров'я, культури, центрів надання адміністративних послуг, розвитку комунальних підприємств.

На сьогодні всім очевидна різниця в розвитку тих територій які об'єдналися, і які не об'єдналися. Серед найуспішних історій - життя громад Дунаєвець, Полонного, Старої Синяви.

Вдалося розблокувати роботу щодо створення ОТГ в тих районах, де не було зрушень. За останні місяці утворено Улашанівську сільську ОТГ Славутського району, Ямпільську сільську громаду Білогірського р-ну. Завершуються процедури приєднання сільських рад до Полонської міської громади та міста Славута. Зрушились процеси утворення ОТГ у Віньковецькому та Теофіпольському районах.

Втрачені можливості: 746 млн грн - втрати громад, що не утворились. За ці кошти вже можна було б побудувати 7 шкіл, або придбати 400 автобусів, або побудувати 2 дитячі лікарні, або якісно відремонтувати 42 км доріг, або у всіх районних центрах побудувати очисні споруди.

Земля: На сьогодні 17 ОТГ отримали в комунальну власність 22 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, ще 17 ОТГ в найближчі дні перейде більше 50 тис. га. До 01 грудня всього планується передати 96 тис. га земель у комунальну власність ОТГ."

Охорона здоров'я

"У дуже стислі терміни виконуються роботи по організації будівництва та оснащення у 17 районах області 27 амбулаторій з житлом для лікаря, з них 18 - у ОТГ. Виділено 170 млн грн субвенції. Кожен такий заклад буде забезпечений автомобілем та необхідним медичним обладнанням. Запланували придбати 55 автомобілів та медичне обладнання для амбулаторій області за рахунок вільних залишків субвенції.

З вересня батьки новонароджених отримують додаткову допомогу від держави - "пакунок малюка", як в Норвегії, Італії та США. Близько 25 млн грн виділено в 2018 році на дитячі потреби.

В рамках медреформи підписали 650 000 декларацій про вибір лікаря, це, практично, половина населення області і четвертий результат по Україні."

Освіта

"Забезпечення усіх дітей якісною освітою надважливе завдання. 10 нових опорних шкіл розпочали роботу з 1 вересня, ще 9 планується створити до кінця року.

Стартувала "Нова українська школа" в усіх закладах освіти. Першокласники вже навчаються за новим сучасним державним стандартом, в області перепідготовили 900 педагогів. 37 млн грн виділено з держбюджету для переоснащення класів та забезпечення учнів. Та сьогодні не освоєно ще 6 млн грн. Для надання високоякісних освітніх послуг виділено 24 млн грн з державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію та модернізацію 4 навчальних закладів.

Поряд з тим, запрацювали 26 інклюзивно-ресурсних центрів в громадах та районах області та 8 медіатек у реконструйованих шкільних бібліотеках.

В цьому році придбали 13 шкільних автобусів. Автопарк складає 398 автобусів для підвезення 14 тисяч учнів і дітей та 3 тисяч педпрацівників. Вперше придбали спеціалізований автобус для перевезення школярів з обмеженою здатністю до пересування."

Соціальновразливі діти

"Цього року вперше виділено кошти на придбання житла для дітей-сиріт - 14,8 млн грн. Зараз проводиться робота щодо придбання 3 будинків та 3 квартир дітям-сиротам та будинку для дитячого будинку сімейного типу."

Дороги

"Загальний фінансовий ресурс, спрямований на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг майже 1 млрд грн: 456,5 млн грн з держбюджету, 385,8 млн грн - кошти місцевих бюджетів.

За 100 днів збудовано 100 км доріг, внаслідок чого Хмельницька область займає ІІ місце по Україні за обсягом використання коштів дорожнього фонду."

Фінанси

"На 106,1% виконали надходження платежів до місцевих бюджетів по власних доходах, ріст на 24%. Однак, не виконали планових призначень доходів загального фонду за 7 місяців міста Старокостянтинів і Кам'янець-Подільський, дві ОТГ: Берездівська і Олешинська.

По області не забезпечили виконання планових призначень липня по доходах в сумі - 5,7 млн грн (98,8%) - 5 міст обласного значення, 8 районів та 20 ОТГ.

Цьогоріч 1,5 млрд грн бюджету розвитку спрямовано місцевими бюджетами на реалізацію пріоритетних інвестиційних програм, що у 1,5 рази більше минулого року."

Заробітна плата, робочі місця

"У поточному році створили 5749 нових робочих місць. Легалізували 13 тис. 807 осіб, тільки за травень - липень цього року вивели з "тіні" 5 тис. 535 осіб.

Середньомісячна зарплата по області - 7741 грн, до квітня вона зросла на 743 грн, область посідає 6 місце за темпом зростання."

Агропромисловий комплекс

"Господарства завершили збирання ранніх зернових культур, валовий збір яких 2 млн тонн зерна при середній урожайності 52 ц/га і, що є найвищим показником в Україні.

На сьогодні 11 домогосподарств області планують, за підтримки держави, створити сімейні ферми.

В області активно працює антирейдерський штаб."

Стратегічні інвестиційні проекти

"Аеропорт зрушили з "мертвої точки", розпочали ремонт злітно-посадкової смуги, освоївши 440 тис. грн.

В перспективі - з обласними депутатами й міськрадою ще створити індустріальний парк Хмельницького та сміттєпереробний завод.

Завдяки спільним зусиллям завершили всі підготовчі процедури та розпочали будівництво корпусу обласної дитячої лікарні. Цьогоріч виділили 40 млн грн.

Збираються й реанімувати ідею трирічної давнини - Агенцію регіонального розвитку. Це буде зручний інструмент для голів ОТГ, керівників районів та міст. Вона стане новим поштовхом в залученні інвестицій в область."

І вкотре - дороги, тепер - місцеві

"Фінансування з держбюджету в наступному році запланували - 750 млн грн. Завершується формування переліку доріг місцевого значення, ремонт та будівництво яких фінансуватимуться у 2019 році. Тут пріоритетом є саме соціальна сфера - під'їзди до шкіл, лікарень, амбулаторій, дитячих садочків тощо."

Кадри

"На сьогодні звільнили трьох голів райдержадміністрацій: Городоцького, Старосинявського і Теофіпольського районів, призначили двох: Деражнянського та Ярмолинецького районів. Звільненили одного заступника голови обласної адміністрації, іншому - підписав заяву, заміню й керівника апарату.

Очікують погодження з Кабміну на призначення заступником голови адміністрації з гуманітарних питань - Світлани Павлишиної.

Створять по-новому департамент екології та природних ресурсів, куди підберемо гідного керівника. І департамент економіки цієї осені має запрацювати з новою силою, з новим керівництвом. Не задоволений губернатор ситуацією в управлінні молоді і спорту і стоїть питання про заміну керівника. І це ще не всі обіцяні ним кадрові зміни, про решту - тільки натякнув."

Із зали прозвучали кілька актуальних для районів питань, на які Лозовий з легкістю знаходив відповідді - вочевидь, був підготовлений. Та завершився форум-звіт цікавими двома виступами "від народу".

Першим мікрофон дали нардепу Андрію Шиньковичу (округ № 189), який одразу ж похвальбою підтримав голову ОДА, нагадавши, щоправда, невідомо кому - чи самому Лозовому, чи людям - що губернатор є людиною з команди Олександра Гереги і політсили "За конкретні справи".

Зі своєю подякою виступив, але набагато лаконічніше, ще один нардеп - Володимир Мельниченко (округ № 193), передавши слова вдячності кам'янчан.

Згодом, на зустрічі з медійниками, Вадим Лозовий без папірчика, виконуючи настанову призедента під час призначення, не так конкретно відповідав на запитання, проте визнав: роботи багато, дуже багато і не завжди система дозволяє швидко втілити рішення в життя. Насамперед, за його словами, це стосується кадрових змін.

Ще одна проблема, яку фактично доручив президент під час представлення очільника області - про депозити тергромад, залишається невирішеною. Сільські та селищні тергромади максимально познімали гроші з рахунків, як на тому наполягав гарант, а ось міста, за винятком Кам'янця-Подільського, не "піддаються" впливам.

Що ж до шаленого успіху в будівництві доріг, то у Вадима Лозового тут є не безпідставні побоювання. Адже великовантажні машини можуть усі старання й сотні мільйонів гривень просто сплюндрувати.

І ще одна фраза, яку очільник облдержадміністрації неодноразово повторював: "Сьогодні кожен керівник має вміти управляти змінами. Я закликаю чиновників всіх рівнів з подвійною силою включатися в роботу. Ми маємо спільною ефективною роботою повернути довіру людей до влади."

Довідка. Уродженець столиці, 47-річний Вадим Лозовий від 19 травня обіймає посаду голови Хмельницької облдержадміністрації. Він має вищу освіту за спеціальністю економіка та право. Пропрацювавши перші 4 роки товарознавцем, одразу - вже в 27 років, розпочав директорську кар'єру, обіймаючи 8 різних очільницьких посад поспіль у різних підприємствах. Останні 5 "директорських портфелів" - у структурі нардепа Олександра Гереги в чи не найбільшій Національній мережі будівельно-господарських гіпермаркетів України "Епіцентр К".

Хоча Лозовий є позапартійним, трохи більше року тому став керівником фракції місцевої політичної партії "За конкретні справи" у Хмельницькій облраді, а загалом долучився до герегівської команди в 2015 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme