Округ №193: Чому всюдисущий Герега залишає Кам'янець-Подільський у спокої

Двічі обраний депутатом в 193-му окрузі Володимир Мельниченко, схоже, єдиний на Хмельниччині, кого поки не виштовхнув з області впливовий нардеп та власник мережі будівельних маркетів

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Округ №193: Чому всюдисущий Герега залиш…

Журналісти Depo.ua в рамках проекту "Вибори-2019. Повне оголення" створили електоральну карту виборчих округів. Ми розповідаємо як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції. Все ця інформація - вже у відкритому доступі на порталі ВИБОРИ-2019.

Округ №193

Центр - місто Кам'янець-Подільський

Опис меж: місто Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільський, Новоушицький райони

Розташування ОВК - м. Кам'янець-Подільський, виконавчий комітет Кам'янець-Подільської міської ради

Орієнтовна кількість виборців - 154 527

Кількість виборчих дільниць - 216

Центром округу №193 є найбільше після обласного центру місто Хмельниччини.В округ найбільша кількість виборців, незважаючи на те, що у складі всього два райони і місто.

Особливістю електорату можна вважати віковий ценз - тут голосують багато студентів. Що ж стосується районів - то це, здебільшого, територія, прилегла до Дністра чи різноманітних рекреаційних зон. Виборець тут невибагливий, свідченням тому - досить тривала підтримка Компартії.

Округу притаманні проблеми, які є характерними і для всіх аграрних територій, з одного боку. З іншого - молодий електорат намагається підтримувати європейський курс і зміни.

На двох останніх парламентських виборах тут перемогу здобував місцевий житель і самовисуванець Володимир Мельниченко. Він до парламентської діяльності мав депутатський стаж у місцевих радах - районній, міській і обласній. Так чи інакше, він у Верховній Раді ставав членом пропрезидентських політсил - спочатку Партії Регіонів, потому - БПП.

Довідка. На президентських виборах 1999 року до округу входив Чемеровецький район замість теперішнього Новоушицького. Так само було й під час перегонів 2004 , 2010, 2014 років. Голосували тут чи не з найбільшою підтримкою лідерів перегонів. Колосальну підтримку свого часу тут мав Віктор Ющенко: в 2004 році його обрали 83% тих, хто прийшов на вибори. Із політиків історії незалежної України, найменше підтримали Петра Порошенка, хоча результати теж разючі - майже 58%.

На цій території Юлія Тимошенко продемонструвала чи не найбільшу втрату своїх прихильників. Її рейтинг впав за чотири роки практично в чотири рази - з 72% до 18%.

Президентські вибори (межі округу №193)

1999 рік. II тур Петро Симоненко - 48,59% Леонід Кучма - 44,86%
2004 рік. III тур Віктор Ющенко - 83,4% Віктор Янукович - 13,46%
2010 рік. II тур Юлія Тимошенко - 71,61% Віктор Янукович - 23,82%
2014 рік Петро Порошенко - 57,8% Юлія Тимошенко - 17,36%

На парламентських виборах 1998 року в округ входила частина Новоушицького району, тому можна вважати, в порівнянні з іншими округами, що межі тут якщо і змінювалися, то несуттєво.

На перших двох виборах - у 1998 та 2002 роках тут продовжують голосувати за комуністів. Три компанії поспіль у трійку лідерів потрапляє й політсила Юлії Тимошенко і навіть двічі очолює електоральний рейтинг.

Однак на останніх виборах до Верховної Ради місцеві надають перевагу новим політсилам, виводячи на перше місце "Народний Фронт".

Партії-лідери парламентських виборів (межі теперішнього округу №193)

1998 рік

Комуністична партія України - 37,43%

Виборчий блок Соціалістичної партії України та Селянської партії України "За правду, за народ, за Україну!" - 13,92%

Народний Рух України - 6,49%

2002 рік

Виборчий блок політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" - 34,47%

Виборчий блок політичних партій "Виборчий блок Юлії Тимошенко" - 19,34%

Комуністична партія України - 17,3%

2006 рік

"Блок Юлії Тимошенко" - 33,95%

Блок "Наша Україна" - 22,07%

Партія регіонів - 9,53%

2007 рік

"Блок Юлії Тимошенко" - 51,14%

Блок "Наша Україна - Народна самооборона" - 17,00%

Партія регіонів - 14,55%

2012 рік

Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 37,13%

Партія регіонів - 20,5%

Політична партія "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" - 17,26%

2014 рік

Політична партія "Народний фронт" - 28,65%

Партія "Блок Петра Порошенка" - 24,27%

Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" - 10,47%

Не зважаючи на затребуваність нових ідей і політсил, в окрузі все ж стабільно надають перевагу "своїм" особистостям.

Так було під час усіх парламентських перегонах. Двічі поспіль на останніх виборах заходить в парламент і Володимир Мельниченко - місцевий бізнесмен, політик. Трохи "підмочив" йому на перегонах 2014 року репутацію зв'язок з Партією регіонів. Однак це не завадило йому набрати майже втричі більше голосів, аніж найближчий конкурент Віктора Худняка, якого висунув "Народний Фронт".

Парламентські вибори (межі округу №193)

2012 рік Володимир Мельниченко, самовисування - 44,2% Ярема Ростислав Тарасович, політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 35,34%
2014 рік Володимир Мельниченко, самовисування - 33,7% Худняк Віктор Анатолійович, Політична партія "Народний Фронт" - 13,77%

Спрогнозувати однозначно ситуацію на прийдешніх парламентських виборах на окрузі №193 не можна. Хоча нині діючий нардеп почувається тут досить спокійно.

Володимир Мельниченко один з небагатьох мажиротарників, який чемно відвідує практично всі засідання Ради, бере участь в роботі парламентського комітету, готує законопроекти. Найбільше ж вирізняється з-поміж інших колег - своєю присутністю на окрузі.

Хоч і не вдалося Володимиру Мельниченку "затягнути" надто багато з держбюджету грошей на свій округ, чим частенько козиряють нардепи, та він намагається регулярно перевіряти використання цих грошей, знаходячи у таких перевірках і додатковий привід для піару.

Не демонструючи особливих власних фінансових вливань в ремонти шкіл чи проведенні концертів, нардеп "осідлав" іншого коника: допомогає фронту й АТОвцям. Без нього не відбувається жоден фестиваль в Кам'янці. До того ж Мельниченко дуже активний у ФБ - "в доску свій" нардеп розповідає, зокрема, й про приватне життя - які урожаї вирощує на городі, як проводить консервацію, скільки грибів назбирав, як рибалив.

Симптоматично, що округ №193 - єдиний на Хмельниччині, де залишаються непомітними апетити нардепа-олігарха Олександра Гереги, який намагається вибудувати свій політичний епіцентр в області, базуючись на регіональній політсилі "За конкретні справи". Підтвердження тому - практична відсутність на місцевих виборах останніх двох років кандидатів-герегівців в ради ОТГ.

Складається враження що Володимир Мельниченко єдиний з нинідіючих нардепів-мажоритарників, хто "знайшов спільну мову" з Олександром Герегою і зумів укласти "акт про ненапад".

При таких розкладах, навіть незначні випади з боку "свободівців", які час від часу трапляються в Кам'янці, чи ситуативна активність інших політсил, не відіграють серйозної ролі при голосуванні на виборах 2019 року на користь Володимира Мельниченка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme