П'янке і терпке літо: Як із яблук приготувати тонізуючий сидр

Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та й загалом напої, які можна зробити власноруч з літніх дарів природи

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
П'янке і терпке літо: Як із яблук пригот…

Українці – нація, що любить гарно попоїсти та смачненько пригубити якогось п'янкого напою. Тож ми спробували підібрати найбільш цікаві рецепти приготування літніх напоїв з фруктів та ягід, що дарує українська родюча земля улітку.

Ми вже поділилися у минулих публікаціях рецептами ароматних хмільних напоїв із шовковиць, порічок та суниці. Розповіли й про те, як у домашніх умовах приготувати вишняк.

У центрі уваги сьогодні – яблучний сидр – хмільний і звеселяючий напій. До того ж, мабуть, і найдоступніший.

яблучний сидр

Чим відомий сидр з яблук

У більшості випадків сидр готують шляхом зброджування яблучного соку без додавання дріжджів. Але можна використовувати будь-який інший сік, наприклад, грушевий. Результат буде анітрохи не гіршим. Складні інгредієнти для приготування сидру не потрібні, тільки яблука і цукор.

пропонований напій – це звичайне вино з яблук, тільки з іншою назвою, яка прийшла до нас із Франції, де його називають "Cidre". В іншому технології приготування обох напоїв ідентичні.

Ябоучний сидр зазвичай подають охолодженим у винних келихах. Для сидру характерний мутнуватий осад на дні, тому існує традиція недопивати весь напій із келиха. 

яблучний сидр в домашніх умовах

Інгредієнти для приготування неперевершеного сидру

Для приготування домашнього сидру потрібно взяти 10 кг яблук, півтора кілограма цукру, ємності для бродіння (підійдуть трилітрові банки) та водяний затвор (або медична рукавичка).

На заводах і мануфактурах використовують спеціальні сорти яблук з високим вмістом таніну, але можна обійтися тими сортами, які ростуть у нашій місцевості. Яблука різних сортів можна комбінувати. Ідеальним вважається співвідношення, при якому одна частина кислих яблук змішується з двома частинами солодких.

Якщо є час, щоб новий урожай фруктів дозрів в погребі, чудово. Чим довше він там пробуде, тим краще. Однак не можна допускати загнивання. Приготування сидру можна починати через кілька тижнів визрівання. 

Приготування яблучного сидру

Спершу зібрані яблука потрібно протерти сухою ганчіркою (не мити) і покласти їх на два-три дні в тепле приміщення. На поверхні плодів живуть дикі дріжджі, які потрібні для бродіння, тому яблука не можна мити.

Далі потрібно видалити листя і хвостики. Потім яблука разом з шкіркою і кісточками подрібнити блендером або м'ясорубкою до отримання однорідного пюре.

Ємність для бродіння має бути скляною – треба промити гарячою водою і насухо витерти. Заповнити її перемеленими яблуками на 2/3 об'єму. Наприклад, якщо використовуються трилітрові банки, то в кожну банку можна покласти до 2,5 кг яблучного пюре. Вільне місце потрібно для піни і вуглекислого газу.

На кожен кілограм яблук необхідно додати 120-150 грамів цукру і добре перемішати.

Горловину ємності зав'язати марлею і на три-чотири дні поставити в темне тепле місце. Вміст банок слід щодня перемішувати, збиваючи щільний верхній шар. До наступного етапу переходять, коли з'являється характерний запах бродіння, піна і шипіння.

З яблучної рідоти, яка вже зіграла, треба віджати сік, який потім перелити в чисту суху ємність. Далі на банку (бочку) потрібно встановити водяний затвор.

приготування яблучного сидру

Домашній яблучний сидр повинен перебувати в темному місці з температурою 18-27°C приблизно 40-65 днів. Потім на дні з'явиться осад, гідрозатвор не буде пускати бульбашки (рукавичка опаде) і напій помітно посвітлішає.

Коли настане час фільтрації сидру, простіше за все злити його з осаду через трубочку, а потім пропустити через чотири шари марлі. Відфільтрований напій розлити в пляшки і щільно закрити корками. Домашній сидр можна зберігати в банках, загорнених кришками.

Протягом трьох місяців сидр повинен достигати в прохолодному приміщенні (8-12 °C). У результаті виходить яблучний сидр з медовим кольором, приємним солодким смаком і міцністю 6-7 градусів. П'ється він дуже легко і не викликає похмілля.

Грушевий сидр робиться за такою ж технологією. Ще можна готувати асорті – змішувати груші і яблука в рівних частинах, виходить дуже смачно.

Яблучний сидр — легкий ігристий слабоалкогольний напій з унікальними смаковими нотками. Він має чимало схожості із шампанським, але слабкіший по міцності і містить менше калорій. Один келих справжнього сидру швидко вгамує спрагу. Все тому, що в його склад не входить цукор або міститься в малих кількостях. Незначна міцність і незвичайний фруктовий смак — ось властивості напою. Завдяки цим особливостям він полюбився багатьом жінкам.

Нагадаємо, влітку можна і потрібно насолоджуватися різноманітними напоями із сезонних ягід. В нагоді будуть наші рецепти стосовно приготування вина з шовковиці, порічок та лікеру із суниці. А ще обов'язково слід спробувати власноруч приготовлений вишняк.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme