П'янке і терпке літо: Готуємо вино із сезонних ягід

Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та й загалом напої із літніх дарів природи, які можна зробити власноруч

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
П'янке і терпке літо: Готуємо вино…

Літо вже кілька тижнів як вступило у свої законні права, тож потрібно провести цю пору відпусток та відпочинку так, аби було що пам'ятати весь наступний рік.

Українці - нація, що любить гарно попоїсти та смачненько пригубити якогось п'янкого напою. Тож ми спробуємо підібрати найбільш цікаві рецепти приготування літніх розслабляючих напоїв із фрутків та ягід, що дарує українська родюча земля улітку.

Розпочнемо із вина з шовковиці.

Шовковиця - украй корисний і смачний продукт. У ягодах шовковиці міститься до 20% легкозасвоюваних цукрів, органічні кислоти, вітаміни, мінеральні солі. Крім вживання у свіжому вигляді, плоди використовують для приготування варення, компотів, соку, інших видів переробки. У сушеному вигляді їх вживають як лікувальний засіб при діабеті та інших захворюваннях. Шовковицею також дуже полюбляють ласувати діти.

Для приготування смачного й ароматного напою з шовковиці знадобиться:

2 кг шовковиці

100 г родзинок

1,5 кг цукру

10 г лимонної кислоти

5 л води.

Аби вино вийшло смачним та терпким на смак, шовковицю для вина бажано брати стиглу, зібрану в екологічно чистому місці. Мити ягоди не потрібно, щоб не видалити природні дріжджі, якіє на поверхні плодів.

Покладіть шовковицю в скляний бутель, додайте родзинки, цукор, лимонну кислоту, перемішайте, щоб ягоди пустили сік, і залийте водою.

Накрийте ємність бинтом і поставте у темне місце на бродіння, періодично двічі на день перемішуючи сусло дерев'яною палицею. Десь за дві-три доби маса почне бродити, з'явиться піна і характерний запах.

Далі потрібно процідити сік через марлю, щоб відфільтрувати макуху, відтиснути та викинути м'якоть, а сік шовковиці перелити в ємність для подальшого бродіння приблизно на три чверті від усього об´єму.

А тепер особливий, але украй необхідний захід.

Зверху на горлечко одягніть гумову рукавичку з маленькою дірочкою для виходу газу або встановіть гідрозатвор. Поставте майбутнє вино з шовковиці в тепле місце для бродіння. Залежно від температури й активності дріжджів бродіння домашнього вина з шовковиці може тривати від 20 до 50 діб.

Щойно рукавичка опуститься, піна зменшиться, молоде вино з шовковиці посвітлішає, а на дні з'явиться осад, - процес бродіння завершений.

Після цього слід обережно злийте вино з осаду.

Процідіть вино з шовковиці через бинт, аби очистити його від осаду. Щільно накрийте для мінімізації контакту із повітрям та "попрощайтеся" із ним мінімум на півроку, відправивши ємність дозрівати у прохолодне темне місце.

Важливо: Періодично раз на місяць зливайте вино через шланг, щоб очистити від осаду. Спробуйте напій на солодкість і при бажанні додавайте цукор за смаком.

Готове вино з шовковиці треба розлити по пляшках і щільно закрити. Таке вино може зберігатися в холоді кілька років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme