Куди рухається Хмельниччина показали на дорожній карті

Про перспективи розвитку, зроблене за дев'ять місяців і не лише розповів журналістам голова облдержадміністрації Вадим Лозовий
 

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Куди рухається Хмельниччина показали на…

Традиційно вже - з глянцевими буклетами, говорив про зроблене журналістам краю очільник облдержадміністрації Вадим Лозовий. Правда, перший свій звіт за 100 днів він провів більш помпезно - зібравши у філармонії цілий форум. Цього разу послухати про втілене за дев'ять місяців його роботи й план перспективного розвитку області зібралося зо три десятки медійників.

Не обійшлося й без "ефекту присутності" гаранта. Буклет на першій же шпальті містить портрет Порошенка з його вітанням. Далі - півкнижечки про "шлях розвитку" з 2014 по 2018 роки, а вже потому - перспективні об'єкти на рік сьогоднішній і аж до 2021 року.

Говорив очільник краю про успішні процеси децентралізації, ріст доходів краян, інвестиційні проекти і соціалку - медицину та освіту. Більше ж часу виділив планам. Коротко охаректизувавши тенденції, говорив і про проблеми та найскладніші завдання, які вирішити не вдається.

"Титульним" головним болем Вадима Лозового є "наші китайці" - підрядники, які вже від весни мали б активно будувати шмат дороги міжнародного значення М-12 у Летичівському районі. Поки тут особливих зрушень немає, хоча й обіцяють чи не щоразу працювати цілодобово і дотриматися умов. Управляти ними доводиться, за словами голови ОДА, чи не в ручному режимі - контролювати по кілька разів на тиждень і вирішувати організаційні питання. Якщо ж вони не прокладуть обіцяних кілька кілометрів першого шару асфальту до кінця березня, то таки доведеться розривати контракт.

"Це стратегічна частина шляхопроводу GО Highway. Китайська компанія "Сіньцян Комм‘юнікейшнз Констракшн Груп Ко. Лтд", яка згідно контракту зі Світовим банком, на цій ділянці автошляху мала б облаштувати сучасне дорожнє полотно. Впродовж усього минулого року їх змушували приступити до роботи й підганяли, однак ситуація виявилася патовою. І зрештою китайським підрядникам поставили ультиматум: якщо до 31 березня вони не розпочнуть роботи із ремонту 40-кілометрового відрізку дороги М-12 - від Голоскова до кордону із Вінничиною - з ними розірвуть контракт," - нагадав Вадим Лозовий.

Така ситуація не є вельми перспективною, оскільки увесь процес затягнеться на роки, оскільки доведеться знову оголошувати тендер, а це досить тривала процедура і надто віддалена до завершення робіт. Відтак, губернатор все ще сподівається, що китайці все ж зуміють виконати заплановане й обіцяне.

На його думку досить перспективним є відновлення аеропорту. Тут знайшли порозуміння міська й обласна влади, розраховують і на підтримку Мінінфраструктури, який якраз розглядає можливість виділення 375 млн грн на ремонт злітно-посадкової смуги Хмельницького летовища. Саме виконання цих робіт внесено окремим пунктом до проекту плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Мерія ж запланувала гроші на освітлення й паркан. Саме ж підприємство чи не вперше за десятиліття заробив 300 тисяч гривень. Впродовж минулого року за кошти обласного бюджету у сумі 3,5 млн грн розпочато поточний та капітальний ремонти злітно-посадкової смуги, контрольно-пропускного пункту, пожежного депо, адміністративного приміщення. Також було залучено близько мільйона гривень з місцевих бюджетів та коштів суб'єктів господарювання.

Що робити з проблемою сміттєзвалищ в області, то тут Вадим Лозовий розпочав зі створення, а точніше відновлення департаменту екології, який ліквідуваи його попередник - Олександр Корнійчук. Природоохоронці поновили роботу з інвентаризації сміттєзвалищ, яку планували ще рік тому. Враховуючи незадовільний стан полігонів та сміттєзвалищ, систематичні порушення при їх експлуатації, плануватимуть перехід від звичайного збирання відходів до їх сортування, переробки та утилізації, будуватимуть сучасні полігони та сміттєпереробні заводи. Саме на переробці виідходів, як сировини, наполягає очільник області. Продовжують в області вести розмову з інвесторами на різний кшталт, однак найперше питання - шість гектарів землі, поки залишається невирішеним. Саме таку за розмірами мінімально потрібно ділянку, яку ніяк не можуть знайти. Ті, що розташовані поблизу хмельницького сміттєзвалища, перебувають у приватній власності і їх господарі ломлять непомірну, навіть, для інвесторів ціну. А от найгостріше "сміттєве питання" постало для найбільших міст краю - Хмельницького, Кам'янець-Подільського та Нетішина. Власне, сміттєзвалища цих полісів вже давно вичерпали всі ресурси.

Продемонстрував принагідно очільник краю і цілу мапу "План перспективного розвитку Хмельницької області на 2019-2021 роки". На ній можна побачити в розрізі районів, ОТГ, міст все що планується за цей час збудувати, відремонтувати, реконструювати і запустити. У дорожній карті - близько 700 об’єктів - реконструкція водогонів, будівництво сонячних електростанцій, придбання медичного обладнання, модернізація вуличного освітлення, ремонт автодоріг та багато іншого. Всі проекти, за словами очільника області, враховують інноваційний потенціал Хмельниччини, конкурентні переваги та стратегічне бачення розвитку, реформи у сферах освіти, охорони здоров’я і розвитку інклюзивного навчання, медичного обслуговування в містах і селах.

Власне і в карті не обійшлося без "ефекту присутності". Цього разу самого Вадима Лозового.

В області наприкінці березня,відбудеться засідання обласної Ради регіонального розвитку, під час якого відбудеться презентація та захист підсумкового плану розвитку області. "Саме там ми представимо нашу дорожню карту, яка окреслить наші подальші кроки задля розвитку та процвітання нашої Хмельниччини та усієї України," - зазначив Вадим Лозовий. 

І на сам кінець зустрічі, після незначної кількості питань малоактивних журналістів, кожному передали-презентували оплачений конверт з анкеткою на ім'я президента Петра Порошенка.  В листі, який може потрапити до Голови Ради регіонального розвитку, тобто - до Порошенка, пропонують обговорити той самий перспективний план розвитку. В ньому йдеться: " Нам важливо усвідомити, які саме напрямки розвитку своєї території Ви вважаєте головними для себе та своєї родини, як оцінюєте роботу регіональних і місцевих керівників." Додається й, що весь пакет матеріалів виготовлено без будь-яких бюджетних витрат, накладом в 750 тисяч.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme