Камерно про стоденку та кому потрібен баян: Габінет розповів про свої перші 100 днів на посаді

Очільник Хмельницької облдержадміністрації прозвітував про свої перші 100 днів на посаді

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Камерно про стоденку та кому потрібен ба…

Голови Хмельницької ОДА останнім часом дивують "виходом" в народ. Дмитро Габінет вирішив не проводити звіт за сто днів роботи на посаді, як то десятиліттями робили очільники – в чиновницьких стінах, а пішов у Хмельницький обласний художній музей (ХОХМ). Певним чином наслідуючи свого попередника, але менш помпезно. Екс-губернатор Вадим Лозовий двічі звітував про свою роботу просто зі сцени облфілармонії, куди з'їзджалися, окрім ЗМІ, ще й представники районів.

ХОХМ – місце високого мистецтва і своєрідної камерності, що додало годинному спітчу Габінета певної колоритності. За його спиною демонструвалися, такі вже традиційні і любимі чиновниками, слайди. Проте вони були стримані - з червоними цифрами і фактично трьома-чотирма словами. Менш лаконічним був сам голова ОДА. Левову частку виступу присвятивши кадровим питанням, які, очевидно, для нього є найбільшим предметом гордості.

"За два тижні тут у нас стався своєрідний "головопад", – так охаректеризував призначення 19 з 20 голів РДА. Потому яскраво розповідав як проходив відбір і співбесіди з претендентами на високі районні посади. Каже, без вихідних спілкувався з усіма: і тими, кого рекомендували, і тими хто сам захотів керувати і поспішав у "соціальний ліфт". За його словами 6 із 19 вже призначених голів РДА якраз і ним скористалися. Свій результат вважає одним з найуспішніших у масштабах країни. Адже вислухав близько 200 кандидатів і результат виправдав себе. Лише одна кандидатура викликала певне незадоволення, відтак Шепетівський район поки лишається без керівника.

Про кадровий голод як такий не говорить, проте й претенденти траплялися досить дивні. "Я питаю про економіку, що ти можеш зробити у тій чи іншій сфері, а він мені – Я вмію на баяні грати!" – ділиться емоціями Габінет. Додає, що й на зарплату у 8 тис. грн не всі готові були піти. Відтак низька оплата праці при великій відповідальності зіграла чималу роль. "Чи вдалося вибрати з претендентів найдостойніших – покаже час, але була зроблена справді титанічна робота", – твердить Габінет.

Розповідаючи про структурні зміни, багато говорив очільник ОДА й про реорганізацію. За його розпорядженнями сім управлінь та департаментів перебувають у процесі оптимізації. Управління житлово-комунального господарства вливається у новостворений департамент розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства. Створено управління інфраструктури. Об'єднали промисловість і агропромисловий комплекс. В процесі утворення є управління інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій. Економікою й доходами займатиметься новий департамент економічного розвитку курортів і туризму. Що робити з управлінням молоді та спорту поки не вирішили.

Намагався прокоментувати ситуацію і з "темником", який днями отримали нардепи від "Слуги народу". У ньому – перелік тез, що включає твердження про необхідність "перезавантаження" уряду і перелік недоліків Кабміну при Гончаруку; що саме потрібно говорити на випадок звинувачень можливого нового прем'єр-міністра Дениса Шмигаль в зв'язках з українським олігархом Рінатом Ахметовим.

Не боїться Габінет того, що новопризначені голови РДА, які до того, як і він сам, були помічниками нардепів будуть втягнені у цю "схему". Переконує, його в Києві питають винятково про економіку, соціалку і т.п. Про політику мова взагалі не йде. Правда й обмовився, що "дотепер не йшла". Прогнозувати не береться, але й однозначно говорить про те, що "система" - це не завжди погано. А поки й сам питатиме про господарські результати в очільників районів.

Усе це – "кадрове" й "структурне" – зайняло більшість часу спітчу Габінета. Далі він перейшов, власне, до іншого – того, "за що питають".

Озвучив очільник області і лаконічні цифри медреформи, наголосивши, що не здійснилися сподівання тих, хто намагався пригальмувати її впровадження. Вона продовжується і не "розсмокталася" нікуди. В області запрацювала госпітальна рада, купили 72 комплекти телемедицини та 600 ноутбуків для медзакладів. 49 медзакладів області уже підписали договори з НСЗУ, від якої отримуватимуть державне фінансування за надані пацієнтам послуги. Не всі заплановані амбулаторії, правда, відкрили, але то лиш тому, що вони не готові реально примати пацієнтів. Але готують їх уже найближчим часом запустити.

Майже однозначно, запевнив голова ОДА присутніх медійників, що в області немає гральних закладів. Чи не на фініші боротьба з нелегальними АЗС. Окремі ще намагаються поновити свою роботу через суди, але то лиш питання часу. Не упустив нагоди і сказати, що боротьбу з корупцією в регіоні координує влада, а останні гучні випадки, то якраз тому підтвердження.

А про земельну реформу висловився зовсім коротко, проте з чіткою особистою позицією: "Я особисто прихильник земельної реформи і ринку землі в Україні. У спілкуванні з представниками аграрного сектору розумію, що не всі вони усвідомлюють важливість цього питання. Більше думають про форму, а не про суть проблеми."

Звісно, не міг забути про децентралізацію, адже тут область має за весь час реформи чи не найкращі показники: "Хмельниччина – у ТОП-5 областей, що подали плани ОТГ до Уряду". 

Сподівається очільник області й не червоніти за дороги: "В рамках проєкту "Великого будівництва" залучено на будівництво понад 262 км доріг регіону 3,959 млрд гривень. А ще з Державного фонду розвитку в Хмельницьку область залучено 284 мільйони гривень." 

А на запитання, чи не було ніякого натяку, що він звітує в ХОХМі, Дмитро Габінет, здається, не зрозумів про омофон і просто відповів: "Це один з найкращих музеїв України і він хотів долучитися до його популяризації". Притому й зізнався, що переступав поріг музею лише двічі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme