Що відомо про голову Хмельницької ОДА Дмитра Габінета

Сьогодні нового очільника облдержадміністрації представили активу області. Скромно і без президента

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Що відомо про голову Хмельницької ОДА Дм…

Відсьогодні Дмитро Габінет офіційно зайняв крісло голови Хмельницької облдержадміністрації. Його кандидатура з'явилася на політичному обрії дещо несподівано. 28 жовтня Кабінет Міністрів України на своєму виїзному засіданні у Маріуполі Донецької області схвалив його кандидатуру на найвищу посаду президентської вертикалі в області. 

Про нового очільника мало що відомо, оскільки в політиці він особливо не світився та й громадської активності публічно не проявляв. Та все ж, Depo.Хмельницький зумів роздобути окремі факти його біографії.

Дмитро Габінет є помічником на громадських засадах нардепа від "Слуги народу" і віцеспікера Миколи Стефанчука, має викладацький стаж на кафедрі теорії та історії держави і права ХУУПу, є кандидатом юридичних наук. Дмитро Габінет також є одним з засновників та головою громадської організації "Форпост народовладдя" (існує з 2014 року). Там у співвласниках числиться і чинний т.в.о заступника голови ОДА Сергій Ткачук. Є в трудовому стажі й юристконсульство в Хмельницькому військовому госпіталі. Входить і у Спілку освітян України.

Теперішній вже очільник ОДА був керівником (призначений в 2017 році) Хмельницького інформаційно-консультаційного центру UMCS, який допомогає з усіх питань вступу та навчання в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Там він і був на зарплаті та періодично читав лекції у польському університеті. Фаховий рівень йому це дозволяє – все-таки кандидат наук, хоча два роки тому провалив кваліфікаційний іспит для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні. 

Що ж до біографічних даних, то народився Дмитро Габінет 9 серпня 1983 року, вчився в хмельницькій ЗОШ №12, потім – у Хмельницькому університеті управління та права. За інформацією на його сторінці у соцмережі, має й закордонну освіту – закінчив Університет ім. Адама Міцкевича в Познані (Польща). Науковий ступінь здобував в Інституті законодавства Верховної Ради України.

У політиці він проявлявся потроху – на орбіті очільника місцевої політсили "Поруч" і нардепа-самовисуванця уже трьох скликань Сергія Лабазюка.  На цьогорічних позачергових виборах до Верховної Ради Дмитро Габінет офіційно був зареєстрований ЦВК спостерігачем від громадської організації "Завжди поруч! За Хмельниччину!", керує якою Віолета Лабазюк – дружина нардепа. Спостерігав за виборами, якраз на окрузі №188, де перміг вкотре Сергій Лабазюк.

У травні 2019 року, ще при губернаторстві Вадима Лозового, ставленника нардепа і олігарха Олександра Гереги, за часів президентства Петра Порошенка, входив до складу комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку при облдержадміністрації.

Співпрацював Габінет і з партією Сергія Тігіпка "Сильна Україна". Теперішній потенційний голова Хмельницької ОДА був серед уповноважених осіб політсили в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року по округу №187 у Хмельницькому. Місцеві політеліти знають про близькість до Тігіпка Віталія Олуйка, свого часу голови ОДА, нардепа та ректора ХУУПу, де викладав і вчився Дмитро Габінет. Не секретом є приязні стосунки Олуйка й Габінета. Можливо, досвід та дипломатичність вкупі з освіченісю Олуйка стане у нагоді новоспеченому керівникові. Разом з тим, цілком вірогідно,  з'являться у "Зе-владі" Хмельниччини призабуті прізвища.

А тепер трішки про статки. За даними декларації, Дмитро Габінет прживає у Хмельницькому з мамою Ніною Михайлівною на 62 "квадратах" квартири. У його гаражі – "Москвич" моделі AZLK 2140 1983 року випуску. Має й шмат землі у півгектара в Новоушицькому районі. За рік він заробив майже 249 тисяч гривень. Поповнювали його родинний бюджет зарплати й гонорари з Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, військової частини А 2339 (госпіталь), університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Свою долю в сімейний бюджет принесла й матір – її зарплата в департаменті освіти та науки Хмельницької міськради та пенсія склали більше 107 тис. грн.

Родина має й трохи збережень у євровалюті: у Дмитра – вісім тисяч, а у його мами - п'ять. За даними декларації, членство в ГО "Громадський форпост"  є безоплатним.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme