Смачний піст: Оригінальні й корисні страви першого тижня Великого посту

Depo.Хмельницький зібрав підбірку рецептів страв на щодень посту для правильного й корисного харчування

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Смачний піст: Оригінальні й корисні стра…

Багато краян дотримуються обмежень у їжі, готуючись до Великодня. Цьогоріч піст триває з 11 березня і триватиме  до 27 квітня. Аби урізноманітнити пісний стіл, пропонуємо сім рецептів щотижня.

Отож, загальні вимоги першого тижня Великого посту, який називається "Федоровим тижнем". 

11 березня 2019 року, понеділок – суворий піст, повне утримання від їжі, якщо ж важко - сухоїдіння.

12 березня 2019 року, вівторок – дозволяється хліб і вода.

13 березня 2019 року, середа – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

14 березня 2019 року, четвер – повне утримання від їжі.

15 березня 2019 року, п’ятниця – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

16 березня 2019 року, субота – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією.

17 березня 2019 року, неділя – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією, вино.

Коктейль із селери, моркви, петрушки і шпинату

Необхідно взяти стебло селери, морквину, пучок шпинату і пучок петрушки. Треба вимити овочі та зелень, очистити моркву, порізати і збити все в блендері, додавши трохи води. 

Коктейль з банана, папайї і апельсина

Для фруктового напою знадобиться 2 скибочки папайї, апельсин і два банани. Спочатку очищаємо банани від шкірки, вичавлюємо сік з апельсина, дрібно ріжтемо папайю. Далі все треба мішати в блендері і збити - смачний і корисний продукт готовий.

Грінки 

Для цього нескладного рецепта необхідно взяти скибочки житнього хліба і обсмажити їх на сковорідці з двох сторін без жирів. Можна взяти й інший вид хліба. Після цього натерти їх часником і сіллю. Аби трохи "присмачнити" хліб, який можна смажити й на грилі, присипте скибочки насінням кунжуту, льону чи на свій смак іншим насінням.

Пісний салат без олії: яблучно-гарбузовий салат з горіхами

Нам потрібні такі інгредієнти: 200 г гарбуза, два кисло-солодких яблука, 0,5 лимона, 50 г волоських горіхів, мед за смаком. Приготування так само просте, як і інгредієнти. Гарбуз і яблука треба потерти на крупній тертці. Горіхи обсушити в духовці і подрібни. З лимона зняти цедру і видави сік. Потому все змішуємо, а заправляємо салат лимонним соком і медом за смаком.

Гострий пісний яблучний салат

Для нього потрібно чотири яблука, 50 г кореня хрону, щіпка лимонної кислоти або ч. ложка лимонного соку, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком. Приготування: яблука почисти, порізати кубиками і скропити лимонною кислотою, щоб вони не потемніли. Хрін треба натерти на дрібній тертці - кількість регулюємо на свій смак, бо це - гострий інгредієнт. Змішуємо яблука з хроном, солимо, поперчимо і перемішуємо.

Гаряча їжа з рослинною олією

Квасолевий суп -справжня знахідка в період посту, тому що страва багата білками, мінеральними речовинами, вітамінами, амінокислотами і за своєю харчовою цінністю здатна замінити м'ясну їжу. Інгредієнти знадобляться такі: склянка квасолі, чотири картоплини, морква, цибулина, пучок зелені, півсклянки томатного соку, щіпка хмелі-сунелі, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком. Приготування починаємо з промивання квасолі, далі заливаємо холодною водою і залишаємо замочуватися на 8-10 годин. Потім ще раз промиваємо, заливаємо водою і варимо близько 1 години. Цибулю дрібно треба покришити, картоплю порізати кубиками, моркву потерти на крупній тертці. Додаємо всі овочі до квасолі і варимо ще 20 хвилин. Потім додаємо в суп томатний сік, спеції і солимо. Подрібнену зелень в суп додаємо в кінці готування. Можна й овочі піжсмажити на рослинній олії - тоді отримаєте зоасім інший смак.

Січеники з гороху - давня українська страва, яка користувалась популярністю під час посту. На порцію для родини із кількох осіб треба: дві склянки гороху, цибулина, по 4 ст.л манної крупи та сухарів для панірування. Чорний перець і сіль за смаком, а також невелика кількість рослинної олії для смаження, пара ст.л перетертого насіння льону. Для початку залишаємо постояти горох на ніч у воді. Потім промиваємо його та відварюємо. Тим часом варимо із манної крупи кашу. Готовий горох треба перетерти та вмішати у пюре манку. Цибулю дрібно кришемо та підсмажуємо на олії до золотистої скоринки. Перетертий льон треба залити невеликою кількістю окропу на 15 хв. Змішуємо всі компоненти разом, солимо та перчимо і ще раз ретельно перетираємо. Насамкінець - треба сформувати січеники, обваляти їх у сухарях та смажити на сильному вогні з обох боків - до рум’яної скоринки.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme