Смачний піст: Оригінальні й корисні страви четвертого тижня Великого посту

Depo.Хмельницький зібрав підбірку рецептів страв на щодень посту для правильного й корисного харчування

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Смачний піст: Оригінальні й корисні стра…

Багато українців дотримуються обмежень у їжі, готуючись до Великодня. Цьогоріч піст розпочався 11 березня і триватиме  до 27 квітня. Аби урізноманітнити пісний стіл, пропонуємо сім рецептів щотижня.

Отож, загальні вимоги четвертого тижня Великого посту.

1 квітня 2019 року, понеділок – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

2 квітня 2019 року, вівторок – дозволяється гаряча їжа без олії.

3 квітня 2019 року, середа – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

4 квітня 2019 року, четвер – дозволяється гаряча їжа без олії.

5 квітня 2019 року, п’ятниця – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

6 квітня 2019 року, субота – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією.

7 квітня 2019 року, неділя – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією, вино.

Бадьорий салат із яблук і редьки

Для цієї страви знадобляться такі інгредієнти: по одній штучці середнього розміру редьки, моркви та яблука, половинка лимона, два зубки часнику, чорний мелений перець та сіль за смаком. Приготуванняпочинаємо із очистки лимона, видавлюємо з нього сік. Потому очищені редьку, моркву і яблуко треба потерти на крупній тертці. Відразу скроплюємо лимонним соком, щоб яблуко не потемніло. Часник пропускаємо через часничницю. З'єднуємо усі інгредієнти, солимо, поперчимо і перемішуємо.

Овочевий "Мхалі" (грузинська кухня)

Беремо по 200 г білокачанної капусти/солодкого перцю/буряка/шпинату/ріпчастої і зеленої цибулі, 90 г волоського горіху, 20 г зелені (кінза, петрушка, кріп), 15 г винного оцту, 5 г часнику, 6 г червоного перцю, 3 г хмелі-сунелі, сіль.
Далі готуємо овочі - миємо і, видаливши все непотрібне, відварюємо до готовності з невеликою кількістю води (або можна запекти їх у духовці, або обшпарити - молоду капусту), відкидаємо на друшлак, даємо охолонути, віджимаємо трохи і дрібно січемо. Потому треба розтовкти горіхи з часником, додати рубану дрібно зелень, приправи, перець, сіль, оцет, перемішати. Залити овочі заправкою і перемішати. Подавати можна у гарячому або холодному вигляді.

Підбадьорливий смузі

Цей коктейль допоможе прокинутися і додасть заряд, необхідний для продуктивного робочого дня. Такий напій з легкістю може замінити каву в раціоні будь-якого трудоголіка. Щоб приготувати підбадьорливий смузі, знадобиться: половина ківі, одне яблуко, половина грейпфрута і банана, 2 г імбирного кореня, 300-400 мл зеленого чаю, дві чайні ложки меду. А перед тим, як все збити в блендері,не забудьте натерти корінь імбиру на тертці, перш ніж додавати його в напій.

Квасолевий суп

Тут знадобиться одна склянка квасолі, чотири картоплини, по одній морквині та цибулині, пучок зелені, півсклянки томатного соку, щіпка хмелі-сунелі, чорний мелений перець та сіль за смаком. Приготування розпочинаємо з квасолі: промиваємо, заливаємо холодною водою і залишаємо замочуватися на 8-10 годин. Потім ще раз миємо квасолю, заливаємо водою і варимо до готовності впродовж години. Цибулю дрібно кришемо, картоплю ріжимо кубиками, моркву тремо на крупній тертці. Додаємо всі овочі до квасолі і варимо 20 хвилин. Потім вливаємо в суп томатний сік, додаємо спеції і солимо. Подрібнену зеленькладемо в квасолевий суп в кінці готування.

Салат з буряка та груші

Складові: по одніому беремо невеликий буряк, маленька морква, стигла, але тверда груша; по ст. л. свіжовичавленого лимонного соку та свіжовичавленого апельсинового соку; три ч. л. рослинної олії,,морська сіль, мелений чорний перець, насіння льону, кунжуту. Далі готуємо заправку: збиваємо виделкою лимонний і апельсиновий сік з маслом, додаємо сіль і перець за смаком. Буряк, моркву і грушку чистимо і нарізаємо соломкою, поливаємо заправкою і перемішуємо. При подачі посипаємо підсмаженими на сухій сковороді насінням льону і кунжуту, відразу ж подаємо до столу.

Часникова картопля по-італійськи

Знадобляться такі інгредієнти: три середні картоплини, пучок петрушки, два середніх зубчики часнику, оливкова олія, сіль, мелений перець. Спочатку треба картоплю відварити в мундирі в підсоленій воді до готовності, хвилин 25-30. Готову картоплю трохи остудити, зняти шкірку. Розім’яти виделкою в окремій мисочці. Можна використовувати велику сковороду (26 см) і приготувати відразу всю картоплю, але можна і розділити на дві порції. На сковороді нагріти оливкову олію і обсмажити рубаний часник до золотистого. Він дасть неймовірний аромат. Часник дістати з олії. На сковороду викладаємо картоплю, додаємо подрібнену петрушку, солимо і перчимо. Вилочкою ще трохи прим’яти картоплю, формуючи один плоский млинець. Обсмажити на сильному вогні хвилин п'ять до золотистого кольору. Тепер треба його перевернути. Можна зробити це за допомогою обробної дошки: перевернути на неї млинець і акуратно перенести назад в сковороду. Можна додати ще трохи олії. Готову картоплю потрібно подавати відразу, поки скоринка не розм’якшилася і приємно похрускує. 

Медово-грушевий пісний пиріг

У цій страві небагато інгредієнтів: по склянці цукру та води, дві ст. ложки меду, по ч. ложці соди та лимонної кислоти, 1/4 склянки подрібнених горіхів, 0,5 склянки олії, 1,5-2 склянки борошна, щіпка кориці або коріандру, приблизно 3-4 грушки. Змішуємо цукор з водою і додаємо трохи олії, підігріваємо і додаємо мед. Розмішуємо, щоб цукор і мед розчинилися. Додаємо соду, лимонну кислоту, корицю, горіхи, подрібнені до стану борошна, і борошно. Борошна потрібно стільки, щоб тісто нагадувало густу сметану. Грушки чистимо, нарізаємо кубиками і додаємо у тісто. Виливаємо тісто у форму. Випікати треба 30-35 хвилин при 200 градусах.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme