П'янке і терпке літо: Як приготувати ароматне вино з м'яти
Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та й загалом напої, які можна зробити власноруч з літніх дарів природи
- Хмельницький
-
28 червня 2020 14:00

Чи не найароматнішим, а заодно й освіжаючим, є домашнє вино з м'яти. Традиційно листочки цієї цілющої рослини використовуються у різноманітних чайних зборах чи медичних настоянках. Перед тим, як запропонувати рецепт вина, нагадаємо про корисні властивості цієї диво-рослини.
Чим багата м'ята
М’ята - одна із найпоширеніших пряних трав. Найвідоміша користь м'яти - її антисептичні якості, знеболювальні та спазмолітичні властивості. Сприятливо впливає на шлунково-кишковий тракт, покращує апетит і знижує кислотність шлунку. Вдвар з м'яти може чудово допомогти позбутися від метеоризму і нудоти, знімає відчуття тривожності і налаштує на позитив.
Особливим є й неповторний омолоджуючий ефект, який використовують не лише косметологи, а й застосовують у сучасній фітотерапії, ароматерапії і фармакології. У давнину, ця рослина вважалась "травою довголіття". У ті часи жодна лазня не обходилася без цілющих м'ятних процедур. Пара від завареної м'яти здатна вбивати бактерії на шкірі людини і в дихальних шляхах.
Ароматне і лікувальне вино з м’яти
Вино з м’яти – напій тендітного жовто-бурштинового кольору з характерним м’ятним ароматом і смаком. Непогане десертне спиртне для любителів алкогольної екзотики.
Знадобиться свіжа м’ята перцева, бажано щоб листочки були молодими, тоді смак буде м’якше. У рецептруру входять винні дріжджі для білого вина, або закваска з родзинок або інших ягід. Лимонну кислоту можна замінити лимонним соком – в одному середньому плоді міститься 5-6 г кислоти.
На 700-грамову пляшку треба взяти гілочку довжиною 20-25 см. Можна опустити у пляшку перед розливанням та закупорюванням вина, а також і у велику загальну ємність. У закупореній пляшці гілочка чи пучок трави можуть бути роками - до споживання. А у великих ємностях не менше 3 місяців. За цей час вино за допомогою спирту розчиняє в собі ефірні масла та мінеральні речовини. Можна використовувати не лише свіжу м’яту, але й висушену та заморожену, проте свіжа дасть більше аромату.
Термін придатності вина з м’яти – до 3-х років. Міцність – 9-13%. А подавати й пити краще охолодженим до 12-15° С.
Рецепт приготування вина з м’яти
- свіже листя м’яти – 200 г;
- вода – 4 л;
- цукор – 1,2 кг;
- лимонна кислота – 25 г;
- винні дріжджі або закваска – на 5 л сусла.
Як приготувати вино з м’яти
Листя м’яти треба відокремити від стеблинок і промити в проточній воді, видаляючи бруд, пил і комах. Можна й з стебелинками, але вони повинні бути молоденькими, інакше вино стане гіркуватим.
М’яту складаємо в емальовану каструлю, додаємо 3 л води і 600 г цукру, перемішуємо до повного розчинення цукру. Потому треба довести суміш до кипіння, проварити 3-4 хвилини, знімаючи піну, потім прибрати каструлю з вогню, накрити кришкою і залишити на годину.
Сусло процідити через марлю, м’яту віджати насухо і викинути. Отриману рідину перелити в бродильну ємність, додати свіжу некип’ячену воду, всипати лимонну кислоту. Перемішати. Винні дріжджі розвести по інструкції на пакетику і внести їх в сусло. Замість дріжджів можна використовувати закваску.
Далі - закрити ємність гідрозатвором будь-якої конструкції, підійде навіть медична рукавичка з дірочкою в одному з пальців (проколоти голкою). Перенести в темне приміщення (або накрити щільною тканиною) зі стабільною температурою 18-28° С. Залишити до кінця бродіння.
Десь через тиждень додати наступну порцію цукру. Для цього через трубочку в окрему ємність злити 200 мл сусла і розвести в ньому 300 г цукру. Отриманий сироп вилити назад в сусло і закрити водяним затвором. Приблизно через 8 днів повторити процедуру.
Термін бродіння домашнього м’ятного вина – 35-45 днів. Закінчення процесу можна визначити по відсутності бульбашок з гідрозатвору (здується рукавичка), шару осаду на дні і освітлення сусла.
Потому, як молоде вино відбродило, перелити в іншу ємність, намагаючись не зачіпати осад. Спробувати напій на смак і тоді можна й досолодити.
Далі - розлити вино в ємності для витримки. Бажано наповнювати їх доверху, щоб уникнути контакту з киснем, і герметично закоркувати. Якщо наприкінці додавали цукор, то перші 7-10 днів бажано тримати ємності під гідрозатвором на випадок повторного бродіння.
Тепер м’ятне вино має дозрівати в холодильнику або підвалі з температурою +2-16° С. Витримувати його треба близько півроку. При появі осаду треба фільтрувати напій переливанням в іншу ємність. Процес приготування вважається завершеним, коли осад не з’являється протягом кількох місяців. Готовий напій можна розлити в пляшки для зберігання і щільно закрити.
Якщо любите з користю використовувати дари природи в сезон та ще й експерементувати, то Depo.Хмельницький вже писав про те, приготувати з полуниці швидку настоянку-спотикач, лікер із суниці чи слабоалкогольне вино із шовковиці. Справжньою дивовижею є й вино з квіточок кульбаб, шампанське з бузини чи напій для гурманів - трояндове вино. А ще обов'язково слід спробувати власноруч приготовлений вишняк. Довго "смакувати" літом можна і напоями з малини, яблук, сливи, чи персиків.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:45За 2 місяці проведено 776 перевірок за цінами на ліки в аптеках: Де завищують ціни
- 18:05 Частину працівників ТЦК мобілізують на фронт, - Генштаб
- 09:58Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему з банківськими застосунками
- 17:00Ваш головний союзник на шляху до впевненого керування авто Актуально
- 11:40В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у травні
- 09:26На Хмельниччині щодня о 9:00 ранку зупинятимуть рух транспорту для вшанування Героїв, - ОВА
- 12:30На Рівненщині у ДТП загинув поліціянт
- 20:10В ОВА уточнили наслідки атаки на Хмельниччину: Ворог цілив 3 дронами та 7 ракетами (ФОТО) ФОТО
- 19:17Житель Хмельниччини намагався продати через інтернет-аукціон унікальні артефакти VІІІ ст. до н.е.
- 12:30Психотропи у пігулках для схуднення: Правоохоронці перекрили канал постачання наркотиків з Молдови ФОТО
- 08:25На Хмельниччині працювала ППО: Є поранені та руйнування
- 12:23На Хмельниччині неповнолітній водій збив 4-річну дитину
- 19:495 реальних ситуацій, коли кредит може врятувати день Актуально
- 12:31На Хмельниччині чоловік пропонував патрульним на блокпосту 30 тис. грн, аби не їхати до ТЦК
- 12:08На Хмельниччині авто збило дитину на велосипеді ФОТО
- 10:29Друге самогубство за тиждень: На Буковині знайшли мертвого курсанта НАДПСУ
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки