Контрактників більшає: Чому скоротили кількість призовників на Хмельниччині
Молоде поповнення лав захисників України, окрім ЗСУ, відправлять служити в Нацгвардію, Держприкордонслужбу та Держспецслужбу транспорту
- Хмельницький
-
20 вересня 2019 14:30

У жовтні – грудні цього року призову на строкову військову службу традиційно підлягають чоловіки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.
До війська цієї осені з Хмельниччини заберуть 590 юнаків. З яких 365 проходитиме службу в Збройних Силах України, 175 – в Національної гвардії, 25 – у Державній прикордонній службі та 25 – у Державній спеціальній службі транспорту. Це помітно менше, ніж під час весняного призову: тоді на військову службу було призвано 740 подолян, з яких 405 пішли служити у Збройні Сили України, 225 – у частини Національної гвардії, 90 – у частини Державної прикордонної служби та 20 – у підрозділи Державної спеціальної служби транспорту. Навесні пішли до війська лише 15% з тих, хто прибув у воєнкомати.
"Зменшення планових завдань пов’язане з тим, що сьогодні військові частини активно комплектуються військовослужбовцями за контрактом", – каже заступник начальника відділу комплектування та призову Хмельницького облвоєнкомату Микола Голик.
Лише за перше півріччя в області контракт із Збройними Силами України уклали майже 800 краян. За словами військового комісара Хмельницького обласного військового комісаріату полковника Сергія Присяжнюка тепер і багато жінок бажають служити у ЗСУ. Він переконує, що область завжди була, є і буде краєм, в якому живуть національно свідомі і патріотично налаштовані громадяни.
За словами ж Миколи Голика, під час призовної компанії цього разу основний акцент буде зроблено на ретельному вивченні особистих якостей призовників – йдеться про їхні ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан.
Микола Голик наголошує, що на комплектування військ не направляються призовники, які не мають базової загальної середньої освіти, а натомість мають низькі морально-ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовин, та у яких під час призову виявлено захворювання чи вади, визначені Положенням про військово-лікарську експертизу в ЗСУ.
Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно із урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів, як для Збройних Сил України так і для інших військових формувань. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.
З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, призов молодого поповнення для комплектування ЗС України сплановано провести через навчальні центри для отримання ним дефіцитних військово-облікових спеціальностей. Перед направленням до військових частин призовники пройдуть навчання на полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12-18 місяців основними завданнями призовників будуть оволодіння озброєнням та технікою.
Особливо зауважують військові, що призов є державною функцією, який проводиться місцевими виконавчими органами у взаємодії з військовими комісаріатами. Для проведення призову в районах та містах утворюються призовна комісія, яку очолює голова комісії – заступник голови райдержадміністрації.
Хмельницькі військомати зазвичай швидко справляються з набором строковиків. Приміром, цієї весни призов тривав з 1 квітня по 30 червня, а до середини червня область вже виконала планове завдання. Її особливістю було й те, що значна кількість юнаків прийшли до військових комісаріатів, не чекаючи повістки. Сподіваються воєнкоми, що й восени буде така сама ситуація.
Окремо Микола Голик розповідає про відповідальність, яка передбачена законом у випадку неявки за повісткою в воєнкомат. Спочатку – штраф в розмірі 85-119 грн. Повторне порушення вже обійдеться в 170-255 грн. Далі – гірше: неявка призовника без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані у бойовій повістці, карається обмеженням волі на строк до трьох років.
На Хмельниччині натепер проживає майже 24 тисячі юнаків призовного віку, майже 9 тисяч з них мають звільнення чи відстрочки. Отже, лише кожен 25-й потенційний строковик піде в армію, і це не враховуючи ще одну категорію – за власним бажанням можуть служити у війську хлопці, яким виповнилося 18 років. А таких, каже заступник воєнкома, в області є чимало.
Терміни ж військової строкової служби залишаються незмінними: для юнаків, які мають вищу освіту – один рік, для юнаків без вищої освіти – півтора року.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:29Друге самогубство за тиждень: На Буковині знайшли мертвого курсанта НАДПСУ
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 18:11Дезодоранти та антиперспіранти: як вибрати та правильно використовувати Актуально
- 14:25У Хмельницькому в академії ДПСУ знайшли тіло 20-річного курсанта
- 20:51Болгарія не продаватиме реактори для Хмельницької АЕС
- 10:49На Хмельниччині скоротять тривалість комендантської години у Великодню ніч
- 10:59Трагедія на Хмельниччині: 18-річний мотоцикліст на смерть збив 11-річного хлопчика
- 13:01Міжрегіональну схему переправлення чоловіків через державний кордон викрили на Хмельниччині ФОТО
- 09:40На Хмельниччині вночі ППО збила 4 дрони
- 12:40На Хмельниччині п'яна жінка забула в гостях свою 4-місячну дитину
- 10:23На Хмельниччині затримали двох агентів РФ, що планували підірвати автівки вісьмох депутатів ФОТО
- 17:35Сервіс "Електронної черги" - оформлення біометричних паспортних документів у зручний час
- 10:45Ракетний обстріл Хмельниччини: Що відомо
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 16:38Зеленський вручив орден "Золота Зірка" наймолодшому Герою України
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 20:39Розповсюджували метадон у двох областях: Судитимуть організаторів наркокартелю з щомісячним прибутком у 5 млн грн ФОТО