Контрактників більшає: Чому скоротили кількість призовників на Хмельниччині

Молоде поповнення лав захисників України, окрім ЗСУ, відправлять служити в Нацгвардію, Держприкордонслужбу та Держспецслужбу транспорту

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Контрактників більшає: Чому скоротили кі…

У жовтні – грудні цього року призову на строкову військову службу традиційно підлягають чоловіки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

До війська цієї осені з Хмельниччини заберуть 590 юнаків. З яких 365 проходитиме службу в Збройних Силах України, 175 – в Національної гвардії, 25 – у Державній прикордонній службі та 25 – у Державній спеціальній службі транспорту. Це помітно менше, ніж під час весняного призову: тоді на військову службу було призвано 740 подолян, з яких 405 пішли служити у Збройні Сили України, 225 – у частини Національної гвардії, 90 – у частини Державної прикордонної служби та 20 – у підрозділи Державної спеціальної служби транспорту. Навесні пішли до війська лише 15% з тих, хто прибув у воєнкомати.

"Зменшення планових завдань пов’язане з тим, що сьогодні військові частини активно комплектуються військовослужбовцями за контрактом", – каже заступник начальника відділу комплектування та призову Хмельницького облвоєнкомату Микола Голик.

Лише за перше півріччя в області контракт із Збройними Силами України уклали майже 800 краян. За словами військового комісара Хмельницького обласного військового комісаріату полковника Сергія Присяжнюка тепер і багато жінок бажають служити у ЗСУ. Він переконує, що область завжди була, є і буде краєм, в якому живуть національно свідомі і патріотично налаштовані громадяни. 

За словами ж Миколи Голика, під час призовної компанії цього разу основний акцент буде зроблено на ретельному вивченні особистих якостей призовників  – йдеться про їхні ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан.

Микола Голик наголошує, що на комплектування військ не направляються призовники, які не мають базової загальної середньої освіти, а натомість мають низькі морально-ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовин, та у яких під час призову виявлено захворювання чи вади, визначені Положенням про військово-лікарську експертизу в ЗСУ.

Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно із урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів, як для Збройних Сил України так і для інших військових формувань. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.

З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, призов молодого поповнення для комплектування ЗС України сплановано провести через навчальні центри для отримання ним дефіцитних військово-облікових спеціальностей. Перед направленням до військових частин призовники пройдуть навчання на полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12-18 місяців основними завданнями призовників будуть оволодіння озброєнням та технікою.

Особливо зауважують військові, що призов є державною функцією, який проводиться місцевими виконавчими органами у взаємодії з військовими комісаріатами. Для проведення призову в районах та містах утворюються призовна комісія, яку очолює голова комісії – заступник голови райдержадміністрації.

Хмельницькі військомати зазвичай швидко справляються з набором строковиків. Приміром, цієї весни призов тривав з 1 квітня по 30 червня, а до середини червня область вже виконала планове завдання. Її особливістю було й те, що значна кількість юнаків прийшли до військових комісаріатів, не чекаючи повістки.  Сподіваються воєнкоми, що й восени буде така сама ситуація.

Окремо Микола Голик розповідає про відповідальність, яка передбачена законом у випадку неявки за повісткою в воєнкомат. Спочатку – штраф в розмірі 85-119 грн. Повторне порушення вже обійдеться в 170-255 грн. Далі – гірше: неявка призовника без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані у бойовій повістці, карається обмеженням волі на строк до трьох років.

На Хмельниччині натепер проживає майже 24 тисячі юнаків призовного віку, майже 9 тисяч з них мають звільнення чи відстрочки. Отже, лише кожен 25-й потенційний строковик піде в армію, і це не враховуючи ще одну категорію – за власним бажанням можуть служити у війську хлопці, яким виповнилося 18 років. А таких, каже заступник воєнкома, в області є чимало.

Терміни ж військової строкової служби залишаються незмінними: для юнаків, які мають вищу освіту – один рік, для юнаків без вищої освіти – півтора року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"