Не полетіли й не поїхали: Як очільник Хмельниччини розважав сумних підлеглих своїми здобутками

Очільник Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий знову виступав у філармонії. Цього разу звітував перед громадськістю про результати своєї роботи за рік

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Не полетіли й не поїхали: Як очільник Хм…

Голова Хмельницької ОДА чи не з перших днів облюбував для своїх публічних виступів перед громадськістю велику залу обласної філармонії.

У річницю перебування в губернаторському кріслі, Вадим Лозовий, як і на 100 днів, виступав майже годину з "камерної" трибуни у концертній залі. Сценарій усього дійства теж не дуже й різнився - майже годинний звіт із демонстрацією слайдів, пояснення незробленого й дані про здобутки. 

Потому прозвучали кілька виступів представників, так би мовити, територій – райони, ОТГ, міста: голова Кам’янець-Подільської РДА Василь Сукач, міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук, голова Новоушицької селищної громади Олег Московчук, депутати Хмельницької облради Інна Ящук та Микола Дячук. Говорили кожен про своє, але головно - про успіхи співпраці з головою облдержадміністрації.

Свою промову виголосив і столичний гість – радник віце-прем’єр-міністра України Ярослав Піцик: "Я побачив спільні зусилля обласної адміністрації, депутатів, громад до реалізації демократичних реформ - це супер! Таке спільне розуміння - це розуміння майбутнього нашої держави. Бачу, що є команда і аналізуючи вами зроблене, я просто впевнений в тому - і ви будьте впевнені в тому, що область покаже не тільки перші місця в децентралізаційній реформі, а й перше місце по економічному розвитку в державі."

Як і при першому звіті Вадима Лозового, завершив "оди з народу" народний депутат Андрій Шинькович. Принагідно він передав вітання ще від двох "слуг народу" – Романа Мацоли та Володимира Мельниченка. Цього разу разу в залі був ще один депутат і "давній" бос Лозового – Олександр Герега. Обійшовся очільник політсили "За конкретні справи", від якої й нинішній губернатор є депутатом облради, і, завдяки якій потрапив зі столиці на Хмельниччину, лише своєю присутністю, а можливо й мовчазним контролем ситуації.

Якщо ж про звіт, то варто згадати кілька моментів.

Найбільшою і найболючішою проблемою, за словами очільника області, була неготовність міста Шепетівки до опалювального сезону через конфлікт міської ради із ТОВ  "Енергоінвест.  Разом з тим, він потішився, що опалювальний сезон, хоч і розпочався з невеликим запізненням, але пройшов зиму без зривів. Проте й до сьогодні йдуть судові справи щодо повернення майна громаді.

Озвучив губернатор і дані моніторингових досліджень Світового банку, за якими Україна посідає третє місце серед країн пострадянського простору за логістичним потенціалом, а Хмельниччина є першою в Україні. "Тобто  розвиваючи логістику можна досягти відчутного економічного зростання," - константував голова облдержадміністрації.

Згодом, уже на зустрічі з медійниками він продовжив цю тему, згадавши про аеропорт "Хмельницький". Його відновлення, як зізнався Вадим Лозовий, є тією справою, якою він буде пишатися усе своє життя. Адже передбачається, що Хмельницький аеропорт буде орієнтований на авіаційні вантажні перевезення та стане першим в Україні авіа-транспортно-логістичним вузлом.

Не полетіли поки й не поїхали. Ремонт доріг, особливо на ділянці автотраси М-12, де працює китайський підрядник, став тією справою очільника області, яку навіть наполовину зробленою назвати важко. Не вдалося Лозовому змусити їх працювати відповідно графіку: каже, що підганяючи ремонтників по два рази на місяць, відчував себе у них найманим працівником, бо вони щоразу знаходили "відмазки" та придумували голові ОДА все нові "завдання".

Підрядник зірвав усі строки, через що фірма оштрафована на значну суму. Однак на сьогодні роботи активізовані, збудовано першу ділянку асфальтного покриття поблизу Голоскова Летичівського району.

У списку здобутків губернатор згадав успішні просування реформ децентралізації, освіти та медицини. Окремо говорив і про "плюсові" результати детінізації бізнесу й легальних доходів, відкриття нових підприємств, які здебільшого, відкривалися за допомогою вітчизняних та іноземних інвестицій. Вкотре відзначив досягнення в агропромисловому комплексі, адже аграрії області увійшли в п'ятірку лідерів по Україні. Згадав і рейтинг економічних показників, які оприлюднює загальноукраїнське видання "Ділова столиця": з минулого року область піднялася з 21 на 9 позицію, випереджаючи такі області як Харківську, Запорізьку, Одеську, Житомирську та інші.

Озвучив Вадим Лозовий одну ситуацію, де вважає, що потерпів цілковите фіаско. Хоча вважає, що це не особисто його проблема, а всієї управлінської державної системи. Йдеться про кадрову політику. 

"Її сьогодні дуже важко змінити. Відверто скажу, можна було б набагато більше зробити. Зараз я про керівників департаментів, вони там далеко не всі святі люди. Є просто нероби, є безтолкові, яким там не місце. Але кожен з них захищений законом і я не маю інструменту, щоб оцей зуб, який болить всій області, просто вирвати і викинути."

Схоже, це й він збирається робити, адже відеоролик, який підготували про здобутки за рік, фактично натякає про намір не залишати посаду.

А завершальна фраза з "високої" трибуни в філармонії, ніяк не скидалася на прощальну: "Дякую усім хто працює, підтримує, розуміє, з ким разом ми долаємо цей непростий шлях розвитку Хмельниччини." Схоже, хоч і говорив Вадим Лозовий про те, що писатиме заяву на звільнення з посади, як того вимагає закон, у нього все ж є шанс чи бажання залишитися очільником області.

Довідка. Уродженець Києва, 47-річний Вадим Лозовий від 19 травня обіймає посаду голови Хмельницької облдержадміністрації. Він має вищу освіту за спеціальністю економіка та право. Пропрацювавши перші 4 роки товарознавцем, одразу - вже в 27 років, розпочав директорську кар'єру, обіймаючи 8 різних очільницьких посад поспіль у різних підприємствах. Останні 5 "директорських портфелів" - у структурі нардепа Олександра Гереги в чи не найбільшій Національній мережі будівельно-господарських гіпермаркетів України "Епіцентр К".

Хоча Лозовий є позапартійним, трохи більше року тому став керівником фракції місцевої політичної партії "За конкретні справи" у Хмельницькій облраді, а загалом долучився до герегівської команди в 2015 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme