Кам'янецьку "Ромську Кибітку" відкрили в "Бабиному Яру"

У Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр", в пам’ять про ромів, розстріляних у 1941 році, відкрили монумент "Ромська Кибітка"
Depo.
27 вересня 2016 14:02
ФОТО: depo.ua
Кам
Кам'янецьку "Ромську Кибітку" відкрили в "Бабиному Яру"

Скульптура "Ромська Кибітка" з Хмельниччини знайшла своє місце в "Бабиному Яру", передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Мінкульту.

Створення пам’ятника було ініційоване у 1998 році Київським міським товариством історії та культури ромського народу "Романіпе". Її автор – всесвітньо відомий український архітектор, скульптор Анатолій Ігнащенко. За його словами початковий варіант мав бути виточений з каменю, втім проект змінили і кибитка була виготовлена з корабельної сталі на київському заводі "Ленінська кузня". Друга назва пам'ятника -"Чорний жах", або Калі Траш (Kali Tras) - геноцид циган у роки Другої світової війни.

Представники ромського народу стали  одними із перших  жертв Бабиного Яру, у вересні 1941 року тут були розстріляні п’ять ромських таборів, серед яких більшість складали літні люди, жінки та діти.

За свідками очевидців, на страту люди їхали з піснями та в традиційному яскравому вбранні.

Нагадаємо, під час робочої поїздки до Хмельницької області у липні  цього року  Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з керівництвом області та Кам’янця-Подільського щодо передачі пам’ятного знаку у вигляді ромської кибитки до Києва, яка  була розміщено на території Національного історико-архітектурного заповідника "Кам’янець".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт