Кам'янецький пам'ятник "переїжджає" у столицю

До 75-річчя трагедії в Бабиному Яру до Києва передадуть ромську кибитку
Depo.
21 липня 2016 12:52
ФОТО: depo.ua
Кам
Кам'янецький пам'ятник "переїжджає" у столицю

Кам'янецька циганська кибитка поїде до столиці, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт Міністерства культури.

Скульптуру будевстановлено до 75 роковин трагедії в Бабиному Яру у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" в пам’ять про ромів, розстріляних у 1941році.

"В рік, коли весь світ вшановує пам'ять загиблих у страшній трагедії, яка відбулася в Бабиному Яру 75 років тому, ми маємо згадати усіх, хто тоді віддав своє життя,"- каже Міністр культури України Євген Нищук. - За свідченнями істориків, саме роми стали одними із перших жертв Бабиного Яру, тому символічно, що пам’ятний знак про трагедію цього народу буде розміщено вНаціональному заповіднику."

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації ще в 1999 році прийнято рішення про встановлення цього пам’ятного знаку у Бабиному Яру,проте вказане завдання виконане не було. Натомість кибитку було розміщено натериторії Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець”  - над каньйоном  Смотрича.

13 червня 2016 року рамках протокольного рішення Організаційного комітету зпідготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії у БабиномуЯру, а також протокольного рішення виїзного засідання робочої групи Оргкомітету, Мінкультури звернулося до міського голови м. Кам’янець-Подільський щодо передачідо столиці пам’ятного знаку.

Рішенням сесії міської ради від 12.07.2016 року вирішено передати ромську кибитку Мінкультури України.

Довідково. Друга назва пам'ятника -"Чорний жах", або Калі Траш (Kali Tras) - геноцид циган у роки Другої світової війни.

Початковий варіант пам’ятника мав бути виточений з каменю, втім проект змінили і кибитка була виготовлена з корабельної сталі на київському заводі "Ленінська кузня".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та