Житель Хмельниччини намагався продати через інтернет-аукціон унікальні артефакти VІІІ ст. до н.е.
37-річного мешканця Кам’янеччини підозрюють у незаконному привласненні археологічного скарбу кімерійського періоду
- Хмельницький
-
24 квітня 2025 19:17

Про це повідомили в облпрокуратурі, передає Depo.Хмельницький.
До суду скеровано обвинувальний акт щодо 37-річного мешканця Кам’янеччини, якого підозрюють у незаконному привласненні археологічного скарбу, що має особливу історичну, наукову та культурну цінність.
За даними слідства, у вересні 2021 року чоловік за допомогою металошукача виявив артефакти раннього передскіфського (кімерійського) періоду — вудила та два трьохотвірні псалії, які датуються ІХ — першою половиною VІІІ століття до нашої ери.
Замість того, щоб передати знахідку державі, як того вимагає закон, чоловік намагався продати предмети через інтернет-аукціон. Однак спроба незаконного продажу була викрита правоохоронцями.
Тепер йому загрожує покарання згідно з ч. 1 ст. 193 Кримінального кодексу України: штраф, громадські або виправні роботи, або пробаційний нагляд на строк до двох років.
Археологічну знахідку вилучено. Після завершення судового розгляду її буде передано до Музейного фонду України.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 20:10В ОВА уточнили наслідки атаки на Хмельниччину: Ворог цілив 3 дронами та 7 ракетами (ФОТО) ФОТО
- 19:17Житель Хмельниччини намагався продати через інтернет-аукціон унікальні артефакти VІІІ ст. до н.е.
- 12:30Психотропи у пігулках для схуднення: Правоохоронці перекрили канал постачання наркотиків з Молдови ФОТО
- 08:25На Хмельниччині працювала ППО: Є поранені та руйнування
- 12:23На Хмельниччині неповнолітній водій збив 4-річну дитину
- 19:495 реальних ситуацій, коли кредит може врятувати день Актуально
- 12:31На Хмельниччині чоловік пропонував патрульним на блокпосту 30 тис. грн, аби не їхати до ТЦК
- 12:08На Хмельниччині авто збило дитину на велосипеді ФОТО
- 10:29Друге самогубство за тиждень: На Буковині знайшли мертвого курсанта НАДПСУ
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 18:11Дезодоранти та антиперспіранти: як вибрати та правильно використовувати Актуально
- 14:25У Хмельницькому в академії ДПСУ знайшли тіло 20-річного курсанта
- 20:51Болгарія не продаватиме реактори для Хмельницької АЕС
- 10:49На Хмельниччині скоротять тривалість комендантської години у Великодню ніч
- 10:59Трагедія на Хмельниччині: 18-річний мотоцикліст на смерть збив 11-річного хлопчика
- 13:01Міжрегіональну схему переправлення чоловіків через державний кордон викрили на Хмельниччині ФОТО
- 09:40На Хмельниччині вночі ППО збила 4 дрони