Вакцин достатньо, а лікувати нема чим: Чому в Україну постукала забута дифтерія
У Хмельницькому вперше за останніх 10 років діагностували небезпечну хворобу: на дифтерію захворіла молода дівчина. Причиною стало протерміноване щеплення. Зараз пацієнтка йде на поправку, проте вже є ускладнення і доведеться їй лікуватися ще не менше трьох тижнів
- Хмельницький
-
7 серпня 2019 10:30

21-річна хмельничанка, яка скаржилася на біль в горлі та високу температуру, згодом отимала вже призабутий медиками за останні 10 років діагноз – дифтерія. Після бактеріологічного обстеження на місці саму бактерію хвороби не знайшли. Однак після столичного лабораторного дослідження виявили фрагмент збудника дифтерії. Хвора мала щеплення від дифтерії, однак вони були проведені з порушенням.
Ще на початку року лікарі закликали вакцинуватися від дифтерії, пропонуючи безоплатну цільноклітинну вакцину проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також є й безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.
Як розповідає кандидат меднаук, лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Олена Маркевич, хвора отримала два щеплення в ранньому дитинстві, третє щеплення – в 16 років вона пропустила, і за рахунок цього в неї хвороба перебігає в середній важкості і немає надважкого стану. Дівчину лікують антибіотиками, бо іншого, а точніше адекватного лікування немає, і хоча їй вже краще, проте вона вже має ускладнення. "На даний час пацієнтка середньої важкості, нальотів в горлі вже немає, але у даної пацієнтки ускладнилось захворювання міокардитом, це – запалення серцевого м'яза, – каже Олена Маркевич. – Зараз нас насторожує те, що на Україні немає специфічного лікування від дифтерії. Свого часу був спад захворюванності і запаси сироватки для лікування хворих із дифтерією не поповнювалися."
Крім того, що протидифтерійної сироватки немає в Україні, вона ще й не зареєстрована в Україні. Хвороба ж насправді дуже підступна, бо має кілька видів і в найгіршому випадку розвивається за декілька годин і закінчується для пацієнта фатально. Власне тому лікарі наполягають на щепленні, запевняючи про якісні вакцини. Їх треба робити в 2, 4 і 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять в 6 років вакциною, наступну у 16 років. Дорослі теж, кожні 10 років повинні отримувати щеплення від дифтерії і правця, тому що імунітет поствакцинальний з часом виснажується і треба повторювати щеплення, щоб його підтримувати на належному рівні.
Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити слабкість, біль у горлі, лихоманку чи набряк залоз у шиї. Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему. Ускладнення від дифтерії можуть блокувати дихання, викликати міокардит чи поліневропатію, легеневу інфекцію.
У Хмельницькому станом на початок липня поточного року достатньо високий рівень охоплення щепленнями проти дифтерії та правцю дітей до року – майже 85%, дітей у 18 місяців – близько 80%. Але чим старше діти, тим нижчий рівень охоплення вакцинацією: у 6 років – 41%, в 16 років – 35,6%, дорослі – 27,4%.
Дифтерію медики називають керованою інфекцією, адже вберегтся від хвороби можна, зробивши щеплення. До того ж воно безкоштовне, а лікування, приміром, для пацієнтки з Хмельницького стане в 8-10 тисяч гривень.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 18:55 Одна із наймасштабніших спецоперацій: Подробиці ліквідації наркоосередків у 15 регіонах України (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 08:00 Зоолог Денис Вишневський про "транзитних" ведмедів, гігантських сомів та повернення людей до Чорнобильської зони
- 11:09На Хмельниччині 15-річний хлопець отримав розряд струму, видершись на вагон потяга
- 09:31В ніч на 12 травня на Хмельниччині ППО збила два БпЛА
- 08:23 У Хмельницькому курсанти військового вишу будували проректору дачу, - ДБР ФОТО
- 23:57 Війна з Росією: Зеленський повідомив Трампу, що Україна готова до переговорів у будь-якому форматі
- 13:02Холодильник для великої родини: на що звернути увагу при виборі моделі Актуально
- 11:43У Хмельницькому затримали закладчика наркотиків
- 21:34Куди необхідно звернутись громадянам для оформлення біометричних паспортних документів
- 12:29У Хмельницькому не розминулися маршрутка та позашляховик. Є потерпілі ФОТО
- 19:06Що таке крипто-кредити, для чого вони використовуються та які ризики несуть? Актуально
- 10:39На Хмельниччині чоловік намагався розібрати протитанкову ракету, яка вибухнула
- 15:47Категорії водійських прав А та В: у чому різниця Актуально
- 11:11Тривожна ніч на Хмельниччині: Як спрацювала ППО
- 20:28"Прецедент Богуслаєва": СБУ затримує "батальйон Монако", - експерт
- 15:45За 2 місяці проведено 776 перевірок за цінами на ліки в аптеках: Де завищують ціни
- 18:05 Частину працівників ТЦК мобілізують на фронт, - Генштаб
- 09:58Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему з банківськими застосунками
- 17:00Ваш головний союзник на шляху до впевненого керування авто Актуально