Взяли в руки "Лазертаг": Як у Хмельницькому курсанти-прикордонники освоюють променеві імітатори (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Майбутні прикордонники відточують навички ведення вогню з новітньої лазерної зброї, яку для аналогічних цілей використовують у збройних силах США

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Взяли в руки "Лазертаг": Як у Хмельницьк…

Новісінькі й надсучасні навчальні комплекти зброї "Лазертаг" нещодавно отримали в Національній академії Держприкордонслужби. Курсанти на вишколах тренуються, застосовуючи безпечні "лазерні" постріли, фактично відмовившись на певному етапі від використання холостих куль.

Прикордонники практикуються у застосуванні нової навчальної зброї. За її допомогою на полігоні затримують уявного противника. 

"Окрім стрілецьких навичок, пристрій дає нам можливість повністю відобразити той вогневий контакт, який може мати місце в ході тактичних дій на полі бою. "Лазертаг" дає чітку характеристику поранень і знищення умовного противника. Ми можемо й проводити детальний аналіз, оскільки увесь "бій" фіксується на ноутбуці - маршрути пересування на полігоні та кожна дія військовослужбовця," - каже начальник кафедри загальних військових дисциплін НАДПСУ, полковник Андрій Білорус.

Нова навчальна зброя - комплект симуляції двостороннього вогневого контакту "Лазертаг", подобається офіцерам. Адже повністю імітує вогневий контакт, при тому не треба використовувати кулі – ні бойові, ні холості. Разом з тим дає повну характеристику поранення чи знищення умовного ворога.

Така імітація справжньої зброї й до вподоби курсантам-прикордоннимам. Адже "Лазертаг" дає можливість відобразити реальний вогневий контакт, який може виникнути на кордоні.

Як каже курсант НАДПСУ Дмитро Кравчук, така зброя дає можливість вести стрільбу на відстані до 300 метрів. Усі датчики кріпляться на автоматі та амуніції - так що нічим від вже традиційних занять ці стрільби не вирізняються, хіба звук інакший та ще й світлові діоди.

В процесі навчань – чи то при захопленні нападника, чи затриманні групи умовних терористів, чи традиційних стрільб по мішенях - ураження  відбувається безпечними "лазерними" пострілами. Влучання "зараховується", коли промінь з "бластера" суперника потрапляє на сенсори, закріплені на одязі або амуніції курсанта.

Променеві імітатори застосовують як навчальні засоби для проведення занять з тактичної і вогневої підготовки підрозділів армії США. Їх розробили ще на початку 1960-х. Крім заходів бойового вишколу військовиків, потреба в такого роду спорядженні існувала і в контексті вдосконалення методів контролю рівня колективної спроможності та результатів військових навчань.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme