Виборчий округ №193: Хто з 15 кандидатів має шанс вибороти представництво півдня Хмельниччини у Верховній Раді

На Хмельниччині менше сотні кандидатів виявили бажання стати нардепами на позачергових парламентських виборах в одномандатних округах 

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Виборчий округ №193: Хто з 15 кандидатів…

Округ №193 має територіальну особливість і вирізняється кількома нюансами з-поміж інших шести округів області. Насамперед, він включає в себе друге за величиною місто в області і лише два райони – місто Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський і Новоушицький райони. Друге – він розташований на півдні.

На двох останніх парламентських виборах тут перемогу здобував місцевий житель і самовисуванець Володимир Мельниченко. Він до парламентської діяльності мав депутатський стаж у місцевих радах – районній, міській і обласній. Так чи інакше, а у Верховній Радівін  ставав членом пропрезидентських політсил – спочатку "Партії Регіонів", по тому –БПП.

На останніх парламентських виборах він зумів набрати майже втричі більше голосів, аніж найближчий конкурент Віктор Худняк, якого висунув "Народний Фронт".

Третя спроба Володимира Мельниченка зайти у Верховну Раду самовисуванцем видається цілком реальною. Вінє одним з небагатьох мажоритарників, який чемно відвідує практично всі засідання Ради, бере участь в роботі парламентського комітету, готує законопроекти. Найбільше ж вирізняється з-поміж інших колег своєю присутністю на окрузі. Тут його справді досить багато. 

Хоч і не вдалося Володимиру Мельниченку "затягнути" надто багато з держбюджету грошей на свій округ, чим частенько козиряють інші нардепи, та він намагається регулярно перевіряти використання цих грошей, знаходячи у таких перевірках і додатковий привід для піару. Не демонструючи особливих власних фінансових вливань в ремонти шкіл чи проведенні концертів, нардеп "осідлав" іншого коника: допомогає фронту й АТОвцям. Без нього не відбувається жоден фестиваль в Кам'янці. До того ж, Мельниченко дуже активний у "Фейсбуці": "в доску свій" нардеп розповідає, зокрема, й про власне життя – які урожаї вирощує на городі, як проводить консервацію, скільки грибів назбирав, як рибалив.

З біографії можна додати, що проживає в Кам’янці-Подільському, все життя там пропрацював і має дві вищі освіти: історичну та економічну. Перший раз отримав 44% голосів, другий – майже 34%. 21 вересня 2018 року, за версією незалежної аналітичної платформи VoxUkraine, за Індексом підтримки реформ, Володимир Мельниченко увійшов в десятку найефективніших народних депутатів восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, які підтримували реформаторські закони. Чи додасть це йому голосів тепер – навряд, та не віднбере – точно.

Що стосується критики, то закидають йому шлейфом зв'язки з "Партією регіонів", та це в сьогоднішній ситуації навряд чи вплине на його рейтинги.

Пробує свої сили на окрузі кандидат від пропрезидентської сили "Слуга народу" 50-річний Ігор Марчук, що живе в столиці і є директором ТОВ "М-ЕНД-С". Останні соціологічні опитування виводять його щонайменше на другу позицію в боротьбі за депутатський мандат і чи не найголовнішу роль у цьому відіграє політичний бренд.

Осередок громадської організації "АвтоЄвроСила" в місті Кам’янець-Подільському вважає, що Ігор Марчук ухилявся від сплати податків. Зокрема, посилаючись на судове рішення від 17 травня 2019 року, активісти заявляють, що Ігор Марчук не сплатив податків на суму більше 700 тис. грн до державного бюджету. Ігор Марчук прокоментував судове рішення, мовляв,  "згадана справа є черговим доказом провокації та тиску на бізнес з боку ДФС, репутація якої сама викликає низку питань."

Не без амбіцій і досить таки активний на оркрузі "свободівець" і депутат міськради Михайло  Посітко. На місцевих виборах у 2015 році він через окружний адміністративний суд добився реєстрації і брав участь у боротьбі за мерське крісло, але програв. Тепер пробує свої сили у парламентських перегонах, що було цілком прогнозовано. Він активний депутат, і чи не кожна сесія Кам'янець-Подільської міськради не обходиться без його "гучних" заяв чи протестів.

Іще один націоналіст, якого висунув "Правий сектор", – Олександр Попов. Тимчасово не працюючий, бореться за депутатство на електоральному полі Посітка. АТОвець, воював в рядах добровольчого батальйону "Азов", по тому в ДУК "Правий Сектор". Торік очолив Хмельницьку обласну організацію однойменної політичної партії. Своїм завданням проголошує "здобуття Української Соборної Самостійної Держави, де український народ буде господарем на власній землі та житиме в достатку".

Ще один депутат Кам’янець-Подільської міської ради бере участь у виборчих перегонах – Василь Гаврилюк, якого висунула політична партія "Громадянська позиція".  Він є директором приватного підприємства СТО "Престиж-2008". Окрім того, очолює ГО "Керівників малого та середнього бізнесу" та міський осередок партії "Рідне місто". Цьогоріч у нього з представником "Правого сектору", який сьогодні є його конкурентом, виник конфлікт. Зрештою Василь Гаврилюк змушений був вибачатися перед Олександром Поповим просто на сесії міськради. 

Бореться за мандат у ВО №193 представник ПП "Сила і честь", який очолював передвиборчий штаб кандидата в президенти Ігора Смешка Руслан Дудзяк. Він – член  Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, почесний член асоціації ветеранів спецпідрозділів "К" Служби безпеки України та член робочої групи Громадської ради при МВС України в Хмельницькій області. 

Після невдалої спроби стати нардепом в 2014 році знову балотується кандидат від "Батьківщини" Микола Жоган  радник голови Кам’янець-Подільської районної ради. Він був радником нардепів-однопартійців, правда на громадських засадах, Віктора Павленка та Василя Кравчука. У 2015 році на місцевих виборах хотів стати головою районної ради, проте безрезультатно. Є у нього електоральна підтримка політсили, однак вона далеко не така потужна, щоб цьогоріч він міг зайти під купол Ради.

Наймолодший учасник передвиборчої гонки 28-річний киянин  Дмитро Івахнюк і керівник управи Київської обласної (крайової) організації Політичної партії "Народний Рух України" та член Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України з 2019 року, висунвається від своєї політсили. Він йде на вибори під лозунгом "Змінюєш? Змінюй повністю!", який виконано у схожих кольорах та шрифтом як у президентської партії "Слуга народу". Разом з тим заявлию : "Демократія – це можливість вибору, а щоб зробити правильний вибір, потрібно володіти інформацією. Цим ми і займаємося. Розказуємо усім, що у нас є вибір, наш ГОЛОС має силу!" – що його може асоціювати й з політсилою Вакарчука "Голос". особливо якщо зважити, що ця політсила на ВО №193 не має свого кандидата.

У кандидатках й "радикалка" від Ляшка Інна Савчук, директорка туристичної фірми "Аурінія". Особливої присутності її на окруз не помітно, мало ймовірно й те, що "додасть" їх голосів керівник-однопартієць окружної виборчої комісії Хусейн Дукаєв. Її участь у перегонах, швидше за все, має працювати на рейтинг партії.

"Опозиційне" поле в ВО №193 представляють два кандидати.

Тут балотується Олександр Васільєв від ПП "Опозиційна платформа – За життя". ВІн працює начальником відділу безпеки з координації роботи в Хмельницькій області АТ "Укрпошта" і є членом партії. Рагіше працював у департаменті протидії наркозлочинності Нацполіції. 

Від "Опозиційного блоку" торує шлях у нардепи Дмитро Ткачук. Кандидат є спеціалістом-інспектором праці у Слобідсько-Кульчієвецькій сільській раді і безпартійним. Його політичну діяльність відслідкувати практично неможливо, а відтак, складається враження, що вийшов на перегони заради власних амбіцій, чи "на прохання" партії для масовки.

Доповнюють 10 представників політсил у кандидатському спику п'ятеро самовисуванців.

Найвідомішим тут, певне, є начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк. Його по-повній піарять на сторінках державних органів у Facebook підлеглі, причому по всій області, а не лише на території округу. "Відзначився" в області і вже на посаді нинішній претиндент на мандат тим, що спланував святковий флешмоб з нагоди 450-річчя отримання Хмельницьким Магдебургського права у день пам'яті жертв Бабиного Яру. Зрештою, мусив вибачатися. Помітний і влаштуванням столичному начальству – різноманітних "забав" в області, а світлини з "гулянок" щиро розповсюджує в ФБ-мережі. А приїзд міністра юстиції Петренка у Хмельницькому перетворився на цирк - на майдан Незалежності зігнали школярів і студентів, які чи не навколішках зустрічали столичного гостя.

Не менш колоритною, але з невеликими шансами є кандидатка й "вічна революціонерка" Вікторія Кохановська. Вона є підприємицею з юридичною освітою, що постійно потрапляє в конфлікти-скандали. Так, взимку цього року під вигуки "Ганьба" у Кам'янець-Подільській сесійній залі перервали виступ кандидата в президенти Віталія Купрія через Вікторію –його довірену особу. Тоді Купрій так і не виступив, а Кохановську Молодіжна рада вимагала від неї публічного вибачення. На останніх місцевих виборах вона претендувала на посаду міського голови, та зібрала чи не найменшу кількість голосів - трохи більше тисячі. Особливих змін не передбачається і на цьогорічних парламентських перегонах.

Ще двоє самовисуванців замикають список претендентів у народні депутати по ВО №193: Станіслав Сморжевський,  директор ТОВ "МАТАДОР", та Андрій Шпак – столичний гендиректор ТОВ "ІНТЕР АВТО-ТРЕЙДИНГ". Їхню мету оцінити важко, шанси на перемогу – примарні.

Загалом, зважаючи на "колоритність" кандидатів можна було б чекати активної виборчої кампанії, однак ні порушень, ні гучних заяв, ні тотальної агітації там немає. Складається враження, що претенденти є чисто гіпотетичними, - всі, крім одного - обраного ще два скликання тому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme