Українські "Гекони" народжуються з БРДМів

Удихнути нове життя в броньовану розвідувальну дозорну машину взялася "Інженерна група "Арей"

Українські "Гекони" народжуються з БРДМі…

Результатом глибокої модернізації радянського БРДМ-2 стала броньована колісна машина "Гекон", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

"Кожен зразок техніки має певний ресурс, який можна збільшити шляхом модернізації. Але модернізація теж має свою певну межу, - каже генеральний конструктор групи "Арей" Сергій Степанов. - Перш ніж розпочати роботу, ми уважно вислухали всі побажання та вимоги військових."

Уперше броньовану колісну машину (БКМ) "Гекон" презентовали під час міжнародної виставки "Зброя та безпека" в жовтні минулого року. На відміну від колишніх радянських БРДМ-2, "Гекон" дістала модульний принцип виконання й компонування бронекузова. Це дає змогу в найкоротший час створювати машини різного призначення на базі стандартного шасі.

На думку конструкторів, бронемашина може бути корисною і розвідникам, і десантникам, і операторам БПЛА.

Досі модернізацію БРДМів здійснювали традиційно: замінювали силовий агрегат, установлювали додаткові двері по бортах для безпечної посадки-висадки екіпажу (десанту), удосконалювали захист тощо.

"Гекон" - значно глибша модернізація бронемашини. На БКМ замість класичної механічної трансмісії встановили гідростатичні приводи, тому водій машини оперуватиме лише двома педалями - акселератора та гальма.

"Гекон" має потужний силовий агрегат. Базовий у 140 кінських сил ГАЗівський двигун замінено на General Motors потужністю 215 кінських сил, водночас машина стала динамічнішою, та й економія пального за інтенсивної експлуатації є суттєвою. За рахунок гідростатичної трансмісії бронемашина має високі динамічні характеристики, це довели результати заводських випробувань.

Бронемашина, як і раніше, здатна долати вплав водні перешкоди. Для цього установлено два італійські водомети оригінальної конструкції.

Як стверджують конструктори, у модернізованої бронемашини підвищили рівень бронезахисту за рахунок нового протимінного й модульного захисту корпусу.

За словами розробників, за всіма стандартами базовий рівень захисту в БКМ "Гекон" відповідає класу ПЗСА-6. Цей клас захисту убезпечує екіпаж від ураження кулями типу Б-32 7,62 мм із гвинтівки типу СГД на відстані 15 м зі швидкістю польоту 850 м/с, а також від ураження боєприпасу 5,45 із термозміцненим сердечником автомата АК-74. За потреби на БКМ можна встановити додаткові елементи модульного захисту до 800 кг. Це забезпечить захищеність екіпажу від бронебійної кулі типу Б-32 калібру 12,7 мм на відстані не менше як 33 м.

У базовій комплектації бойову машину призначено для транспортування особового складу, його вогневої підтримки, бойових дій механізованими та високомобільними десантними підрозділами.

Загальна вага БКМ у стандартній комплектації становить 8 т і близько 9 т - у разі використання додаткових комплектів бронювання. Водночас запас ходу бронемашини - близько 650 км. Максимальна швидкість руху дорогами загального призначення становить 110 км/год, а на воді - 10-12 км/год.

З урахуванням вищезгаданих удосконалень і новацій орієнтовна вартість серійної бойової машини, за попередніми розрахунками, може становити близько 3,1 млн грн, а це значно дешевше за аналоги.

Однак до остаточного рішення, чи поповнить "Гекон" парк техніки нашого війська, машина має пройти заплановані на кінець цього року відомчі випробування - довести ТТХ, про які заявив виробник.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme