Трохи гумору і курйозів: Чим запам'ятався для жителів Хмельниччини рік, що минув (ЧАСТИНА ТРЕТЯ)

З-поміж усіх перепетій пригадаємо, що підіймало настрій в 2019 році

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Трохи гумору і курйозів: Чим запам'ятавс…
Фото Олександр Савенко

Перегорнувши чергову сторінку із життя області, Depo.Хмельницький вирішив подарувати трохи позитиву, пригадавши, що тішило краян чи то свідомо, чи непередбачувано. Отож, трохи казусів, які уже відійшли в історію разом з 2019 роком. Все що дивувало у третьому кварталі.

Липень

Неймовірну "любов" до Бога проявив водій з Полонщини. Мало того, що чоловік прогуляв роботу через службу в церкві, за що його й звільнили, так ще й розпочав з підприємством судові розбірки. Він прийшлов до суду з позовом проти підприємства і просив скасувати наказ директора про звільнення та поновити на роботі. Більше того, чоловік вимагав стягнути з відповідача зарплату за час вимушеного прогулу і моральну шкоду в сумі 100 тисяч грн. Але суд прийняв рішеннянена користь прогульника.

Жінка на Старосинявщині, на городі виростила 1223 рослини маку для "булочок". Поліцейські не повірили у таку "потужню" кулінарну любов і все добро зрубали та вилучили. При тому ще й статтю "впаяли" за вирощування снодійного маку. Чи пройшов у жінки потяг до "здоби", поки невідомо, але якщо й вона не отримала термін ув'язнення, то принаймні залишилася під пильним оком правоохоронців.

Негода несподівано проявила милість до археологів. У дворику кам'янецького музею старожитностей в результаті опадів просіла бруківка на 50 см. Було вирішено закласти в даному місці шурф з метою визначити причину просідання ґрунту та прослідкувати культурні нашарування. І тут усіх чекала несподіванка – знахідки, а це скляний посуд, уламки фаянсового і керамічного посуду, патрони від берданки та люлька, датують XVIII – ХІХ століттями.

А хмельницька мерія містянам у день виборів влаштувала "банний" день. У день голосування в помешкання хмельниччан дали зовсім "не політичну" гарячу воду, до того ж, впродовж цілого дня. Таке "благо" стосувалося лише 21 липня, дня проведення позачергових виборів народних депутатів України. Напередодні ж митися треба було, як завжди – за графіком.

І ще один виборчий сюрприз – із "вічно живим" Лєніним – трапився в селі Врублівці Кам'янець-Подільського району. Там кабінки для голосування члени ДВК полатали портретами Ілліча – згодився вождь пролєтаріату на "добру" справу в незалежній Україні. Члени виборчої комісій самостійно і нашвидкоруч змушені були відремонтувати пошарпані кабінки для голосування. Зробили це, як змогли, – за допомогою скотча та підручних матеріалів, одним з яких і став несподівано Ілліч.

Серпень

У Хмельницькому влаштували перегони "повзунків". Подолати 5-метрову дистанцію повзком – таке завдання на "ФемеліФест" було для малюків. Усе виглядало настільки емоційно й радісно, що олімпійське гасло – головне участь, а не перемога, тут читалося чи не на кожному обличчі. Усі три десятки "спортсменів" починали шлях по-різному, головним же стало взагалі – стартанути. Малеча віком до 2 років, мала проповзти – і, до того ж, швидко – дистанцію лише в п'ять метрів, але така справа вимагала від них олімпійської наполегливості. Учасникам змагань було байдуже, а от батьки старалися і спокушали малюків іграшками, як могли.

А от у Славуті взялися за бензопили вальники лісу. Їм теж влаштували змагання – як школу професійної майтерності. Адже саме так лісоруби відточують навички, обмінюються досвідом один з одним. До програми змагань входили звалювання дерев, заміна ланцюга бензопилки, комбінований і точний різ та відокремлення гілок від стовбура. Такий турнір і видовищний, адже стільки чоловіків у таких "брутальних" турнірах рідко де побачиш.

Курсанти-прикордонники вперше влаштували "стрілялки" з "Лазертагів". І це лише на преший погляд дитяча забавка, що блимає, свистить і видає звуки комп'ютерних ігор. Насправді ж це нова навчальна зброя –  комплект симуляції двостороннього вогневого контакту. Вона повністю імітує вогневий контакт, при тому не треба використовувати кулі – ні бойові, ні холості. Разом з тим, дає повну характеристику поранення чи знищення умовного ворога. Тішилися, як діти, навіть дорослі бойові офіцери.

Досить приємною стала поява відео-фільму  про Хмельницький, знятого з безпілотника і створеного в рамках соціального проекту UKRAINE by DRONE з ціллю популяризації українських міст, пам'яток культури та спадщини. Місто Богдана досить привабливе з висоти. Така своєрідна візуальна лірика теж додає позитиву й оптимізму.

Туристичний Кам'янець-Подільський взявся звіряти свій час за сонцем. У центрі міста з'явилася нова "сонячна" локація – сонячний годинник, над яким працювали майже рік і встановили біля Ратуші. Незвична конструкція часоміра складається із ємності з водою, кованої стрілки, яку виготовила кузня Пугача, та циферблату, яким слугує площа. Кам'янець не перестає дивувати і щораз приваблювати чимось "свіженьким".

Вересень

Полонські пацифісти-землекопи здали на металобрухт козацьку гармату. Частина гармати, орієнтовно часів козацької доби, була знайдена під час риття траншеї під водогін. Меркантильні робітники одразу відвезли її на пункт прийому металобрухту. Історичний артефакт заважив на чверть тонни металу. Дізнавшись про прикрий випадок, небайдужі полончани, які цінують і плекають історію свого міста, зібрали кошти і викупили вагому знахідку. Її забрали і доставили до Полонського історичного музею, де вона буде досліджена і стане ще одним виставковим матеріалом у музейній колекції. При попередньому огляді зафіксовано, що це тильник гармати довжиною 54 см, ширина стінки – 6 см. Діаметр орієнтованого ядра – 250 мм.

Народний депутат, обраний до парламенту по 190 округу, Олексій Жмеренецький "відзначився" в сесійній залі тим, що ходив майже босоніж – у шкарпетках. Краяни навіть співчували "слузі народу" – видно, нові туфлі виявилися не за розміром. Правда, з тих пір, як підмітили, він завжди у взутті, принаймні, в стінах парламенту.

Невеликий, нетривалий, та все ж холодний град неприємно здивував хмельничан 20 вересня. Люди налякалися можливому ранньому приходу зими. Вони тоді ще не знали, що цьогоріч погода подарує краянам і бабине літо, і бабину осінь, і навіть бабину зиму. До самісінького Нового року зима ніяк не могла дістатися Хмельниччини.

Людям не весело, зате пташкам – на втіху. У Хмельницькому перекинулася вантажівка з зерном. Несподіваний "подарунок" птахству зробив 48-річний водій на автомобілі "Форд", який, внаслідок розриву і розгерметизації правого заднього колеса причепа, допустив його перекидання. У напівпричепі було зерно, яке розсипалося по дорозі і стало великою годівницею. Для водія ж втіхою стало те, що ніхто не постраждав.

Супергерої в Хмельницькому пройшлися яскравою ходою – так відзначали 588-й День народження міста. З-поміж усіх загальновідомих був і Хмельмен. Коли в Хмельницькому думали, чим розрекламувати місто, дізналися, що творець американських коміксів DC Джек Лейбовіц народився у Проскурові у 1900 році. Тому створили власного героя.  Але місто він не рятує, у нього інша місія – залучати туристів. Яскравий червоний плащ, на обличчі – маска, а на голові – справжня гетьманська шапка. Він і став головним на параді. Чи побільшало туристів, поки сказати важко. Це покаже наступний сезон 2020 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme