ТОП-5 народних методів: Як вилікувати застуду без ліків

Українці "зайшли" у затяжний осінньо-зимово-весняний період застуд, тож варто знати, чим можна підживити організм в обхід аптеки

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
ТОП-5 народних методів: Як вилікувати за…

Всупереч міфу, що захворіти можна лише в холодну пору року, зазвичай застуджуються і навесні, і восени. Перепади температур, підвищена вологість і ослаблений імунітет – ось ідеальний грунт для розмноження вірусів. Тож не варто ігнорувати корисні поради, які допоможуть у профілактиці захворювань, а у разі застуди звести вживання ліків до мінімуму.

Насамперед, організм потрібно загартовувати - тут можна говорити про найпростіший метод - контрасний душ. Слід починати загартовування з теплої води, поступово знижуючи до прохолодною, роблячи все крок за кроком. Також важливим фактором є пітримка вітамінного балансу в організмі, тому в осінню пору в нагоді стануть заздалегідь приготовані сушені і заморожені ягоди, часник, цитрусові та мед.

Для того, аби організм не був ослабленим, а відтак - відкритим для різного типу вірусів, потрібно спати не менше восьми годин на добу, адже недосипання – одна з причин ослабленого організму.

Для того, або вилікувати застуду, потрібно частіше провітрювати кімнату і зволожувати повітря. Під час хвороби віддати перевагу легким стравам: курячому супу, тушкованим овочам, індичці і кашам. По можливості не варто переносити хворобу на ногах. Промивати ніс розчином з морською або звичайною сіллю кілька разів в день, полоскати горло відварами шавлії та календули.

Існує безліч дієвих та перевірених методів боротьби із застудою народними методами. Ось найпоширеніші з них.

1. Найпростіший

У разі застуди, слід насамперед приготувати неміцний чорний або зелений чай, в який додати чайну ложку меду і кілька шматочків лимона. Дуже важливо не додавати мед і лимон в окріп, щоб зберегти їх корисні речовини. Напій вживається в дозуванні "чим більше, тим краще".

2. Найсмачніший

З сухих квіток липи заварити чай, додати в нього сухі ягоди і листя малини й залишити настоюватися на 30 хвилин. Якщо ягід малини немає, підійде і малинове варення. Цей засіб - потогінний. А ще в малині, як і в інших традиційних протизастудних засобах, багато вітаміну С, який стимулює імунітет.

3. Найбільш поживний

Молочна мікстура. У літрі молока розводять 4-5 столових ложок меду, дрібку ванільного цукру, мускату і кориці, кілька горошин запашного перцю і лавровий лист. Суміш доводиться до кипіння і настоюється близько п'яти хвилин. Такий засіб зазвичай п'ють на ніч через його заспокійливий ефект. Молоко приємно обволікає подразнене горло, до того ж в ньому міститься багато корисних ферментів, які підтримують імунітет.

4. "Святковий"

Глінтвейн - відмінний народний засіб від застуди та просто смачний, корисний, зігріваючий напій. Для приготування слід змішати прянощі, додати 100 мл води, довести до кипіння, зняти з вогню, настояти 10 хв. Процідити. Нарізати апельсин кружечками. Змішати вино, відвар прянощів, цукор і часточки апельсина. Все довести до кипіння, але не кип'ятити. У глінтвейн можна додавати також мед, яблука, родзинки.

5. Найгостріший і пахучий

Варіант "пахучого" лікування: Часникову кашку або сік потрібно змішати з медом у пропорції 1: 1 і приймати по 1-2 чайних ложки двічі на день, запиваючи склянкою води. Також часник в кількості 3-4 зубчики можна подрібнити, залити склянкою води і прокип'ятити 15-20 хвилин. Виходить "ударний" засіб для інгаляцій (дихати, закривши очі).

Гострий варіант: Маленький шматочок червоного перцю або перцевий настій замінить цілий кошик лимонів - так багато в ньому вітаміну С, який потрібен для того щоб боротися із застудою. Крім того, перець багатий корисними жирними кислотами, бета-каротином, вітаміном Е, кальцієм, фосфором і залізом. Потрібно приготувати суміш із імбиру у порошку, чорного і червоного перцю, кардамону (всього по дрібці), змішати і додати до гарячого молока. Пити невеликими порціями протягом дня.

Але, у будь-якому разі, все ж краще берегтися і не хворіти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme