Смачний піст: Оригінальні й корисні страви п'ятого тижня Великого посту

Depo.Хмельницький зібрав підбірку рецептів страв на щодень посту для правильного й корисного харчування

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Смачний піст: Оригінальні й корисні стра…

Багато краян дотримуються обмежень у їжі, готуючись до Великодня. Цьогоріч піст розпочався 11 березня і триватиме  до 27 квітня. Аби урізноманітнити пісний стіл, пропонуємо сім рецептів щотижня.

Отож, загальні вимоги п'ятого тижня Великого посту.

8 квітня 2019 року, понеділок – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

9 квітня 2019 року, вівторок – дозволяється гаряча їжа без олії.

10 квітня 2019 року, середа – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

11 квітня 2019 року, четвер – дозволяється гаряча їжа без олії.

12 квітня 2019 року, п’ятниця – сироїдіння: дозволяється сира їжа без олії.

13 квітня 2019 року, субота – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією.

14 квітня 2019 року, неділя – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією, вино.

Гострий яблучний салат

Знатобляться такі інгредієнти: чотири яблука, 50 г кореня хрону, щіпка лимонної кислоти або ч. ложка лимонного соку, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком. Приготування досить просте - яблука треба почистити, порізати кубиками і скропити лимонною кислотою, щоб вони не потемніли. Хрін натираємо на дрібній тертці - кількість регулюємо на свій смак, бо це гострий інгредієнт. Змішуємо яблука з хроном, солимо, поперчимо і перемішуємо.

Пісні овочі по-китайськи

Для пиготування страви беремо дві склянки води, 1-2 цибулини, 3-4 капелюшки гриба без ніжок, морква середня, по склянці суцвіть броколі та китайської капусти, 1,5 ст.л. крохмалю білого, соєвий соус.

Приготування: цибулю нарізати треба півкільцями, гриби без ніжок замочити у невеликій кількості води, моркву нашаткувати соломкою, китайську капусту нарізати по діагоналі на шматочки по 2,5 см шириною. Воду у каструлі довести до кипіння, покласти гриби та цибулю, зробити вогонь мінімальним, накрити кришкою, проварити 45 хв, додати броколі та моркву, накрити кришкою, проварити 2-3 хв, покласти капусту, проварити хвилинку.

Крохмаль розвести 2-3 ст.л. води, влити суміш у каструлю при постійному помішуванні, коли соус стане майже прозорим та набуде кремової консистенції, скропити все соєвим соусом.

Коктейль "Молодість" 

Щоб приготувати молодильний коктейль, треба лишень змішати у блендері яблуко, огірок, 200 г зеленого стебла селери, половинку лайма і пучок кропу. Напій - готовий.

Капустяні котлети

Такі котлети краще запікаються в духовці на пергаментному папері, щоб не прилипали до дечки.

Інгредієнти: капуста білоголова свіжа - 500-800 грам; два яблука середнього розміру та дві середні за розміром цибулини; манна крупа - 3-5 столових ложок; часник - 3-4 зубчики; для паніровки сухарі; сіль, чорний мелений перець, каррі (за бажанням).

Приготування розпочинаємо з шаткування капусти як можна дрібніше, натираємо на спеціальній тертці або подрібнюємо за допомогою кухонного комбайна. Однак не потрібно перетворювати капусту в кашу. У глибоку сковороду або товстостінну каструлю покласти капусту. Налити півсклянки води, зверху додати спеції. Довести до кипіння, зменшити вогонь до мінімуму і закрити кришкою. Молода капуста повинна тушкуватися до готовності близько 15 хвилин, зимові сорти білокачанної капусти готуються близько 30 хвилин. За п'ять хвилин до готовності, до капусти додати подрібнену ріпчасту цибулю і часник.

Тушковану капусту посипати манкою і ретельно перемішати. Зняти з вогню і дати постояти під кришкою 5-10 хвилин. Щоб манка розійшлася. У результаті маса вийде досить густа і піддатлива для формування котлет. Поки капустяний фарш остуджується, потрібно підсушити в духовці яблука. Для цього з них знімаємо шкірку, видаляємо серцевину і плодоніжки. Нарізаємо яблука соломкою або кубиками і запікаємо буквально три хвилини, помішуючи. Яблука додаємо до капустяного фаршу, формуємо капустяні котлети або оладки. З обох сторін котлети обвалюємо в паніровці. Запікаємо в духовці.

Коктейль "Діва Марія"

Складові коктелю: 200 мл томатного пюре; дві цибулини, сік одного лимона, по пів ч.л. соусу Табаско та Вустерширського соусу; 55 г кубиків льоду; одна ст. л. нарізаної зеленої цибулі. У блендері змішуємо пюре, цибулю, лимонний сік, соус Вустершир, соус Табаско і кубики льоду. Змішуємо протягом двох хвилин або до однорідності. Виливаємо у високий стакан і прикрашаємо зеленню.

Часникова картопля по-італійськи

Інгредієнти для страви знадобляться такі: три середні картоплини; пучок петрушки; два середніх зубчики часнику; оливкова олія; сіль, та мелений перець за смаком.

Спосіб приготування: картоплю відварити в мундирі в підсоленій воді до готовності, хвилин 25-30. Готову картоплю трохи остудити, зняти шкірку. Розім’яти виделкою в окремій мисочці. Можна використовувати велику сковороду (26 см) і приготувати відразу всю картоплю, але можна і розділити на дві порції. На сковороді нагріти оливкову олію і обсмажити рубаний часник до золотистого кольору. Він дасть неймовірний аромат. Часник дістати з олії. На сковороду викласти картоплю, додати подрібнену петрушку, посолити і поперчити. Вилочкою ще трохи прим’яти картоплю, формуючи один плоский млинець. Обсмажити на сильному вогні хвилин п'ять до золотистого кольору. Тепер треба його перевернути. Можна зробити це за допомогою обробної дошки: перевернути на неї млинець і акуратно перенести назад в сковороду. Можна додати ще трохи олії. Готову картоплю потрібно подавати відразу, поки скоринка не розм’якшилася і приємно похрускує. 

Шоколадний манник

Складові десерту: манка - 200 г; шеничне борошно - 200 г; вода - 180 мл; цукор - 180-200 г; какао-порошок - чотири ст. л; розпушувач - 10 г; ванільний цукор - 10 г; соняшникова олія - 120 мл; родзинки чи інші цукати та зернята за смаком.

Приготування: манку треба змішати в мисці зі звичайним і ванільним цукром, додаємо воду, розмішуємо і залишаємо розмокати на 2-3 години. Якщо пекти плануєте з ранку, підготуйте манку з вечора, прикривши плівкою і поставивши в холодильник. До розмокшої манки вливаємо спочатку соняшникову олію, потім додаємо какао. Ретельно перемішуємо масу. На цьому ж етапі варто і запарити родзинки. У миску з манкою просіюємо борошно з розпушувачем. Додаємо родзинки, обсушені і обвалені в борошні та перемішуємо. Роз’ємну форму для випічки треба змастити рослинною олією і злегка присипати борошном.

Виливаємо тісто у форму. Ставимо в духовку, розігріту до 190 градусів і випікаємо 40-50 хвилин. Готовий манник присипаємо цукровою пудрою (зручно за допомогою невеликого сита). Можна також розрізати корж надвоє і змастити джемом, вишневим або малиновим, - вийде повноцінний торт. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme