Що полюбляли їсти радянські вожді

У кожного генсека були свої вподобання в їжі

Що полюбляли їсти радянські вожді…

Як і що любили поїсти радянські лідери розповідає Depo.Хмельницький з посиланням на jisty.com.

Сталін полюбляв у їжі царську розкіш, Брежнєв не міг добре жувати, а Горбачов задовольнявся курячим салатом.

Сталінська ера: смажити шашлики – в крові у кожного кавказця

Що полюбляли їсти совєтські вожді - фото 1

Усі продукти для сталінської дачі, надходили зі спеціальної продуктової бази, де їх ретельно відбирали і перевіряли. Риба ж у садибі була своя, її спеціально вирощували у підвальному басейні під будинком. Шашлики для вождя та його гостей смажили на мельхіорових шампурах прямо в каміні або у дворі дачного будинку. М’ясо було винятково з молодого ягняти не старше двох тижнів, вигодованого виключно на материнському молоці. Сам вождь частенько полюбляв втрутитися у процес. Вечорами офіціанти вервечкою несли важкі срібні таці у "велику залу" і накривали по-царськи розкішний стіл. За вечерею, яка зазвичай затягувалася за північ, Сталін проводив наради з соратниками.

Подейкують, що великий диктатор полюбляв виїздити на пікніки, де, ясна річ, так само смажили шашлики і готували гору бутербродів з червоною рибою та ікрою. Обов’язковою в таких вилазках на природу була біла скатертина. Залишки обідів чи пікніків завжди утилізувалися, навіть якщо до страви ніхто не торкався. Коли ж до кремлівської годівнички долучився Брежнєв, він щедро віддавав усі недоїдки обслузі.

Хрущов любив поїсти — хоч не вишукано, зате багато

Що полюбляли їсти совєтські вожді - фото 2

У генсека Микити Хрущова була велика сім’я, тому обслузі завжди вистачало роботи на кухні. Снідав він зазвичай курячими котлетами з картопляним пюре, до чаю любив оладки. На столі завжди мусили бути докторська ковбаса та сир. У вихідні вся родина традиційно ласувала випічкою, особливо всі любили пиріг з курагою.   Хрущов загалі любив добряче поїсти.

Епоха Брежнєва: краб на батарейках та осетер у бульйонному акваріумі

Що полюбляли їсти совєтські вожді - фото 3

Прийшла пора вражаючих витворів кулінарного мистецтва. Приміром, смажене порося, фаршироване шинкою, язиком та паштетом з вершками. Або ж камчатський краб з палаючими червоними очима-лампочками на батарейках. Неймовірно видовищно виглядав "акваріум з рибою": на дно посудини заливався і застигав до стану желе прозорий бульйон, у ньому "росли" білі лілії, водорості, раки, а вже поверх цієї смачної декорації клали великого осетра.

Оформлення мало розкішний вигляд і суттєву вагу. Наприклад, порося з гарніром важило близько 7-8 кілограмів, плюс кілька кілограмів "тягнула" мельхіорова таця, на якій воно подавался. Люди зі "свити" Брежнєва згадують, що він не любив їсти супи, а котлети споживав тільки холодними. Їх привозили з "особливої кухні" в термосах і спеціально охолоджували в морозильнику.

Спиртне Леоніду Іллічу лікарі пити не рекомендували. Але іноді генсек дозволяв собі перекинути чарочку "Зубрівки".

Кухарі Брежнєва, зважаючи на його стоматологічні проблеми, мусили готувати так, що страви буквально танули у роті. Котлети робили настільки ніжними і м’якими, що їх можна було взагалі не пережовувати. Для цього фарш тричі прокручували через м’ясорубку і обов’язково додавали в нього вершки.

При Горбачові змінилася рецептура салату "Олів’є"

Що полюбляли їсти совєтські вожді - фото 4

У всі роки для офіційних прийомів на найвищому рівні столи накривали з особливим російським шиком: рулети з фазана, холодець з баранячих язичків, паштет із зайця з вареними нирками, млинцевий пиріг з блакитними крабами. Страви мали створювати картину достатку в країні рад.

Коли до влади прийшов Михайло Горбачов, він вирішив надати офіційному застіллю західного лоску. Для того він навіть відправив свого особистого кухаря на спеціальне стажування в Букінгемський палац. З тих пір святкове кремлівське меню дещо змінилося: наприклад, салат "Олів’є" почали готували виключно за класичним рецептом XIX століття (куряче філе, язик, телятина, краби, перепелині яйця, червона ікра). Повсякденне меню Горбачова було не надто вимогливими. Улюбленою сімейною стравою у них був простий курячий салатик.

Стосовно десертів для радянських "небожителів", то з початком горбачовської ери вони теж поскромнішали. Раїса Максимівна рідко балувала себе солоденьким, оскільки строго стежила за фігурою. Але іноді дозволяла собі поласувати суфле.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme