UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

П'янке і терпке літо: Як приготувати жінжінью – вишневий лікер

Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та й загалом напої, які можна зробити власноруч з літніх дарів природи

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
П'янке і терпке літо: Як приготувати жін…

Жінжінья – традиційний португальський лікер з вишні із додаванням виноградного бренді, кориці та цукру. Його легко приготувати й в українських реаліях, тим більше, що вишні ростуть чи не у кожному дворі, та й вродили вони цьогоріч.

Крім чарівних смакових якостей, переконують гурмани, вишневий лікер має ряд корисних властивостей – стимулює апетит, покращує обмін речовин, бере участь в нормалізації процесу травлення і багато іншого. 

Як жінжінью можна приготувати і вдома – пропонуємо дуже простий рецепт.

Вишнева настоянка

Необхідні інгредієнти для вишневого лікеру 

Звісно ж – найголовніше дозріла вишня. Розраховуємо все решта на один кілограм ягід: літр бренді чи коньяку, стільки ж червоного вина, 750 г коричневого цукру, паличка кориці, цедра лимона та один бутон сушеної гвоздики.

Обов'язково з ягід треба видалити кісточки, щоб вони не додавали гіркоти та не заважали процесам "достигання" напою. А для особливої подачі напою – готуємо красиву пляшку.

До того ж, саму вишню можна брати не тільки свіжу, а й заморожену, а ще – підв'ялені – такі ягоди облагородять смак напою, додадуть витонченого оригінального аромату. Ділимося секретом: щоб швидко зів'ялити ягоди, досить свіжу вишню викласти на 3-4 дні на яскраве сонце або потримати кілька годин у несильно розігрітій духовці.

Жінжінья

Спосіб приготування жінжінья 

Насамеред змішуємо вино і міцний алкоголь, висипаємо і розмішуємо цукор до повного його розчинення. Потім туди ж відправляємо витерті тканиною (не миті!) ягоди вишні, цедру, корицю і гвоздику. Після чого переливаємо все в пляшку, закорковуємо і зберігаємо в прохолодному місці пару місяців, щотижня струшуючи її, щоб цукор не осідав на дні.

Ховаємо щойно виготовлений лікер у темне холодне місце, бажано використовувати льох, адже там температура стала. Витримати треба напій щонайменше три місяці. Після закінчення цього терміну процідити готовий напій від зайвого осаду. До повного дозрівання варто почекати не менше 5-6 місяців.

Подача вишневого лікеру

Особливість подачі жінжінью

Жінжінью прийнято подавати в маленьких скляних чарках зі стиглими фруктами вишні на дні склянки. Рекомендується пити досить повільно, невеликими ковтками. Руки обов'язково будуть липкими через краплі напою, що потрапили на чарку під час його наливання.

Автентичною особливістю подачі жінжіньї є її подача у шоколадних чарках, які потому з'їдають. Аби виготовити такі чарочки варто теж проявити фантазію, скориставшись, бажано, кусковим шоколадом. Його розтоплюють, поливають склянки та дають остигнути. 

Ну, а якщо хочете приготувати найулюбленіший серед українців напій - вишневу наливку, або ж просто вишняк, то можна ознайомитися і з його рецептом від Depo.Хмельницький. А ще, як варіант, спробуйте ароматне вино з м'яти, або неймовірне шампанське з бузини, чи швидку настоянку-спотикач з полуниці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme