П'янке і терпке літо: Рецепт апетитного малинового вина

Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та інші напої, які можна приготувати вдома власноруч з літніх дарів природи

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
П'янке і терпке літо: Рецепт апетитного…

Літо добігає кінця, тож потрібно встигнути зберегти часточку "тепла" в ароманих напоях. Спробуйте приготувати вино з малини. Існує чимало рецептів його приготування, адже цей солодкий ароматний напій з яскравим смаком зігріває зимовими вечорами і цілком може стати гідним конкурентом фабричних вин. Домашнє вино з малини виходить смачнішим і ароматнішим, ніж куплене в магазині. За своїм смаком воно нагадує лікер, хоча й досить міцне.

Деякі секрети малинового вина

малинове вино в пляшці

Використовувати можна будь-який сорт ягід: з червоних вдасться отримати запашний напій дивовижного рубінового кольору (особливо гарний відтінок надає чорна малина Кумберленд), жовті ж дають вино золотистого відтінку з особливим ароматом. При виготовленні білого домашнього вина можна вдало поєднувати жовті сорти малини з білою смородиною або аґрусом.

Дуже смачне і незвичайно ароматне вино з високим вмістом цукру вдається отримати з лісової малини. Ось тільки зібрати необхідну кількість ягід не так вже просто.

Щоб правильно приготувати вино, потрібно зібрати стиглі плоди, навіть трохи перезрілі, і використовувати їх одразу ж у день збору. Всі засохлі, запліснявілі, хробачливі, пошкоджені хворобами і недостиглі ягоди необхідно видалити. Мити малину не можна, оскільки на її поверхні присутні дріжджові грибки, без яких вино не заграє.

малинове вино в бокалі

Технологія приготування малинового вина

Інгредієнти:

- 1 л немитої малини;

- 1 л води;

- 0,5 кг цукру.

Перед тим як робити вино з малини, відсортовані ягоди треба розчавити будь-яким зручним способом: дерев'яним товкачем, ложкою або ж за допомогою електричної м'ясорубки. Готове малинове пюре перекладають в каструлю з нержавіючої сталі.

В окремому посуді готується сироп. Треба змішати половину приготованого цукру і води. Вода повинна бути питна, чиста, але не кип'ячена. Під час приготування сиропу стежте, щоб він не закипів: досить просто розчинити цукор і потім остудити приблизно до 23 градусів. Якщо температура цукрового сиропу при додаванні в малинове пюре буде нижче 20 градусів, зростання дріжджових бактерій істотно сповільниться, а при температурі вище 26 градусів – зовсім зупиниться.

Розмішавши сироп з ягодами, залиште каструлю, прикриту кришкою, в темному місці на тиждень при температурі близько 20 градусів. Не забувайте кілька разів на день помішувати суміш дерев'яною ложкою, намагаючись занурювати в рідину спливаючу мезгу, щоб вона не закисла і не запліснявіла.

Через днів вісім перелийте малинний сік в іншу ємність і назад – з метою провітрювання. Потім знову приготуйте сироп з половини цукру і води (які залишились, - ред.) і долийте до винної суміші, щоб продовжити бродіння і додати вину міцності. Все добре перемішайте і залиште сік пузиритися ще на тиждень.

Через п'ятнадцять днів бурхливе бродіння піде на спад, а суміш помітно розшарується на сік і мезгу. Це говорить про те, що пора процідити напій і розлити його по скляних бутлях, надівши на кожен бутель гідрозатвор (кришку з гумовою трубкою, кінець якої опускається в ємність з водою).

Поставте бутлі з винним напоєм в прохолодне місце ще на місяць-півтора, щоб осад опустився вниз, а напій став прозорішим. Далі вино розливають по стерильних пляшках під горлечко, закупорюють пробками і прибирають в прохолодне місце настоюватися. Місяці за два вино придбає насичений аромат і приємний смак і буде готове до вживання.

малинове вино в бокалах

Нюанси, які треба знати в процесі дозрівання вина

Якщо в першу добу малиновий сік не почав пузиритися, значить, дріжджовим бактеріям не вистачає тепла. Відлийте частину соку і трохи підігрійте, не доводячи до кипіння, а потім перелийте назад і ретельно розмішайте. Після цієї маніпуляції процес бродіння повинен початися.

Довше року домашнє вино зберігати не бажано, інакше його смакові якості почнуть погіршуватися.

Гурмани можуть спробувати на основі домашнього малинового вина готувати коктейлі, приміром, мохіто.

Сорти малини для приготування малинового вина

Для виноробства придатні всі садові сорти червоної і жовтої малини (остання йде при приготуванні білих вин для підмішування до соків білої смородини, аґрусу та ін.). Сорти малини по складу своєму майже всі однакові і містять кислоти (1,5-1,75%), в середньому 1,6% і цукру 6,1%. Лісова малина відрізняється найбільшим ароматом, більшою цукристістю (до 8,3%), хоча і містить більше кислоти (1,8%).

Біла (жовта) малина дає вино золотисто-жовтого кольору з ароматом. Вона сильно відрізняється від червоної малини, бо містить цукру 7,5% і кислот 1,2%.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme