UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Понінківська фабрика готова реконструювати очисні споруди, – Габінет

Голова Хмельницької ОДА побував на річці Хомора, куди стікають викиди картонно-паперового виробництва

Понінківська фабрика готова реконструюва…

Про це голова облдержадміністрації Дмитро Габінет написав у Facebook, передає Depo.Хмельницький.

"Вирушив до Понінки Полонського району, щоб безпосередньо з’ясувати ситуацію, пов’язану із скидом вод Понінківської картонно-паперової фабрики (ПКПФ) до р. Хомора, що мав місце увечері 14 лютого, – пише він. – Можу зазначити одне, ситуація є непростою та потребує додаткового ретельного вивчення та отримання висновків відповідних експертиз (забір води вже був зроблений)."

За його словами, якщо у водах Хомори, дійсно, підтвердиться перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин і буде встановлено, що винною за це перевищення є ПКПФ, то Державна екологічна інспекція України має вжити усіх заходів, що передбачені чинним законодавством.

"Разом з тим, вважаю, що найкращим виходом із ситуації є реконструкція очисних споруд, яку сама фабрика готова зробити за власні кошти і у найкоротші строки", – додає він.

Нагадаємо, ситуація із забрудненням вод річок Случ та Хомора Понінківською картонно-паперовою фабрикою "Україна" досить тривала. На початку лютого нове керівництво фабрики запевнело, що очисні споруди переоснастять.

Минулоріч Хмельницький окружний адмінстративний суд  передав на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду  позов Держекоінспекції у Хмельницькій області до "Понінківської картонно-паперової фабрики – Україна", в якому держава вкотре позивається до підприємства через систематичне забруднення місцевих річок. А в другій декаді квітня екологи в порядку статей 45,49 Водного кодексу України звернулися до Державного агентства водних ресурсів України щодо прийняття рішення про зміни умов спеціального водокористування для ТОВ "ПКПФ-Україна" в частині зменшення лімітів скидання забруднюючих речовин у річку Хомора. Тоді  природоохоронці підготували адміністративний позов до суду щодо скиду підприємством зворотних вод у річку Хомора. Причиною тому став мор риби на Житомирщині у Хоморі. Збитки сягнули майже 22 млн грн.

А вже у січні 2020 року  дерекоінспекція повідомила про черговий етап перевірки води в річці Хомора на межі Хмельниччини й Житомирщини. А природоохоронці через суд зобов'язали призупинити роботу Понінківської картонно-паперової фабрики "Україна", яка скидала зворотні води з забруднюючими речовинами в річку Хомора.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme