На Житомирщині у Хоморі вимерла уся риба. Найімовірніше "постаралося" підприємство з Хмельниччини

У молочно-клейковитій воді з різким смородом загинули сом, лящ, короп, плітка, окунь та інші види риб. Збитки сягнули майже 22 млн грн

На Житомирщині у Хоморі вимерла уся риба…

Державна екологічна інспекція Поліського округу дала де-які роз'яснення щодо ситуації з мором риби та забрудненням річок Хомора та Случ, передає Depo.Хмельницький.

Напередодні за участю начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Максима Железняка та міського голови Новоград-Волинської міської ради Віктора Весельського відбулась нарада, до якої долучилися голова Новоград- Волинського осередку Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. Романа Шухевича Віктор Бусленко. 

За словами Максима Железняка, фахівці управлінням Державного агенства рибного господарства у Житомирській області провели комісійний підрахунок загиблої риби по видах, який направили в Інспекцію з метою проведення обгрунтованого розрахунку розміру збитків заподіяних внаслідок загибелі риби. Загальна сума збитків за кількістю загиблої риби та втрати потомства становить 21,8 млн грн.

За результатами проведеної роботи Інспекція звернулась до Головного Управління Національної поліції в Житомирській області з вимогою відкриття кримінального провадження по вищезазначеному факту. 

12 квітня фахівці Держекоінспекції в Хмельницькій області відібрали проби води з Хомори на відрізку від міста Полонне до прикордонного створу Житомирської області. Результати лабораторних досліджень показали, що від м. Полонне до смт. Понінки якість води в межах норми. В той же час, у створі нижче випуску № 1 ТОВ "Понінківська картонна паперова фабрика - Україна" спостерігається погіршення якості води в річці. Вміст розчинено кисню зменшується з 8,8 до 2,7 мг/л, хімічне споживання кисню збільшується в 4,5 рази, біологічне споживання кисню в 5 разів, що характеризує вплив стоків вищезазначеної фабрики. Якість води в прикордонному створі теж погіршується, перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій за вмістом хімічного споживання кисню в 6 разів, біологічне споживання кисню в 7,5 раз та вміст розчиненого кисню падає до 2 мг/л. 

Максим Железняк наголосив, що вирішення даного питання є завданням номер один для Інспекції. При цьому, з метою об’єктивності та неупередженості запропонував громадськості та активістам постійно долучатись до подальшої роботи Інспекції при обстеженні річок та відбору проб для інструментально-лабораторних вимірювань.

Нагадаємо, екологи Хмельниччини не мають інформації, а от на Житомирщині фіксують забруднення води й мор риби.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme