Волинський суд розгляне справу щодо забруднення річки Понінківською фабрикою

Позов про призупинку діяльності "Понінківської картонно-паперової фабрики - Україна" через постійне забруднення місцевих річок знову розглядатиме Волинський окружний адмінсуд

Хмельницький окружний адмінстративний суд  передав на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду  позов Держекоінспекції у Хмельницькій області до "Понінківської картонно-паперової фабрики – Україна", в якому держава вкотре позивається до підприємства через систематичне забруднення місцевих річок, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби Міністерства еоклогії. 

Уквітні  нинішнього року державними екологічними інспекторами були зафіксовані нові випадки  масового замору риби на річці Случ.  Враховуючи неодноразові порушення вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна", Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області  підготувала адміністративний позов про призупинку діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна» в частині скиду зворотних вод у річку Хомора, яка є притокою Случа.  Позов за правила територіальної підсудності було подано до Хмельницького окружного адміністративного суду.

У свою чергу Хмельницький окружний  адміністративний суд ухвалив рішення передати позов екологічних інспекторів (адміністративна справа №560/137/19) на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду.

Ще у січні 2018 року Державна екологічна інспекція України внесла припис Держводагентству про анулювання дозволу ТОВ " Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна". Тоді ж Держводагентством спільно з Мінприроди, Держекоінспекцією було подано позов до судових органів з вимогою анулювання дозволу у цього підприємства на спеціальне водокористування.

Проте рішенням Волинського окружного адміністративного суду з незрозумілих причин безпідставно в задоволенні адміністративного позову було відмовлено.

Зараз  на підставі ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду справу знову буде розглядати Волинський окружний адміністративний суд.   

Нагадаємо, в другій декаді квітня екологи в порядку статей 45,49 Водного кодексу України звернулися до Державного агентства водних ресурсів України щодо прийняття рішення про зміни умов спеціального водокористування для ТОВ "ПКПФ-Україна" в частині зменшення лімітів скидання забруднюючих речовин у річку Хомора.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький