Пироги, смузі, джеми, морозиво та навіть маска для обличчя: Як у повній мірі насолодитися королевою ягід – полуницею

Сезон соковитої полуниці у розпалі, тож варто знати, що з неї можна приготувати як прості десерти, так і справжні делікатеси

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Пироги, смузі, джеми, морозиво та навіть…

В Україні зараз у розпалі сезон смачної ароматної літньої ягоди – полуниці. Це вкрай смачна і соковита ягода, яку найкраще з'їсти з вершками та цукром, однак ця королева літніх ягід має неабиякий потенціал. 

У цю пору ягоду вже можна придбати скрізь – як на ринках, так і в супермаркетах. Традиційно їдять її свіжою зі сметаною та цукром. Окрім цього, з полуниці можна приготувати ще безліч страв. Ягода також має безліч корисних та лікувальних властивостей. Depo.Хмельницький підготував добірку цікавих фактів про використання полуниці у косметології та народній медицині, а також підібрав ТОП найпоширеніших страв з полуниці.

Полуниця як помічник у схудненні і не лише

Не дивлячись на те, що полуниця є солодкою ягодою, у ній майже немає цукру. Саме тому вона популярна серед красунь, які частенько сідають на полуничну дієту. Вважається, що на такій дієті можна втратити до двох кільограмів за кілька днів. Таку дієту дозволено навіть людям із цукровим діабетом.

Іще одним плюсом полуничної дієти є вміст у ягодах всіх вітамінів групи В, тому вона вважається природним антидепресантом. Вважається, що людям, схильним до емоційних зривів, варто з’їдати по 150 грамів полуниці щодня – це допоможе заспокоїтись і зміцнити нервову систему.

Украй корисно вживати полуницю людям, які займаються спортом, адже вживання цих червоних ягід покращує кровообіг і подачу кисню до м’язів на 7%. А йод, який міститься в полуниці в достатній кількості, допомагає організму долати втому і справлятися з фізичними навантаженнями.

Ягоди полуниці містять речовини, близькі за хімічним складом до саліцилової кислоти. Тому споживання полуниці при головних болях, болях у суглобах чи незначному підвищенні температури тіла допоможуть зняти неприємні симптоми. До того ж вона містить прості вуглеводи, які активують в організмі обмінні процеси. Тому її можна сміливо віднести до засобів омолодження організму.

Через те, що ця ягода містить саліцилову кислоту її можна використовувати для зниження жару при температурі, а також для розрідження крові. Щавелева кислота в полуниці дає енергію. Загалом ця ягода сприяє зв’язуванню і виведенню з організму токсинів і важких металів та зменшенню проявів дисбактеріозу кишківника.

Досить поширеною в косметології є полунична маска для обличчя. Така маска зволожує і пом'якшує шкіру, володіє тонізуючим і легким відбілюючим ефектом.

Полунична маска на обличчя допоможе відбілити і заспокоїти шкіру

Що приготувати з полуниці

З полуниці можна приготувати безліч смачних та оригінальних десертів та напоїв. Цю диво-ягоду також часто використовують у приготуванні салатів, закусок і навіть м’ясних страв.  

Розповідаємо про найпоширеніші з них.

Смузі з полуниці

Класичний  низькокалорійний смузі з полуниці з бананом (за бажанням).

Для приготування страви знадобиться:

  • 150 мл охолодженої води
  • 2 лимона
  • 1 великий банан
  • 100 г полуниці
  • мед і лід (за смаком)

Спосіб приготування:

На дрібній тертці натерти 0,5 ч.л. цедри лимона, а із залишків лимона вичавити сік. Банан очистити від шкірки, полуницю промити та обсушити паперовим рушником. У блендері змішати банан і лимонний сік, потім додати полуницю і збивати до утворення однорідної маси. Згодом – тонкою цівкою ввести охолоджену воду і додати мед, цедру лимона, кілька кубиків льоду. Готовому напою варто дати постояти хоча б 15 хвилин в холодильнику.

Полуничне морозиво

Домашнє полуничне морозиво – що може бути смачніше у таку спеку. А приготувати його зовсім не важко. Для приготування надобиться:

  • 300 г свіжої полуниці
  • 100 мл води
  • 80 г цукру
  • 1 ч. л. лимонного соку
  • 200 мл вершків 35%
  • дрібка солі

Приготування:

Полуницю подрібнити в блендері (або ж розім’яти товкачем, якщо хочеться аби у морозові були шматочки ягід). Зварити цукровий сироп із води й цукру (варити хвилин 5 після закипання). Сироп охолодити, з'єднати з ягідною масою. Вершки збити до стійких піків, а потім з'єднати з ягодами, додати лимонний сік та дрібку солі.

Після цього вилити суміш у форму й відправити в морозилку на 5 годин. Важливо! За цей час морозиво слід тричі перемішати, щоб не було кришталиків льоду. З цих інгредієнтів виходить 1,5 л корисного і вкрай смачного морозива.

Пиріг з полуницею (полунична шарлотка)

Для поціновувачів ароматної випічки є багато смачних рецептів з полуницею. Це і пироги з полуницею, і рогалики, кекси та навіть канапки. Ось один із найлегших у приготуванні, але украй смачний і легкий пиріг – полунична шарлотка.

Для приготування потрібні такі інгредієнти:

  • 200 г полуниці
  • по 1 склянці борошна та цукру
  • 3 великих яйця
  • 50 г вершкового масла
  • олія для змащування форми
  • 1 ч.л. розпушувача для тіста. 

Приготування полуничного пирога:

Яйця збити із поступовим додаванням цукру. У суміш влити вершкове масло та всипати тричі просіяне борошно з розпушувачем. Тісто для шарлотки слід ретельно перемішати. Воно має вийти еластичним та дуже приємним на дотик. Форму для випікання шарлотки слід змастити олією тапритрусити борошном.

Тісто викладати руками, поступово розтягуючи його рівномірно по всій площині форми. Ягоди полуниці викласти зверху на тісто. За бажанням можна ще зробити з тонких смужок тіста решітку зверху, таким чином прикрасивши пиріг. Випікається шарлотка з полуницею упродовж 40 хвилин при 180°. 

Заготовка полуниці на зиму

Звісно, свіжа полуниця – смакота нереальна, але ж як кортить ласувати нею увесь рік. Та для вправних українських господинь все під силу – існує безліч рецептів та способів заготовки цієї ягоди на зиму. Найпоширеніші з них – полуничні варення та джеми, а також останнім часом з'являється все більше способів заморозити ягоду у різних варіаціях. Ось лише деякі варіанти.

Полуничне варення на зиму

Для приготування цієї смакоти знадобиться:

  • 1 кг полуниць
  • 2 кг цукру

Приготування  полуничного варення:

Полуницю помити і обсушити, пересипати в велику емальовану ємність і засипати цукром. Так вона має простояти не менше 5-6 годин. Далі миску поставити на повільний вогонь і, помішуючи дерев'яною чи силіконовою ложкою, довести до кипіння (прокипіти повинно 5 хв). Після чого вимкнути вогонь і залишити суміш на ніч.

Наступного ранку всю процедуру знову повторити і у трохи охолоджене варення засипати ще 1 кг цукру, залишити до вечора. Ввечері довести знову до кипіння та проварити ще 2-3 хвилини.

Через півгодини розлити варення по стерильним банкам і закатати. Банки обов'язково перевернути догори дном і накрити товстою ковдрою.

Швидкий полуничний джем на зиму

Інгредієнти і приготування джему:

20 г агар-агару на годину замочити в 200 мл води. 2 кг полуниці перетерти з 1 кг цукру блендером. Додати 1 чайну ложку лимонної кислоти (або 1 ст.л. лимонного соку). За потреби можна перетерти через сито, аби кісточок було менше.

Варити джем 15 хвилин. Він буде пінитись, але не слід панікувати – це нормально.

Агар-агар нагріти і розчинити, влити до джему і проварити ще 5 хв. Розлити по стерилізованих банках. Банки закутати теплою ковдрою, перевернувши догори дном.

Як заморозити полуницю на зиму

Для тих, хто полюбляє полуничні компоти, або напої з додаванням полуниці, є один дуже гарний і вкрай простий спосіб: ягоду слід почитити, промити та довільними порціями заморозити в цілому вигляді. Порада: заморожувати полуницю краще не в торбинках, а у контейнерах (якщо дозволяє місткість морозильної камери). Так полуниця буде цілою і не примнеться. Коли ж захочеться свіжого компоту з полуниці – просто дістати упаковку з ягодами, висипати в каструлю, залити холодною водою та підсолодити за смаком, варити до готовності.

До слова, заморожені ягоди з класичним йогуртом чи молоком, з додаванням насіння чіа чи без – ідеальний варіант полуничного смузі восени чи взимку, коли організм особливо гостро потребує чогось смачненького й корисного.

Ще один варіант замороженої смакоти з полуниці – такий собі варіант полуничного варення, яке не потрібно варити і консервувати. Для приготування слід взяти полуницю та цукор до смаку. Посипати ягоди цукром, залишити на 20 хвилин, аби виділився сік. Потім перем'яти полунично-цукрову масу руками, або за допомогою товкачки. Можна, звісно, перемолоти у блендері, але тоді не буде відчутно м'якоті полуниць. Готову суміш розкласти у платикові ємності з кришками і заморозити. Взимку цей джем ідеально пасує до млинців, запіканок та морозива. Це стане ідеальним додатком також до сирників, та й до будь-якого сніданку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme