Несобача робота: Як у Хмельницькому пес Гуфі зі сміттєзвалища вчить людей розумному довкіллю (ФОТО, ВІДЕО)

Більше року тому пес Гуфі став обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Несобача робота: Як у Хмельницькому пес…
Гуфі за робочим столом

Зробити собаку Гуфі обличчям кампанії свідомого поводження з твердими побутовими відходами вигадали в офісі "Розумне довкілля. Хмельницький".  Цей окремий муніципальний офіс з'явився восени 2019 року, головна мета його — впровадження нових стандартів поводження з відходами у місті. 

Згідно з концепцією "Розумного довкілля", вирішення проблем зі сміттям у місті передбачає комплексний підхід. Зокрема має бути зроблена рекультивація наявного полігону твердих побутових відходів, побудова сміттєпереробного комплексу, а паралельно має привертатися до проблеми і увага жителів міста, проводитись просвітницька кампанія серед населення. От талісманом її, власне, і став Гуфі.

Depo.Хмельницький в рамках, так би мовити, допомоги в проствітництві, вирішило провести незвичне інтерв'ю про роботу щодо зрушень у цьому напрямі саме з цим співробітником – псом, який виступає одним із головних привад у популяризації збереження міста від побутових відходів.

 "Розпитали" Гуфі, звісно, через працівників офісу – як йому в новій іпостасі та як вдається привернути увагу людей до теми поводження із твердими побутовими відходами.

Гуфі, як ти потрапив у "Розумне довкілля"?

– В офіс "Розумне Довкілля" я потрапив завдяки своєму босу (не люблю слово господар), донедавна він працював керівником офісу, а зараз він вже заступник міського голови і курує наш проєкт. Шість років тому Микола Ваврищук забрав мене з міського сміттєзвалища, тому це для мене дуже близька і болюча тема. Власне, він і залучив мене до публічної роботи, навіть місце в офісі облаштував.

Смітник – то частина твого життя? Що було найстрашнішого?

– Хоча це вже було давно, але я все це пам’ятаю, наче вчора. Я пережив там і пожежі, і різні неприємні пригоди. Зараз, знаю, що працює така установка, яка видобуває газ і перетворює його в електроенергію і завдяки їй пожеж вже не виникає. Смітник потроху перетворюється на реальне, так бі мовитии, цивілізоване сміттєзвалище.

 Гуфі має своє місце в обідню перерву на роботі

Гуфі має своє місце в обідню перерву на роботі

Чому сміття треба сортувати?

– Раніше я й сам не дуже розумів для чого. Відколи став працювати в офісі, то для мене багато чого стало зрозумілішим. Виявляється, є відходи, які можна переробити або повторно використати. На днях моя колега подарувала мені блокнот і олівець, який зроблений з тетрапаку. Тобто усі пакування з-під соку, молока, стаканчики з кави можна перетворити в канцелярію, наприклад. Ми відкрили Центр управління відходами, туди можна привезти усе відсортоване, і воно потрапить на переробку. 

Чи важко пояснити людям і навчити берегти природу?

– Насправді, ні. Я був здивований, але в нас дуже багато "притомних" і небайдужих людей, але найбільше мені подобається працювати з дітлахами. Найменші – завжди найдорбіші, а чвсом і найрозумніші: вони люблять довкілля, все живе в ньому і готові навіть ставати прикладом для дорослих.

Для них ми розробили спеціальні інформаційні плакати, знімаємо різні відеоролики. У нас є розмальовка, у якій я пояснюю чому потрібно звертати увагу на довкілля. А днями відбулася прем’єра екологічної вистави в театрі ляльок "Дивень". Я не ходив, але мені казали, що дуже пізнавальна. Ну, наступного разу обов'язково піду, якщо локдаун не введуть.

Ще часом я працюю в Екобусі і збираю небезпечні відходи. А віднедавна ми почали виїзджати й на села – там так цікаво...

Чи дослухаються "колеги" до порад?

– Відколи карантин, то я більше працюю з дому, але вже освоїв скайп і зум, тому ми постійно на зв’язку. А загалом я ними дуже задоволений, вони віддані справі, яку роблять – це головне.  Мене реально залучають до роботи, але не на постійній основі, так би мовити – на півставки. Думаю, цінують і бережуть.

Гуфі на робочій нараді

Гуфі на робочій нараді

За рік роботи що помінялося? Чи є якісь зрушення в свідомості містян?

– Я ж маю Інстаграм, і люди мені постійно присилають різні фото і відео. Коли привозять відходи на Центр або в Екобус, то ставлять таку відмітку і я на все це дивлюся і дуже тішуся. Так, позитивні зміни однозначно є. До того ж, щодня містяни стають все більш екологічно свідомими і це не може не тішити.

Гуфі переглядає соцмережі

Гуфі переглядає соцмережі

Які найближчі плани? І чи не побільшає серед людей тварин-птахів просвітників?

– Мені колеги казали не дуже розповідати, але я не можу стриматися, щоб не поділитися:  ми плануємо відкрити навчальний центр. Це такий маленький музей про сміття, там будуть різні цікаві експонати і ще багато чого. Ми вже почали робити ремонт в приміщенні і дуже сподіваюся, що до початку нового навчального року він запрацює. 

Подарунки - розмальовки дітям від Гуфі

Гуфі робить діткам подарунки - розмальовки

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme