Непопулярний 188-й: Чи переможе хмельницького латифундиста Лабазюка "слуга" з кримінальною справою

На Хмельниччині виявили бажання стати нардепами на позачергових парламентських виборах в одномандатних округах менше сотні людей

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Непопулярний 188-й: Чи переможе хмельниц…

Округ №188 охоплює частину обласного центру (виборчі дільниці № 681427 – 681454, 681559, 681563, 681565, 681566) та Волочиський і Хмельницький райони. Згідно з даними сайту ЦВК за мажоритарний мандат боротимуться тут найменша кількість з-поміж усіх семи одномандатних виборчих округів області - лише шестеро людей.

Округ включає в себе північні мікрорайони і до того ж "спальні" мікрорайони Хмельницького. Тут проживають переважно "новосели", та й територія активно розбудовується дотепер. Що стосується районів - то виборці звідси здебільшого працюють в обласному центрі чи займаються сільським господарством.

Політичні уподобання електорату тут є стабільними з часу створення округу у 2012 році, подейкують, саме під вже чинного нардепа тодішньої партії влади - Партії регіонів. Виборці, "прикормлені" благодійним фондом нардепа Сергія Лабазюка "Ми поруч", і шансів у інших кандидатів дуже мало. Нині дворазовий переможець активно піариться на двох місцевих телеканалах, що йому й належать. 

Та й в останні пару років тут загалом бракує політиків. 

Отож і цього разу чинний народний депутат Сергій Лабазюк в числі претендентів на мандат. Народився він і живе у Волочиську, є самовисуванцем і позиціонує себе позапартійним. Відтоді як йому "відрізали" частину обласного центру, він тут успішно "закріпився" і не скупився в міжвиборчий період на лавочки, двері в під'їзди та всілякі концерти. З командою традиційно застосовує всі можливі види непрямого підкупу - вікна, дороги, таблички на дитмайданчиках. Тема держсубвенцій, "притягнутих" завдяки Сергію Лабазюку, на округ, взагалі "вічна". Непогано працює на підтримку іміджу й створений ним благодійний фонд "Ми поруч", що співзвучний і з його агітаційним слоганом.

Аналітики говорять про характерну для Лабазюка непослідовність та імпульсивність в ухваленні рішень. То він голосує "за" диктаторські закони" 16 січня 2014 року, то згодом відкликає свій голос. Свариться в 2016 році з герпрокуратурою і навіть застосовує силу під час обшуків на його підприємстві (Тоді його підозрювали у розтраті більше 120 млн "державних" гривень на ремонті доріг. Тепер він продовжує вигравати тендери і займатися, схоже, тим самим). В Парламенті не надто активний і за даними письмової реєстрації пропустив майже третину голосувань.

Лабазюк - успішний агробізнесмен, його родині також належить бізнес, пов'язаний із ремонтом доріг. В його активах, за даними останньої декларації, майже 324 млн грн.

У нього помічником числиться Сергій Мандзій, який "допомогав" тепер уже президенту Володимиру Зеленському під час виборчої кампанії. До того ж обидва тезки є давніми як бізнес-, так і політичними партнерами, і в свій час нардеп допомагав Мандзію в політичній та бізнесовій кар'єрі.

Партія Зеленського тут зробила ставку на Оксану Бочкарьову - головного лікаря Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни, позапартійну. І одразу ж посипався компромат. "Кандидатку підозрюють у розкраданні бюджетних коштів," - написав на своїй сторінці у Facebook із посиланням на постанову слідчого судді журналіст, публіцист і політичний оглядач Сергій Руденко. Постанову опубліковано на сайті Youcontrol, прізвища фігурантів у ньому не зазначено, але названо посади. 

За даними слідчих, дії Бочкарьової та осіб, які проходять з нею по справі, мають ознаки кримінального злочину, який класифікується за ст. 191 КК України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Точніше, – ч.3 цієї статті "дії, вчинені повторно або за попередньою змовою осіб". "Якщо провина Оксани Бочкарьової буде доведена в суді, їй загрожує одне з наступних покарань: "обмеження волі на строк 3-5 років, або позбавлення волі на строк 3-8 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років", - йдеться в дописі.

Ще один претендент у народні депутати в окрузі №188 - Віктор Очеретянко, якого висунула партія "Опозиційний блок".  Він уже має кандидатський, хоч і безуспішний, досвід 2012 року. Тоді він балотувався до Верховної Ради по списках Партії регіонів. На сьогодні є першим проректором Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Чи є цього разу політичне майбутнє в Очеретянка, зважаючи на "регіональний" шлейф, спрогнозувати неважко, однак останнім в цьому і так "небагатому" на кандидатів окрузі, він точно не буде. До того ж, він кілька років очолював департамент освіти і науки ОДА, і з політобойми не випадав, хоча й діяльністю надактивною не вирізнявся.

Фото Віктора Кліща у відкритих джерелах знайти не вдалося

Ще один самовисуванець на окрузі - Віктор Кліщ, член Політичної партії "Зелені", вже двічі пробував "прорватися" до парламенту. Свого часу був помiчником у депутата Михайла Косіва з блоку "Наша Україна". Балотувався він і в мери Хмельницького в 2015 році, проте в "турнірній" таблиці був наприкінці з результатом менше 1%. Оптимізму щодо участі у нинішній кампанії теж небагато. 

29-річний Артур Кокаревич, що йде від політсили Святослава Вакарчука "Голос", спробує також скласти конкуренцію на окрузі №188. За будь-яких розкладів, нижче шостої сходинки в рейтингу він не опуститься. Популярність партії все ж "докине" відсоток-другий. Сам же юнак рік як працює менеджером проекту: "Інститут соціальних перемовників" та "Інститут соціальних перемовників 2.0" і є фізичною особою-підприємцем із дипломом правознавця місцевого вишу. З юнацьким запалом обіцяє в своїй програмі: " керуватися високими цінностями суспільного блага." Ще один цікавий момент в біографії кандидата - народився він у Німеччині.

Фото Михайла Наконечного у відкритих джерелах знайти не вдалося

Непередбачуваного претендента на депутатський мандат від Хмельницького виставила ВО "Батьківщина", певною мірою розписавшись у повній втраті прихильників і своєї влади на, ще донедавна, "вотчині" Юлії Тимошенко. Михайло Наконечний практично невідомий навіть місцевому політикуму, не те що виборцям. А, можливо, це така продумана тактика політсили, що пропонує мажоритарну виборчу систему скасовувати хоча б на кілька каденцій.

Народився в Житомирській області, військовий пенсіонер, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Це фактично вся відома про нього інформація. У програмі ж, яку він подав у ЦВК і яка вмістилася в дві з половиною сотні слів, - традиційні безособові фрази і, чомусь, "рівняння" на Польщу.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme