UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Малі шепетівчани-сироти і позбавлені батьківсього піклування тепер позбавлені й тепла

У Шепетівці без теплопостачання залишили школу-інтернат, де навчається 240 учнів

Малі шепетівчани-сироти і позбавлені бат…

Із десятка шкіл, що є у Шепетівці, спеціалізованій школі-інтернату не пощастило найбільше - навчальний заклад взимку не опалюватимуть, передає Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Дирекція закладу шокована рішенням влади міста, адже без тепла залишили навчальний заклад в якому навчається 240 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

"Через проблеми з теплом усі школи в місті було вирішено обладнати власними котельнями. Таке рішення ухвалила мерія, депутати на сесії підтримали. Але наша школа виявилася єдиною, на обладнання якої котельнею не вистачило коштів в міській казні. Від влади уже чуємо такі аргументи, що, мовляв, наша школа безперспективна, бо тут навчається всього 240 дітей. І коли постав вибір - кому виділити кошти на котельню, бо на усіх не вистачає, їх дали навчальному закладу, де навчається більше учнів. Нині наша школа єдина в місті, в якій учні залишилися без тепла", - каже Олена Пипич, директор Шепетівської спеціалізованої школи-інтернат.

За словами директора, серед учнів, які навчаються в інтернаті, 120 дітей перебувають тут на постійній основі, тож їм доводиться ночувати в гуртожитку, який також залишився без тепла. Окрім того, керівництво закладу побоюється, що зроблені у кімнатах гуртожитку ремонти за спонсорські кошти також після зими без опалення зіпсуються.

У місті серед небайдужих шепетівчан уже стартувала акція на підтримку школи-інтернату. Аби зіг­рі­ти "до­мів­ку" цих діт­ла­хів, не­бай­ду­жі містяни в соц­ме­ре­жі за­по­чат­ку­ва­ли ак­цію "По­да­руй теп­ло ін­терна­ту!".

Нагадаємо, загрозливою залишається ситуація у Шепетівці через борги теплопостачальника, при тому, що технічну підготовку до зими об'єктів централі­зованого теплопостачання підприємство проводить. Джерела погашення наявної заборгованості за природний газ у підприємства немає, відтак воно не має можливості реструктуризувати борги через відсутність гарантій щодо виконання договору реструктуризації.

Торік на початок опалювального сезону загальна сума боргу ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" становила 56,7 млн грн. В липні цьогоріч вона зросла до 59,3 млн грн. Заборгованість за графіком реструктуризації, наданого підприємством НАК "Нафтогаз" становить 23,7 млн грн.

Щоб не допустити повторення зриву опалювального сезону в Шепетівці, в ОДА разом з міськрадою відпрацювали дорожню карту виходу з кризової ситуації щодо опалення 40-тисячного міста.

"Майновий комплекс теплозабезпечення має повернутися у комунальну власність громади," - наполягає й губернатор Вадим Лозовий.

Передував ж рішенню суду лист міськради, який ТОВ повернув без погодження запропонований Виконавчим комітетом Шепетівської міської ради примірник алгоритму дій щодо приймання-передачі цілісного майнового комплексу "Шепетівського підприємства теплових мереж".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook