З теплом чи без тепла: Хто ризикує замерзнути цьогоріч на Хмельниччині

Область готується до початку зими. В облдержадміністрації звітують про 70% готовність житлово-комунального госпо­дар­ства та закладів соціальної сфери, але не все так добре

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
З теплом чи без тепла: Хто ризикує замер…

На черговій розширеній колегії облдержадміністрації детально прозвітували про ситуацію на сьогодні щодо готовності до зимового періоду.

В області вже потратили 117,8 млн грн на заплановані підготовчі та ремонтні роботи у житловому фонді комунальної влас­ності, централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Це лише трохи більше від половини прогнозованої суми.

Як і планувалося, на цей час підготували 80,4% котелень, 79,6% теплових мереж, 81% центральних теплових пунктів, на відомчих котельнях створили більше половини потрібних запасів вугілля.

Загрозливою залишається ситуація у Шепетівці через борги теплопостачальника, ТОВ "Шепетівка Енергоінвест", за спожитий природний газ перед НАК Нафтогаз України. При тому, що технічну підготовку до зими об'єктів централі­зованого теплопостачання підприємство проводить. Джерела погашення наявної заборгованості за природний газ у підприємства немає, відтак воно не має можливості реструктуризувати борги через відсутність гарантій щодо виконання договору реструктуризації.

Торік на початок опалювального сезону загальна сума боргу ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" становила 56,7 млн грн. В липні цьогоріч вона зросла до 59,3 млн грн. Заборгованість за графіком реструктуризації, наданого підприємством НАК "Нафтогаз" становить 23,7 млн грн.

В облдержадміністрації озвучують джерела погашення заборгованості за спожитий природний газ (всього 57,2 млн грн):

- 37,5 млн грн - обсяг невідшкодованої підприємству різниці в тарифах;

- 180 тис. грн - заборгованість за послуги теплопостачання підприємств державного та місцевого бюджетів;

- 7,5 млн грн - невідшкодовані пільги і субсидії;

- 10,9 млн грн - заборгованість населення за послуги теплопостачання;

- 1,1 млн грн - заборгованість комерційних споживачів послуг.

Для отримання номінації на відпуск природного газу рівень розрахунків підприємства має становити не менше 90%. Наразі, щоб отримати номінації і досягти такого рівня розрахунку за газ, ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" має проплатити за газ 23 млн грн.

Голова ОДА Вадим Лозовий місяць тому дав 2 тижні для ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" для заключення договору реструктуризації боргу. Договір заключили, але й там почали "збирати" борги.

Що стосується об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства області, то тут підотували вже 71,7% водопровідних та 56,6% каналізаційних мереж, провели технічних огляд та відремонтували споруди й обладнання на 77,7% водопровідних насосних станціях, 80,9% водопровідних та 69,6% каналізаційних очисних спорудах, відремонтували 72,7% каналізаційних насосних станці.

На окремих територіях відчутно пригальмовують роботи. Погана ситуація у містах: Кам'я­нець-Подільський - 26,4% від запланованого, Хмельницький - 36,7%, зовсім не ремонтуються мережі у Чемеровецькому районі. Не розпочали навіть ре­монти каналізаційних насосних станцій у Дунаєвецькому районі.

Вже готові до зими 72,7% жит­лових будинків. Тут відновлювали покрівлі, опа­лювальні системи, системи гарячого та холодного водопостачання, електрощитові. Не відремонтовали жодної із запланованих покрівель житлових будинків в Ізяславському та Теофіпольському районах.

Неоднозначною є ситуація з підготовкою до зими закладів соціальної сфери. Готові до сезону 71,8% шкіл, 71,5% ди­тячих садочків та 67,6% лікарень.

Непогані темпи в дорожньо-мостовому господарстві області. Відремонтували дорожнє покриття на 73,9% від запланованого. До роботи в осінньо-зимовий період готові 159 одиниць (70,4%) спеціалізованої техніки, заготовили 18,8 тис. тонн (56,1%) поси­почного матеріалу та реагентів.

Але низькими темпами проводиться плановий ремонт дорожнього покриття у містах Нетішин, Шепетівка та Хмельницький, населених пунктах Летичівського, Хмельницького та Ярмолинецького районів.

Є ще одна серйозна проблема - на підприємствах ЖКГ зростає заборгованість. З початку року дебіторські борги зросли на 8,3% та становлять 870,9 млн грн, кредиторська заборгованість збільшилася на 33,6% - 648,2 млн гривень. Заборгованість населення зросла на 15% - 182,6 млн грн. Область має борги за газ - маже 300 млн грн, а в облгазі контстатують - лише 28% подолян вчасно сплачують за спожитий газ.

Довідково. В області функціонує 74 підприємства житлово-кому­наль­ного господарства із середньообліковою чисельністю працюючих 7039 осіб. Розмір середньомі­сяч­ної заробітної плати на підприємствах галузі становить 6941,4 гривні. З по­чатку року заробітна плата в середньому по галузі зросла на 43,2%. Заборгованість по заробітній платі зафіксовано на КП "Добро­бут" Старо­ушицької сільської ради - 102,6 тис. гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme