І душу відвести, і підлікуватися: Як в домашніх умовах приготувати калганівку

Надворі осінь, вогка і холодна погода, яка так і просить приготувати якийсь зігріваючий напій. Depo.Хмельницький розпочинає публікувати серію матеріалів про міцні настоянки

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
І душу відвести, і підлікуватися: Як в д…

Осінь вдосталь побалувала теплом, але "бабине літо" вже закінчилося, і холодні осінні дні не за горами. А це означає, що саме зараз настає час приготувати "теплі" міцні напої, напої з характером, які здатні не тільки зігріти в негоду, а й надати життєвих сил.

Dеpo.Хмельницький пропонує ознайомитися із настоянками, які легко приготувати в домашніх умовах та якими не соромно пригостити гостей. Ми уже писали про хріновуху, тепер новенький рецепт.

Сьогодні пропонуємо ознайомитися із рецептами приготування настоянці під назвю калганівка – яскравим прикладм напю, який дозволяє поєнати і корисне, й приємне. Адже, калганівку вживають як у якості алкогольного напою, так і в лікувальних цілях. І властивості такої настоянки дуже різноманітні.

Калганівка – це міцна настоянка на основі кореню калгану. Горілчана, самогонна і навіть спиртова настоянка на корені калгану є не тільки дуже приємним хоч і специфічним напоєм, але і ефективним засобом від багатьох захворювань. Відтак, в розумних межах калганівка може вважатися класичним прикладом поєднання приємного з корисним.

Особливістю настоянки є смак, колір та запах, якими корінь калгану облагороджує алкоголь. Попри те, що калганівку настоюють на корені, напій має неперевершений тонкий квітковий аромат, а колір вражає благородним бурштиново-червоним відтінком. Про смак годі й говорити – настоянка підходить до гарячих страв української кухні та годиться в якості дигестиву (напою, який подається після їжі або разом із десертом, аби очистити смакові рецептори, а також покращити травний процес).

Властивості кореню калгану

Калган (ботанічна назва — перстач прямостоячий) росте по всій Європі, проте в настоянках він прижився чомусь саме в Західній Україні. Тут рослину називають українським женьшенем і приписують настоянкам та відварам на основі калгану унікальні лікувальні властивості — від придбання феноменальної чоловічої сили до відновлення безнадійного шлунково-кишкового тракту.

Для лікувальних цілей калганівку приймають в мінімальних кількостях. Вона допоможе впоратися з такими захворюваннями, як:

  • гастрит і виразкові хвороби шлунка;
  • імпотенція і простатит;
  • жовтяниця і цироз печінки;
  • ГРЗ і грип;
  • запалення слизової рота;
  • пухлини підшлункової залози.

При регулярному прийомі напій здатний підвищити активність імунної системи і є відмінним протиглистовою засобом.

Як приготувати класичну калганівку

Є кілька різновидів настоянки з калгану, які, утім, базуються на двх основних компонентах: горілці та сомагоні.

Класична настоянка на самогоні 

класична калганівка

 

Це найпростіший рецепт калганівки.  Для приготування знадобиться :

  1. 0,5 літра самогону
  2. 30 грамів подрібненого кореня

Як приготувати калганівку на самогоні: 

У кавомолці потрібно подрібнити карінь калгану до порошкоподібного стану. Потім пересипати порошок у скляну ємність та залити алкоголем. Щільно закрити та добряче потрусити пляшу із сумішшю. Потім – забрати на три дні у темне місце із кімнатною температурою.

Потому настоянку можна споживати як міцний напій, а також у якості ліків. Класичний настій з перстачу приймають по 1 чайній ложці тричі на день не більше 30 днів. Через 10 днів курс можна відновити.

Настоянка з травами на калгані

Знадобиться: 

  1. калган – 10 г;
  2. аніс – 2 г;
  3. звіробій – 5 г;
  4. корінь солодки – 5 г;
  5. шавлія – ​​2 г; кріп – 3 г;
  6. самогон (45%) – 1 л.

Приготування:

Усі перелічені рослинні компоненти слід подрібнити, залити самогоном та прибрати у темне місце на місяць. Перед вживанням настоянку треба процідити.

Пікантна настоянка з горілкою та імбирем на калгані

Для приготування цього варіанту калганівки знадобиться:

  1. м’ята – 50 г;
  2. імбир (свіжий) – 50 г;
  3. аніс – 50 г;
  4. калган – 50 г;
  5. шавлія – ​​5 г;
  6. горілка – 1 л.

Приготування калганівки:

Коріння очистити та дрібно порубати. Додати трави та залити суміш горілкою. Тримати у темному місці при кімнатній температурі 20-25 діб.

Як бачимо, калганівка у будьякій варіації надзвичайно проста у приготуванні. Тож радимо не полінуватися та приготувати цей осінній напій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme