Дивовижні Самчики: Село на Хмельниччині перетворилося на витвір мистецтва (ФОТО)

На Старокостянтинівщині презентували проект "Нове життя самчиківського розпису"

Дивовижні Самчики: Село на Хмельниччині…

На Хмельниччині презентували проект "Нове життя самчиківського розпису", який отримав ґрант Українського культурного фонду, повідомляє Depo.Хмельницький.

Його ініціювали фахівці Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, а реалізовули в рамках партнерства з мистецькою ініціативою UAMAZE. На реалізацію ідеї отримали 466 тисяч гривень.

Працівники культури та волонтери з Києва та Хмельниччини розмалювали унікальним розписом фасади житлових будинків, адміністративних будівель, автобусні зупинки.

Самчиківка - декоративне мистецтво, що зародилося на південно-східній Волині. Основними елементами є птахи, рослинний орнамент та зубчатий малюнок. Переважають зелений, червоний, жовтий та синій кольори.

Розмалювали заради того, аби не втратити унікальну техніку, зберегти її, а маленьке арт-село перетворити в ще один культурний туристичний центр на карті України.

Село Самчики в регіоні відоме завдяки палацу XVIII ст, заснованою Яном Хоєцьким, де проводяться екскурсії та весільні церемонії, але мало хто знає, що Самчики - батьківщина унікального колоритного декоративного розпису.

Контролювали ж творчий процес майстри самчиківського розпису Олександр Пажимський, Сергій Касьянов і Віктор Раковський. Наразі розфарбовано всього 11 об'єктів, але в планах - 28. Наступні роботи розпочнуться уже навесні.

А от за словами міністра культури України Євгена Нищука, в міністерстві розпочали роботу над тим, щоб внести цю унікальну техніку декоративно-прикладного мистецтва до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. А в подальшому, міністерство готуватиме номінаційне досьє, щоб внести самчиківський розпис до списку ЮНЕСКО.

Нагадаємо, самчиківський розпис є чимось локальним і маловідомим, поширеним лише у Хмельницькій області. На сьогодні у даній техніці працюють лише четверо майстрів в Україні. Тому і виникла ідея розписати будівлі села Самчики цим автентичним розписом для того, щоб привернути до нього якнайбільше уваги. Зародився він у південно-східній Волині, на межі з Поділлям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme