На Хмельниччині стартував унікальний проект "Нове життя самчиківкого розпису" (ФОТО)

Художники-волонтери з Києва та Хмельницької області розмальовують фасади 10 об'єктів села Самчики у Старокостянтинівському районі

"Нове життя самчиківкого розпису" - таку назву має проект, який отримав грант Українського культурного фонду, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

А реалізовують його в рамках партнерства Центру та мистецької ініціативи UAMAZE.

Художники-волонтери з Києва та Хмельницької області планують розмалювати фасади 10 об'єктів села Самчики у Старокостянтинівському районі, де працювати там упродовж тижня. Перед тим створили багато ескізів, які майстри художнього розпису з Самчиків подали до Міністерства культури України на розгляд і які затвердили.

Розмальовують не лише хати, а й адміністративні будівлі, зупинки, які характерні й підходять для розпису, заради того аби не втратити унікальну техніку, зберегти її, а маленьке арт-село перетворити в ще один культурний туристичний центр на карті України.

Контролюють цей творчий процес майстри самчиківського розпису Олександр Пажимський, Сергій Касьянов і Віктор Раковський.

У Києві минулого тижня за участю Міністра культури України Євгена Нищука проект "Нове життя самчиківського розпису" презентували після завершення розпису фасаду Київської театральної школи-студії. Віктор Раковський керував і розписом їдальні в будинку пристарілих у с.Грузьке Макарського району на Київщині, приміщення Київського міського клінічного онкологічного центру. До розпису ж будівлі театральної студії у Києві долучилися Міністр культури України Євген Нищук, а також відомі діячі мистецтва, серед яких українська співачка, художниця, радник Міністра культури України Анжеліка Рудницька, актор Анатолій Суханов, лідер українського рок-гурту Мотор'ролла Сергій Присяжний (він є і заступником директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва), вокалістка гурту "Врода" Ольга Нестеренко, директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Андрій Клименко, відомий в Україні голова громадської організації "Територія", координатор проекту Андрій Захарко.

"Усі знають про петриківку - вона занесена до об'єктів нематеріальної культурної спадщину ЮНЕСКО. Про самчиківку дещо призабули, або не всі ще знають, - каже Міністр культури України Євген Нищук. - Ми починаємо зараз роботу над тим, щоб внести цю унікальну техніку декоративно-прикладного мистецтва до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. А в подальшому, я переконаний, Міністерство може готувати номінаційне досьє, щоб внести самчиківський розпис до списку ЮНЕСКО."

Уже в листопаді заплановано проведення майстер-класів з Самчиківського розпису для учнів Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка.

Мистецька ініціатива UAMAZE видасть тематичні навчальні посібники та новорічні календарі, плакати, листівки, сувенірні тарілі, які будуть поширюватись художніми інституціями нашої країни.

Нагадаємо, Самчиківський розпис є чимось локальним і маловідомим, поширеним лише у Хмельницькій області. На сьогодні у даній техніці працюють лише четверо майстрів в Україні. Тому і виникла ідея розписати будівлі села Самчики цим автентичним розписом для того, щоб привернути до нього якнайбільше уваги. Зародився він у південно-східній Волині, на межі з Поділлям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook