UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині стартує арт-проект "Нове життя Самчиківського розпису"

В рамках проекту художні волонтери розпишуть десять будинків села Самчики

Даний проект реалізується в рамках партнерства Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та мистецької ініціативи "UAMAZE", повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією спеціалістів центру.

Мета проекту - популяризація Самчиківського розпису та привернення уваги громадськості до проблематики цього зникаючого розпису. В рамках проекту розпишуть 10 будинків села Самчики за допомогою художніх волонтерів під керівництвом майстрів Самчиківського розпису: Олександра Пажимського, Віктора Раковського та Сергія Касьянова. Також буде видано посібники для навчання Самчиківського розпису, календарі, плакати та листівки з ілюстраціями Самчиківського розпису.

Село Самчики, що на Хмельниччині, в регіоні відоме завдяки палацу 18ст, де проводяться екскурсії та весільні церемонії, але мало хто знає, що Самчики - батьківщина унікального колоритного декоративного розпису.

Довідково: самчиківський розпис - вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Хати цього регіону здавна розмальовувалися рослинними візерунками, які вважались оберегами. На даний момент у техніці Самчіківського розпису працюють лише 4 майстри в країні (Олександр Пажимський, Віктор Раковський, Сергій Касьянов, Михайло Юзвук).

Нагадаєм, нещодавно на Дунаєвеччині Спілка художників ромалювала хатину етнічними малюнками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook