Депортація 44-46: У Хмельницькому на кінофестивалі відбудеться прем’єра (ВІДЕО)

Повнометражна документальна стрічка розповість історію примусового виселення 800 тисяч поляків з УРСР та 480 тисяч українців із сучасної території Польщі, здійснену за вказівкою Москви

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Депортація 44-46: У Хмельницькому на кін…
«Депортація 44-46»

Цієї п'ятниці стартує перший кіноконкурсу різножанрових стрічок. Ініціювали кінофестиваль, сподіваючись, що це - чергові кроки, які дозволять розповісти про край, який багатий пам’ятками природи, історії та культури. Хочуть і запустити механізми, через які залучати і громади до цього процесу. Адже виробництво кіно це, звісно, дуже копітка робота і дуже багато туди залучено процесів і головне, що це буде спонукати тому, щоб люди приїздили не тільки на фестиваль, а щоб приходили інвестиції.

Відбудеться перший Хмельницький кінофестиваль уже 10-12 вересня в Кам’янці-Подільському та Хмельницькому. Фільми, учасники конкурсної програми безкоштовно транслюватимуть у кінотеатрах.

На Хмельницькому кінофестивалі відбудеться й прем’єра документального фільму "Депортація 44-46". Повнометражна стрічка розповість історію примусового виселення 800 тисяч поляків з УРСР та 480 тисяч українців із сучасної території Польщі, здійснену за вказівкою Москви.

Фільм поділили на 4 частини, відповідно до кількості етапів депортації. В картині використано невідомі до цього часу кадри хроніки, фотографії та документи.

Базовий сюжет, навколо якого розкриватиметься історія, – реальна доля матері та доньки з одного з українських сіл Холмщини: під час виселення вони були розлучені й зустрілися лише через багато років завдяки щасливому випадку, спогадам та допомозі знайомих людей.

Разом із документальною оповіддю у фільмі відтворено й ігровий сюжет, у якому показано допит "переселенки" в кабінеті КДБ через 20 років після закінчення депортації. Крім того, автори стрічки створили історичну реконструкцію з реалістичним зображенням жахливих умов товарних вагонів, у яких депортували українців.

Режисерка стрічки – Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер, продюсером – Артем Денисов. Виробник – кінокомпанія "УМ-Груп".

Нагадаємо, до участі в кінофестивалі відібрали 29 стрічок, які змагатимуться за нагороди та покажуть позаконкурсний фільм. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme