Розвивати туризм через кіно: Навіщо Хмельниччині черговий кінофестиваль

У вересні на Хмельниччині планується провести кінофестиваль. Ініціювали його голова облдержадміністрації спільно з громадською організацією "Хмельницька кінокомісія". Ідею підтримали в Держкіно

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Розвивати туризм через кіно: Навіщо Хмел…

Хмельниччина цьогоріч започатковує новий кінофестиваль. У Кам'янці-Подільському щорічно відбувається "Бруківка", а тепер з'явиться іще один конкурс різножанрових стрічок. 

Чи не першими кроками у реалізації задуманого став дводенний "десант" столичних посадовців, продюсерів, митців і акторів, які знайомилися з краєм, вишукуючи перспективи не лише фестивалю, а й розвитку кіноіндустрії.

Кінодесант на Хмельниччині

Аби реалізувати задумане, в область приїхали кіновиробники зі столиці разом з відомими українськими акторами та менеджерами. До складу делегації увійшли голова Держкіно Марина Кудерчук, голова Ради з державної підтримки кінематографії, кіно- та телевізійний продюсер Артем Колюбаєв, українська телеведуча, акторка, режисерка Дар’я Трегубова, продюсерка та кінознавиця Поліна Толмачова, генеральна директорка Film.UA, виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук, співзасновниця та директорка проекту Dzyga MDB Анна Мачух, український актор театру та кіно Олексій Тритенко, продюсер Олександр Недбаєв, український кіно-, теле- і театральний продюсер Сергій Лавренюк, керівниця першої української кіношколи UkrainianFilmSchool Альона Тимошенко.

Палац в Самчиках

Два дні, проведених в області, стали черговим етапом підготовки. Гості відвідали чимало природніх та історично-архітектурних визначних місць: Кам’янець-Подільський, Бакоту, Меджибіж, Самчики. Усі вони є потенційними локаціями для зйомок фільмів та можуть зацікавити українських та іноземних кіновиробників. 

Марина Кудерчук

"Кожна локація може бути задіяна у фільмах, можливо, навіть не тільки українських кінематографів, а й зарубіжних, які зараз все більше і більше приїздять знімати в Україну. З кожним роком стає більше фільмів копродукційних з іншими країнами і все більше їдуть до нас знімати," – каже голова Держкіно України Марина Кудерчук.

В області працюють над залученням до зйомок іноземних та українських кіновиробників, а заодно і промоцією перспективних для фільмів локацій регіону. Ознайомчий візит "кінодесанту" та  проведення самого кінофестивалю мають посприяти розвитку регіону з його різноманітними ландшафтами та історичними архітектурними об’єктами.

"В мене просто очі відкрилися від тих красот, які ми тут побачили за ці короткі два дні. Тобто, і ріки, і палаци, і супер гостинні люди, і повна підтримка адміністрації і місцевих рад до того, щоб сюди залучати туризм через кіно", - ділиться емоціями кінопродюсер, член ради з підтримки української кінематографії Олександр Недбаєв.

Пресконференція

Акторка Дар'я Тригубова також вражена побаченим: "Те, як все розвивається зараз, як все збереглося…Знаєте, була єдина думка, коли ми ходили по всіх цих замках, фортецях – треба щоб ті люди, які зараз живуть, дякували своїм батькам і вчили своїх дітей робити так само: зберегти все так."

А от актор і член ради з підтримки української кінематографії Олексій Тритенко одразу висловлює прагматичні й такі потрібні регіону перспективи. Каже, це індустрія з якої може бути велика користь, а не лише задоволення й розваги.

"Є механізми через які залучати і громади до цього процесу, бо виробництво кіно це, звісно, дуже копітка робота і дуже багато туди залучено процесів і головне, мені здається, що це буде спонукати тому, щоб сюди люди приїздили не тільки на фестиваль, а щоб приходили інвестиції," – каже Тритенко.

Такої ж думки притримується й виконавча директорка одеського кінофестивалю та Національної Кіноакадемії Анна Мачук: "Фестивалі – це така рушійна сила розвитку національної кіноіндустрії, тому що вона популяризує як українське кіно, так і культуру кіноперегляду, це по-перше. По-друге, те, про що ми говорили, інвестиції в регіони. І тому я дуже сподіваюся, що хмельницький кінофестиваль стане одним із лідерів кінофестивалів України."

Екскурсія Палацом в Самчиках

Екскурсія Палацом в Самчиках

Остаточно місце проведення чотириденного кінофестивалю ще узгоджується, але уже однозначно організатори кажуть, що це буде кілька локацій. Приурочили фестиваль до Дня кіно, а враховуючи, що цьогоріч Україна відзначає 30-ту річницю Незалежності, то планується запровадити спеціальну номінацію для робіт про видатних земляків, які внесли значний вклад в розбудову держави. Будуть і інші цікаві номінації та призи як для початківців у сфері кіно, так і знаних професіоналів.

Символом фестивалю має стати емблема із зображенням хлопчика, як знак того, що цей мистецький захід робить лише перші кроки на шляху становлення. А от з назвою організатори також іще не визначилися. 

Екскурсія Палацом в Самчиках

Прийом заявок для участі в Національній конкурсній програмі триває до 11 серпня 2021 року. Зараз уже йдуть перемовини і про участь  не лише українських, а й зарубіжних стрічок. На кінофестивалі демонструватимуть різножанрові коротко- і повнометражні фільми, окремо переглянуть і стрічки до 30-річчя Незалежності України.

Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій, яккий став ініціаторм створення кінокомісії та проведення нового фестивалю, сподівається, що створення обласної кінокомісії та започаткування нового кінофестивалю – це чергові кроки, які дозволять розповісти про Хмельниччину як край, багатий пам’ятками природи, історії та культури.

Екскурсія Палацом в Самчиках

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme