Гімн, статуетка і Гран-прі: Як Хмельниччина готується до першого кінофестивалю

До участі в кінофестивалі відібрали 29 стрічок, які змагатимуться за нагороди та покажуть позаконкурсний фільм. Усі кіно безкоштовно покажуть і всім бажаючим

Гімн, статуетка і Гран-прі: Як Хмельничч…
Хмельницький кінофестиваль

На Хмельниччині цьогоріч зініціювали проведення кіноконкурсу різножанрових стрічок. Ініціювали кінофестиваль голова облдержадміністрації спільно з громадською організацією "Хмельницька кінокомісія". Сподіваючись, що це - чергові кроки, які дозволять розповісти про Хмельниччину як край, багатий пам’ятками природи, історії та культури. Хочуть і запустити механізми, через які залучати і громади до цього процесу. Адже виробництво кіно це, звісно, дуже копітка робота і дуже багато туди залучено процесів і головне, що це буде спонукати тому, щоб люди приїздили не тільки на фестиваль, а щоб приходили інвестиції.

Відбудеться він уже 10-12 вересня в Кам’янці-Подільському та Хмельницькому. Із 170 робіт, які надійшли на конкурс відібрали 29 кінострічок, які змагатимуться за нагороди фестивалю та одна позаконкурсна кінострічка. Фільми, учасники конкурсної програми безкоштовно транслюватимуть у кінотеатрах: Кам’янець-Подільському, Хмельницькому, у Шепетівці стрічки транслюватиме кіномобіль, а ще фільми показуватимуть просто неба в Красилові.

Стартує кінофестиваль, як і годиться, з червоної доріжки в Старій фортеці 10 вересня. Усі покази в рамках фестивалю будуть безкоштовними, а детальну програму заходів організатори обіцяють оприлюднити згодом. Крім показу фільмів, протягом Хмельницького кінофестивалю відбуватимуть воркшопи, майстер-класи та панельні дискусії.

До складу ж журі фестивалю увійшли: народний артист України - Остап Ступка, голова підкомітету у сфері кінематографу - Павло Сушко, виконавча директорка Одеського кiнофестивалю Анна Мачух, відомий режисер - Денис Тарасов, членкиня Ради з державної пiдтримки кiнематографiї та експертка з кiномаркетингy Поліна Толмачова, продюсер - Тарас Босак.

"Приємно відмітити, що Хмельницький кінофестиваль уже має свій гімн, який під час святкування Дня Незалежності України презентував відомий співак Олександр Кривошапко, а також символ – статуетку у вигляді хлопчика з кінокамерою, яку створив хмельницький художник Денис Мельник", – розповідає голова облдердажміністрації Сергій Гамалій.

За словами програмного директора Хмельницького кінофестивалю, режисера Андрія Зайця, програму зроблено так, щоб вона була цікава для усіх. Виділено три номінації – повнометражний фільм, де представлено 5 кінострічок, короткометражний фільм – 16 кінострічок, та 9 фільмів, знятих у Хмельницькій області. У ході кінофестивалю відбудеться допрем’єрний показ стрічки "Чому я живий", режисера Віллена Новака. Важається, що ця робота є наймасштабнішою, знятою Одеською кіностудією, за мотивами "Тепер я турок, не козак".

Переможці кинофестивалю отримають дипломи та грошові винагороди. Так, за кращий  фільм Національної конкурсної програми повнометражних фільмів – 30 тис. грн, за найкращий фільм Національної конкурсної програми короткометражних фільмів – 15 тис. грн, за найкращий фільм, який знятий на території Хмельницької області – 10 тис. грн. Також визначаться і з Гран-Прі, за глядацькими симпатіями. Сума Гран-Прі наразі не визначена.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme