Де шукати пацієнтам Хмельниччини лікаря: Як і ким реалізовуватиметься другий рівень меддопомоги

В області встигли долучитися до чергового етапу медреформи майже півсотні лікарень, які тепер фінансуватимуться напряму з НСЗУ

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Де шукати пацієнтам Хмельниччини лікаря:…

Програма медичних гарантій стартувала у 46 спеціалізованих комунальних та трьох приватних медичних закладах Хмельницької області. Договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання медичних послуг підписали практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні). Вони увійшли в реформу та будуть отримувати кошти за договором із НСЗУ.

Так гроші "підуть" за пацієнтом у 46 медичних закладів спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги. За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,5 млрд грн впродовж року. Загалом у Хмельницькій області підписано договорів на 66 пакетів пріоритетних послуг.

Двадцять лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 4 лікарні надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). Якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть 13 лікарень, а в разі гострих інфарктів – одна. У 28 лікарнях Хмельниччини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку.

Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40% медзакладів збільшився бюджет порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67% закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.  

Як запевняє директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський, Національна служба здоров’я має договір практично зі всіма комунальними медичними закладами, які надають цілий спектр медичної допомоги. Медичні заклади практично в усіх регіонах подалися на 26 пакетів медичних послуг, тому вся потрібна медична допомога буде доступна жителям області.

"Заклади готувалися до реформи, більшість з них отримає, за новою системою фінансування, більше коштів, аніж за субвенцією. Як незалежні підприємства, вони зможуть самостійно розпоряджатися цими коштами, і ми впевнені, що це піде на користь і закладу, і лікарям, і всій громаді", – каже він.

На Хмельниччині, фактично на три квартали, найбільше грошей отримали: обласна лікарня – 202,2 млн грн, обласний центр екстренної меддопомоги та медицини катастроф – 148,2 млн грн, Хмельницька міська лікарня – 105,6 млн грн. Є й заклади, що мають суттєво менше фінансування, а найменше перепадає консультативно-діагностичному центру Полонської ОТГ – 43,5 тис. грн. Але, Полонне, швидше виняток, адже у всіх інших бюджети обраховуються десятками мільйонів гривень.

Узагалі Програма медичних гарантій порівняно з медичною субвенцією збільшує фінансування на цілу низку медичних послуг – гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Уперше виділено окремі кошти на паліатив (мобільний і стаціонарний) та медичну реабілітацію. 

"Пацієнт вже з початку квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість та комфорт, - запевняє очільниця НСЗУ Оксана Мовчан. – НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт. Наше головне завдання – зменшити смертність українців від серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращити допомогу під час пологів і неонатального періоду. На 2020 рік це пріоритетні послуги в програмі медичних гарантій. Їм ми будемо приділяти особливу увагу."

Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога та нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme