Не всі політсили дотрималися гендерних квот на Хмельниччині

Порушення фіксують громадські спостерігачі в Шепетівці та Славуті

Не всі політсили дотрималися гендерних к…

Про це інформують в ГМ ОПОРА, передає Depo.Хмельницький.

Через недотримання гендерної квоти Шепетівська міська ТВК відмовила в реєстрації списку кандидатів у депутати від Хмельницької обласної організації ПП "Наш край". Натомість Славутська міська ТВК, попри порушення вимоги закону про гендерну квоту, зареєструвала кандидатів від Хмельницької регіональної організації партії "Опозиційна платформа – За життя". 

Шепетівська міська ТВК прийняла рішення про відмову в реєстрації кандидатів у депутати від Хмельницької обласної організації ПП "Наш край". Причиною відмови стало порушення правил формування єдиного та територіальних виборчих списків, а саме недотримання гендерної квоти. За словами спостерігача, в єдиному виборчому списку кандидатів партія подала 33 кандидати, на 31 місці розташувався кандидат-чоловік, а на 32 та 33 – жінки. У територіальному списку виборчого округу №2 партія висунула 9 осіб, на місцях із 6 по 9 – кандидатки.

Проте згідно з ч.9 ст.219 Виборчого кодексу України у разі формування організацією партії єдиного та територіальних виборчих списків з кількістю кандидатів у депутати, яка не є кратною п’яти, до останніх у списку кандидатів (від 1 до 4) застосовується вимога щодо почергового включення кандидатів різної статі до списку.

Крім того, в територіальному списку виборчого округу №1 партія висунула в першій п’ятірці одну жінку та чотирьох чоловіків. Однак, під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі). Така вимога зазначена в ч.9 ст.219 Виборчого кодексу України.

Представники партії відмову не оскаржували. Уповноважена особа від Хмельницької обласної організації партії "Наш край" Ольга Славута ситуацію не прокоментувала. 

Славутська міська ТВК на своєму засіданні , незважаючи на недотримання гендерної квоти в списку кандидатів, поданих Хмельницькою регіональною організацією партії "Опозиційна платформа – За життя", зареєструвала кандидатів.

В першій п’ятірці єдиного списку партії "Опозиційна платформа – За життя" до Славутської міської ради, що був оприлюднений на інформаційному стенді комісії (на фото), – лише чоловіки. Так само розташувалися кандидати і в оригіналі подання, з яким спостерігачеві дозволили ознайомитися в присутності заступниці голови комісії Оксани Гибалюк.

У ТВК не прокоментували причини такої ситуації і відмовились надавати спостерігачеві копію списку. Представник регіональної організації партії "Опозиційна платформа – За життя" Сергій Пономарьов 30 вересня в розмові з комунікаційницею ОПОРИ у Хмельницькій області зазначив, що про цей випадок йому відомо. За його словами, це вина ТВК, що про невідповідність списку вимогам партійців не повідомили завчасно і вони не змогли його виправити.

Наразі невідомо, чи планує хто-небудь із суб’єктів виборчого процесу оскаржувати рішення Славутської  міської ТВК.

Нагадаємо, на Хмельниччині 3 тисячі виборців поміняли місце голосування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"