Місцеві вибори-2020: Скільки коштуватиме на Хмельниччині боротьба за мандат кандидатам

Найдорожче балатування виходить до Хмельницької обласної ради - трохи менше 220 тис.грн

Місцеві вибори-2020: Скільки коштуватиме…

Ймовірний розмір виборчої застави порахували в ГМ "ОПОРА", передає Depo.Хмельницький.

Відповідно до положень ч.2 ст.225 Виборчого кодексу України визначальними для розміру грошової застави на місцевих виборах 25 жовтня є два фактори: кількість виборців, що мешкають на території відповідної місцевої ради, та розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на день початку виборчого процесу, тобто на 5 вересня 2020 року.

Якщо закон, що вже пройшов перше читання "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який передбачає збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 вересня цього року, набуде чинності найближчими днями, розмір мінімальної заробітної плати на день початку виборчого процесу становитиме 5 000 грн. Отже, щоб визначити ймовірний розмір застави на виборах депутатів і міських голів, використовуємо саме це число.

Сума застави для кандидата у депутати сільської, селищної, міської (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) ради, який висувається шляхом самовисування у багатомандатному виборчому окрузі, становитиме двадцять відсотків мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, тобто 1 000 грн. Стільки ж доведеться сплатити за кожного кандидата на спеціальний рахунок виборчої комісії і організації партії, яка висунула кандидатів у депутати сільської, селищної, міської (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) ради. Такий розмір застави застосовуватиметься на виборах до 37 місцевих рад області.

Застава у розмірі місячної мінімальної заробітної плати (відповідно до змін у законодавстві – 5 000 грн) передбачена для організації партії, яка висунула кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, або організації відповідної партії вищого рівня, а також для особи, висунутої шляхом самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови у єдиному одномандатному виборчому окрузі, коли йдеться про  міста з кількістю виборців до 75 тисяч. Таку заставу сплачуватимуть кандидати на посади міських голів у 11 з 13 міст Хмельницької області, де обиратимуть очільника міста.

Натомість заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо платитимуть організації партії, які висунули виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної у місті, а також міської, селищної, сільської (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради, кандидати на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) або організації відповідних партій вищого рівня, а також особи, які висуваються кандидатами на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) шляхом самовисування.

Оскільки в Хмельницькому та Кам’янці-Подільському кількість виборців перевищує 75 тис, то для кандидатів на посади голів у цих містах розмір застави буде становити чотири мінімальні заробітні плати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців, тобто 49 892,9 грн для Хмельницького та 17 508 грн для Кам’янця-Подільського.

Застава для участі у виборах до Хмельницької обласної ради становитиме 219 462 грн, до Хмельницької районної ради – 120 946,9 грн, Кам’янець-Подільської районної ради – 49 377,3 грн, Шепетівської районної ради – 49 137,8 грн.

Нагадаємо, на Хмельниччині в ЗМІ з'явилася прихована політреклама.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme