Крісло мера Хмельницького: Що може принести перемогу Анатолію Собку

Мерське крісло у Хмельницькому відвойовуватимуть п'ятеро кандидатів – втричі менше, аніж на попередніх виборах

Крісло мера Хмельницького: Що може  прин…

Depo.Хмельницький вже писало про чотирьох кандидатів на посаду міського голови міста. Цього разу черга добігла до Анатолія Собка. 

Він заявив про наміри балотуватися на посаду Хмельницького міського голови чи не останнім. Серед опонентів є своєрідним аксакалом у місцевому політикумі. А ще Собко – офіційний гривневий мільйонер і задекларував найбільшу суму доходів з-поміж усіх кандидатів в мери.

Фото з партійної сторінки в Facebook

Висуванець ПП "За конкретні справи", активний конкурент чинному голові Анатолій Собко, якого у своїх колах називають просто "АС", певне – за ініціалами,  став прогнозованим кандидатом на мерську посаду. Він зайшов на вибори тихо, без особливого ні партійного, ні особистого пафосу, проте своєрідну "артпідготовку" провів ще рік тому на парламентських виборах. Тоді він зібрав майже 4 тисячі голосів, чим сильно підмочив надію на успіх висуванця "Свободи" й протеже мера Симчишина Віталія Діденка. Бо якраз ті голоси могли б принести перемогу ставленнику мера. З тих пір попав у немилість до мера, який намагається вставляти "палки в колеса" у справи нинішнього конкурента всіма можливими способами.

Анатолій Іванович Собко народився 1 червня 1970 року в селі Мурована, Ярмолинецького району, освіта вища. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю "Інженер-механік" та Хмельницький університет управління і права, факультет "Управління та економіки", магістр державної служби. Працювати почав з 1990 року на виробничому об’єднанні Хлібопекарської промисловості. З 1993 року по 2001 рік обіймав керівні посади на приватних підприємствах. З 2001 року і по теперішній час–  директор ПВРП "Мазсервіс" та ще кількох приватних підприємств. З 2010 року – депутат Хмельницької міської ради.

Доходи за минулий рік, як вказано в декларації Собка, склали трохи більше 2 млн грн, ще майже 100 тис. грн – у дружини. 

Кандидат має корпоративні права у кількох компаніях. Це приватне виробничо-ремонтне підприємство "Мазсервіс" (вартість 8 мільйонів гривень),  ТОВ "Вікна" (вартість 1,2 мільйона гривень),  ТОВ "Готельно-ресторанний комплекс "Собкофф" (вартість 10 тисяч гривень), ТОВ "Автопромтехмаш" (вартість 3 млн гривень). Анатолій Собко у декларації зазначає, що є ще власником Подільського науково-дослідного інституту будівельних технологій та матеріалів.

Минулого місяця Анатолій Собко повідомив про суттєві зміни у своєму майновому стані – він отримав дохід у розмірі 4,5 млн грн від продажу житлового будинку за генеральною довіреністю. Покупцем став благодійний фонд Підтримки єврейської громади Проскурова.

Собко не належить до когорти надто публічних політиків. Свого часу він очолював міський осередок Партії Регіонів, що, звісно, "тягнеться за ним" негативним шлейфом. Разом з тим, підтримка політсили Олександра Гереги, якою він цього разу заручився, схоже, достеменно може додати йому впевненості, адже партію олігарха "За конкретні справи", від якої йде Собко, хоч і не назвеш добре структурованою, та й слабкою теж.  Зважаючи на чутки, що гуляють в кулуарах хмельницького політикуму, мовляв, у Гереги з Тимошенко начебто є такий собі пакт про співпрацю в регіоні, для Собка – раптом ці чутки є правдою – це може бути своєрідним "джокером". У штабі "герегівців"  також кажуть, що вибір Гереги зупинився на Собку за його чесність і відданість команді. Ще одним фактором, поговорюють, стали й переговори очільника партії й нардепа з представниками іноземоного бізнесу, які не змогли з інвестиціями зайти в місто, відтак і шукають надійних партнерів, сподіваючись на зміну влади у місті.

На місцевих виборах, якщо кандидат набирає 50% плюс один голос, він здобуває омріяну перемогу в першому турі. Якщо ж це не вдається, то усіх чекає другий тур. У хмельницькій варіації до нього, швидше за все потрапить чинний мер, а от ім'я другого претендента сьогодні однозначно не наважується назвати ніхто. Та можна припустити, що якщо так трапиться, то ним, не виключено, буде саме Собко. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"