Зимові канікули: Як вберегти школярів від небезпеки

Правоохоронці радять батькам провести виховні бесіди та навчити своїх чад елементарних правил поведінки

Зимові канікули: Як вберегти школярів ві…

Розпочинаються зимові канікули - пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб відпочинок пройшов веселим й корисним, необхідно пам'ятати про безпеку неповнолітніх. Працівники поліції закликають батьків провести виховні бесіди та навчити своїх чад елементарних правил поведінки.

Залишаючи дітей самих вдома, їх обов'язково треба попередити, які ігри можуть бути небезпечними: сірники, плита, електричні прилади чи навіть вогні на ялинці.

Зимові канікули є періодом підвищеної дорожньої небезпеки. Варто ще раз пересвідчіться, що діти знають основні правила і дорожні знаки. Навіть якщо вулиця, яку треба перейти, вузька і порожня, треба привчати дитину дотримуватись правил, передусім власним прикладом. Слід застерігати переходити шлях лише на пішохідних переходах, а перед тим - пересвідчитися, що водій авто помітив пішохода і призупиняє рух. Зимою це особливо важливо, адже гальмівний шлях транспортного засобу на слизькій дорозі збільшується у два-три рази. Також застерегти треба дитину: не ходити близько біля краю тротуару, щоб не зачепила машина, яка випадково втратила керування.

Щодо зимових розваг, то кататися на санчатах чи лижах можна лише якнайдалі від дороги. Ковзани - на безпечній, спеціально обладнаній ковзанці, аж ніяк не на ставку чи іншій водоймі. Діти повинні знати, що крига є дуже підступною, тому ні в якому разі не слід випробовувати її на міцність, ще й без нагляду дорослих.

Випускаючи дитину на прогулянку, не можна дозволяти купувати петарди, запалювати бенгальські вогні. Це - небезпечна іграшка, яка може сильно травмувати.

Нагадати дітям треба і про спілкування з незнайомцями, і про заборону відчиняти двері невідомим, навіть якщо вони називаються друзями батьків, далекими родичами чи поліцією. Не слід давати мобільний невідомим, важливо уникати спілкування з людьми, які просять дати зателефонувати чи допомогти, наприклад, відшукати домашнього улюбленця. Не варто також запрошувати додому малознайомих друзів, якщо вдома немає нікого з дорослих.

Із застосуванням всіх знань і правил на практиці канікули пройдуть безпечними для дітей та спокійними для їх батьків.

Варто й проговорити з дітьми правила безпеки. Як от радить уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme