Як безпечно та яскраво прикрасити новорічну ялинку

Кілька простих порад, що треба зробити, аби прикраси та декор стали лише радістю, а не загрозою для здоров'я

Як безпечно та яскраво прикрасити новорі…

Новий рік – це особливе свято з власними традиціями для кожної сім'ї. Особливою для кожного магією і таємницею Новорічної ночі, з безумовним атрибутом – гербом зимового свята – красунею ялинкою. Depo.Хмельницький зібрав кілька порад фахівців, як правильно прикрасити новорічну красуню зі смаком та безпечно.

На ринку тепер є безліч іграшок для ялинки: кульок, янголят, звірят, зірочок, снігуроньок. Хочеться взяти все і відразу. Але поспішати так робити не треба. Особливо, якщо у домі є малюк. Бо, на жаль, не всі іграшки та прикраси бувають безпечними.

Фахівці Держпродспоживслужби в Хмельницькій області підказують кілька простих правил, якими не варто нехтувати. 

"Люди все частіше купують штучні ялинки. Вони різні за якістю і ціною, і тут не слід економити. Дорога ялинка із сертифікатом пожежної безпеки може вберегти вашу домівку, а головне і життя. А сучасні безпечні штучні ялинки покривають спеціальною речовиною, яка протистоїть загорянню", – кажуть у Службі.

Що ж до гірлянд, то фахівці радять купувати ті, що з товстим дротом, який важко розірвати чи пошкодити. Бо пошкоджений, оголений дріт під напругою – це подвійна небезпека: крім того, що його пошкоджена ділянка може вразити струмом, це ще й вірогідність загоряння. Та й взагалі, перед купівлею потрібно попросити увімикнути гірлянду хоча б, щоб переконатись, що усі лампочки працюють.

Ялинковий дощик теж потребує пильності. Щоб перевірити його якість, можна провести своєрідний експеримент із серветкою: потерти паперовою серветкою і перевірити, чи не стирається фарба. Окрім того, якісний дощик повинен легко рватися. В іншому випадку дитина може намотати дощик на палець, вухо, шию, а той, у свою чергу, щонайменше подряпає ніжну шкіру.

"Що ж до головних прикрас новорічної красуні – іграшок, то, на жаль, вони можуть бути небезпечними, – кажуть фахівці.  – Несертифіковані ялинкові прикраси часом навіть виділяють в повітря шкідливі речовини. Можуть бути по фарбовані, неякісними матеріалами, що містять важкі метали, такі як свинець. І перебувати в кімнаті з такою прикрасою кілька днів буде ризиковано".

Недобросовісний виробник, кажуть в Держпродспоживслужбі, часом для виготовлення прикрас та іграшок  використовує полімери на основі фенолу, формальдегіду, нітриту, вінілу, стиролу і іншої хімії. При тому, що виділяються вони в повітря в основному при нагріванні, все одно це якось не дуже заспокоює. Також слід розуміти, що у якісної іграшки завжди є якісне упакування та сертифікат.

Зараз є величезна кількість можливостей безпечно та оригінально прикрасити новорічну ялинку. Прилавки різдвяних ярмарків ломляться від різних авторських іграшок. Окрім того, на думку експертів можна зробити унікальні прикраси зі звичайних речей: цитрусових, тканини, стрічок, старих іграшок та милих світлин. Сім'ям з дітьми , кажуть медики можна започаткувати свої традиції та прикрасити ялинку їстівними прикрасами: фруктами, цукерками, пряниками.

Новий рік асоціюється з дивом і чарами, як у дітей, так і дорослих. Аби веселі новорічні свята принесли лише задоволення, варто прислухатися до медиків та спокійно провести свята.

Ну, і на самкінець, поради від надзвичайників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme