Житель Хмельниччини через суд встановив факт смерті батька в окупованому Криму

Оскільки батько чоловіка помер на території тимчасово окупованого Криму, син після його смерті не мав можливості прийняти спадщину. Відтак, звернувся до суду

Житель Хмельниччини через суд встановив…

До Полонського районного суду звернувся місцевий житель із заявою, в якій просив встановити смерть його батька на тимчасово окупованій території, передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу Апеляційного суду області.

у суді чоловік пояснив, що його батько з його матір’ю був розлучений, жив в АР Крим, де й помер в жовтні 2014 року. Та після смерті матері син не може прийняти спадщини, оскільки свідоцтво про смерть батька видане на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження. А Полонський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану відмовив йому у видачі свідоцтва про смерть батька через відсутність документів встановленої форми про смерть.

Суддя зазначив, що відповідно до частини 1 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою та рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

"Оскільки, за положеннями ст.1 та п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, і такою визначається, зокрема, сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій, а відтак, документи про смерть, видані за формами, встановленими державою-окупантом, не можуть бути підставою для державної реєстрації його смерті на території України", – ідеться у рішенні.

Відтак суд задовольнив заяву сина – встановив факт, що його батько помер в АР Крим, що є тимчасово окупованою територією України. Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційної інстанції.

Нагадаємо, на Хмельниччині прокуратура розслідує факт участі маріупольця в терористичній організації "ДНР".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"