Зеленський відрядив за 10 дітьми родини Сусляків з Хмельниччини делегацію в Грузію

Батьків підозрюють в торгівлі людьми. Діти перебувають у місцевих прийомних сім'ях і соціальних закладах Грузії, а їхня мати, Юлія Сусляк, – під вартою

Зеленський відрядив за 10 дітьми родини…

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба за дорученням Володимира Зеленського зустрівся з представниками Генеральної прокуратури Грузії та Міністерства праці, здоров’я і соціальних справ щодо повернення в Україну 10 дітей родини Сусляків з Хмельниччини, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту президента.

Наразі діти перебувають у місцевих прийомних сім'ях і соціальних закладах Грузії, а їхня мати, Юлія Сусляк, – під вартою. Юлію та її чоловіка Юрія підозрюють у торгівлі дітьми. Жінку затримали, коли вона з десятьма нащадками, семеро з яких народилися протягом одного року від сурогатних матерів, хотіла виїхати до окупованої Росією Абхазії.

За словами Миколи Кулеби, наразі вирішується питання повернення дітей в Україну, зокрема триває процес належного оформлення всіх необхідних документів. Вже є попередні домовленості з Генеральною прокуратурою та Міністерством праці, здоров’я і соціальних справ Грузії щодо того, щоб доправити дітей на батьківщину.

У Грузії також перебуває група представників Ярмолинецької районної державної адміністрації Хмельницької області на чолі з керівником служби у справах дітей, який є уповноваженою особою і має право супроводжувати дітей в Україну.

Довідка. У 2018 році родина Сусляків переїхала до Росії – через проблеми з бізнесом глави сім’ї. Там Сусляки прожили близько року, потому були змушені виїхати, ймовірно, через порушення міграційного режиму. Першим поїхав Юрій – через Сочі, порушивши грузинський закон про окуповані території. За це йому загрожує чотири роки в'язниці. Юлія з дітьми вирушила з Москви до Тбілісі, а далі – в Зугдіді (недалеко від кордону з Абхазією). На окуповану територію родина так і не потрапила – попри наявність усіх дозволів на виїзд. 25 квітня Юлію арештували через підозру у торгівлі дітьми.

За інформацією видання "Факти", Юрій Сусляк – скандально відомий в Україні бізнесмен. Проходить у справі про організацію масштабної будівельної афери. За версією українського слідства, компанія-забудовник, співвласниками якої були Сусляк і його дружина, привласнила понад 120 мільйонів гривень. В основному це були гроші інвесторів, які купили квартири в житловому комплексі "Набережний квартал", але житла так і не дочекалися. 

У листопаді 2015 року проти недобросовісного забудовника було відкрито кримінальне провадження за ознаками фіктивного підприємництва та відмивання грошей. За даними слідчих, майже півтора десятка кооперативів бренду "Набережний квартал" переводили гроші родинним компаніям-"прокладок" і переводили в готівку. Так аферисти "відмили" 120,6 млн грн. Очевидно, що загальні збитки, яких завдали шахраї інвесторам, багаторазово перевершував цю суму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook